اخبار سیاسی

اظهارات نخست وزیر انگلیس درباره فرصت دوباره برای ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در ارتباط با مسائل اخیر درباره ایران در یک نشست خبری گفت که ایران همچنان این فرصت را دارد تا به پایبندی کامل به توافق هسته ای بازگردد و به رفتارهای بی ثبات کننده خود خاتمه دهد.

26 شهریور 1398

ترامپ به اقدام تعرفه ای چین پاسخ متقابل داد

به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در رشته توئیتی به اقدام چین مبنی بر اعمال تعرفه بر 75 میلیارد دلار کالای آمریکایی، پاسخ داد.

25 شهریور 1398

حذف چهار صفر برای اصلاح ظاهری واحد پول ملی ، تفاوت حذف صفرها در ایران و ترکیه و جایگاه گردشگری

رئیس کل بانک مرکزی گفت: اجرای طرح حذف چهار صفر از پول ملی، ضمن کاهش هزینه های امحای اسکناس، موجب اصلاح ظاهری واحد پول ملی با دلار می شود.

22 شهریور 1398

کانادا خواهان حمایت آلمان در تنش آفرینی های ریاض علیه اوتاوا شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا امروز دوشنبه در اظهاراتی از آلمان خواست تا در کوشش این کشور در راستای ارتقای حقوق بشر درجهان به اوتاوا یاری کند.

21 شهریور 1398

سفیر یونان به وزارت امورخارجه احضار شد

خبرنگاران: وزارت امور خارجه کشورمان با احضار سفیر یونان مراتب اعتراض شدید تهران را نسبت به صدور قطعنامه مداخله جویانه اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد.

19 شهریور 1398

پیشنهاد جانسون به اتحادیه اروپا درباره جایگزین مرز سخت بین دو ایرلند

بوریس جانسون در نامه ای به دونالد تاسک پیشنهاد داد که تا خاتمه دوره گذار پسا بریگزیت، تعهد به ایجاد تنظیمات جایگزین به جای کشیدن مرز سخت میان ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند در نظر گرفته گردد.

18 شهریور 1398

راه غلبه بر تحریم ها و عبور از مسائل مالی، گردشگری است

یک نماینده مجلس گفت: گردشگری راه غلبه بر تحریم ها و عبور از مسائل مالی است و در این برهه می تواند به ما بسیار یاری کند.

18 شهریور 1398

با دیدن برترین مراکز فرهنگی مالزی شگفت زده می شوید!

مالزی یکی از کشورهایی است که از نظر گردشگری و جذب توریست در صدر لیست کشورهای قاره کهن قرار گرفته است. کشوری که به دلیل در هم آمیختگی فرهنگ سنتی شرقی خود و فرهنگ وارداتی غربی در کنار تنوع فرهنگی خود را به یک کشور شاخص در آسیا و دنیا تبدیل نموده است. تنوعی...

17 شهریور 1398

اندونزی پل ارتباط ایران با کشورهای آ.سه.آن

به گزارش خبرنگاران به نقل از اتاق بازرگانی ایران، غلامحسین شافعی با تأکید بر استقلال سیاسی اندونزی گفت: اندونزی در مجامع بین المللی همواره از یک استقلال رأی برخوردار بوده و موضع گیری های این کشور برای ایران اهمیت داشته است.

15 شهریور 1398

انگلیس برای سناریوی احتمالی برگزیت نامنظم صندوق نجات تشکیل می دهد

یک رسانه انگلیسی از طرح دولت جدید انگلیس برای تشکیل یک صندوق نجات به منظور حمایت از شرکت هایی که در صورت وقوع برگزیت نامنظم در معرض آسیب قرار می گیرند اطلاع داد.

15 شهریور 1398

سفر رو به رشد گردشگران ایرانی و درآمد 118 میلیون دلاری از سوی مالزی

در سال 2014 میلادی 72 هزار و 264 گردشگر ایرانی به مالزی سفر کردند و پیش بینی می گردد تعداد گردشگران ایرانی که سال گذشته میلادی به مالزی سفر نموده اند به بیش از 80 هزار نفر رسیده باشد که با این احتساب ایرانیان سال گذشته 117 میلیون و 600 هزار دلار در مالزی هزینه نموده...

13 شهریور 1398

سفیر چین: هیچ کشوری حق دخالت در روابط چین و ایران ندارد

سفیر چین گفت: دولت آمریکا با اجرای تحریم های یک جانبه گرایی علیه ایران و با اقدامات زیاده خواهی و زورگویی در همکاری ایران با سایر کشورها از جمله چین دخالت می نماید و دولت چین نیز با این گونه اقدامات آمریکا مخالفت دارد.

12 شهریور 1398

سربازان ایتالیا پس از 2014 نیز در افغانستان باقی می مانند

خبرنگاران: نخست وزیر ایتالیا در جریان سفر خود به کابل اظهار داشت، نیروهای نظامی کشورش پس از خروج نیروهای بین المللی از افغانستان در سال 2014، در این کشور باقی خواهند ماند.

12 شهریور 1398

سیاست های تکنولوژیک چین محدودتر می گردد ، انتقال فناوری مطلقا ممنوع!

گزارشهای جدید از پکن حکایت از آن دارند که چینی ها قصد دارند صادرات تکنولوژی را محدودتر از همواره پیگیری نمایند. این موضوعی است که بسیار مهم و قابل تامل است.

10 شهریور 1398

ترامپ توافق تجاری با چین را به برخورد انسانی با بحران هنگ کنگ منوط کرد

ترامپ با ارائه پیشنهاد ملاقات شخصی به رئیس جمهور چین، مدعی شد رسیدن به توافق تجاری به رفتار انسانی پکن با معترضان هنگ کنگی مشروط است.

8 شهریور 1398

کانادا انفجار انتحاری کابل را محکوم کرد

خبرنگاران: وزیر خارجه کانادا، آدینه شب، انفجار انتحاری در کابل را که دست کم 16 کشته برجای گذاشت، به شدت محکوم کرد.

8 شهریور 1398

ترامپ اعمال تعرفه جدید بر کالاهای چینی را به تعویق انداخت

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دولت آمریکا گفت که وضع تعرفه 10 درصدی بر بعضی کالاهای وارداتی از چین از جمله لپ تاپ، گوشی تلفن همراه، اسباب بازی و پوشاک را تا ماه دسامبر به تعویق انداخته است.

7 شهریور 1398

راهنمای سفر به ویتنام

راهنمای سفر به ویتنام شامل اطلاعات لازم است که برای سفر به این کشور به آن احتیاج دارید. با خبرنگاران همراه باشید.

7 شهریور 1398

پمپئو وارد ویتنام شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در آستانه سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور به ویتنام، وارد فرودگاه بین المللی هانوی شد.

5 شهریور 1398

ایران مدرنترین بیمارستان جنوب خلیج فارس را در عمان می سازد

خبرنگاران: سفیر ایران در عمان گفت کشورش میخواهد یک بیمارستان 400 تخت خوابی در عمان احداث کند که مدرنترین بیمارستان در کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس خواهد بود.

5 شهریور 1398
تعداد: (62)