اخبار سیاسی

اولیانوف: جوزپ بورل می داند تحریم ها به ندرت به اهدافشان می رسند

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در انتقاد از تحریم های اروپا علیه بلاروس گفت، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می داند که تحریم ها به ندرت به اهداف خود می رسند.

8 مرداد 1400

ظرفیت های مالی کشور برای سرمایه گذاری مشترک، به طرف خارجی معرفی گردد

کارگاه آموزشی نمایندگان مالی وزارت امور خارجه در کشورهای مختلف به وسیله معاونت بین الملل اتاق ایران برگزار گردید. در این نشست آنلاین که با حضور 110 کارشناس وزارت امور خارجه برگزار گردید، ظرفیت ، ساختار، تکالیف و رویکردهای قانونی اتاق های بازرگانی معرفی...

3 مرداد 1400

دولت بایدن شکایت از جان بولتون را پس گرفت

وزارت دادگستری آمریکا که در دوران رئیس جمهوری دونالد ترامپ از جان بولتون شکایت نموده بود، دادخواست و پیگیری قضایی او را کنار گذاشت.

1 مرداد 1400

سجادی: مشکل اقتصادی نداشتیم و فدراسیون ها هر چه خواستند در اختیارشان گذاشتیم، با 66 ورزشکار به المپیک می رویم

سرپرست کاروان ایران در بازی های المپیک 2020 توکیو تأکید کرد، فدراسیون ها برای حضور پیروز در بازی های المپیک هر چیزی خواسته اند، در اختیارشان قرار گرفته است.

30 تیر 1400

رونمایی از تندیس قهرمانان در کمیته ملی المپیک

با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه از تندیس 9 قهرمان ورزشی رونمایی شد.

29 تیر 1400

رایزنی دیپلمات های ایران و ارمنستان در مورد آخرین تحولات منطقه

دیپلمات های ایران و ارمنستان در ملاقات با هم در زمینه روابط دوجانبه و آخرین تحرکات مرزی بین باکو و ایروان گفت وگو کردند.

16 تیر 1400

احتمال گرانی بنزین در پی تعطیلی بزرگترین شبکه خط لوله آمریکا

تعطیلی بزرگترین خط لوله بنزین آمریکا که پس از یک حمله سایبری روی داد، ممکن است کرانه شرقی این کشور را با کمبود سوخت روبرو نموده و باعث بزرگترین افزایش قیمت بنزین در هفت سال گذشته گردد.

15 تیر 1400

ائتلاف سعودی به دنبال خروج آبرومندانه از جنگ یمن است

به گزارش خبرنگاران به نقل از المیادین، عبدالعزیز بن حبتور نخست وزیر دولت نجات ملی یمن سخنانی را در خصوص ائتلاف سعودی مطرح کرد. وی گفت: ائتلاف سعودی، آمریکایی به دنبال خروج آبرومندانه از جنگ یمن است.

11 تیر 1400

مذاکره بایدن و ماکرون بر سر مسائل چین و روسیه در حاشیه اجلاس گروه هفت

کاخ سفید اعلام نمود، جو بایدن با امانوئل ماکرون در حاشیه اجلاس گروه هفت به بحث و گفتگو در مورد مجموعه ای از موضوعات دوجانبه از جمله رویکردها در قبال روسیه و چین پرداخته است.

9 تیر 1400

تشکیل دانشگاه علوم پزشکی استانی جدید منوط به تشکیل استان جدید است

دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور گفت:تشکیل دانشگاه علوم پزشکی استانی جدید منوط به تشکیل استان جدید و در موارد خاص منوط به تأمین شرایط معین شده بر اساس شاخص های جمعیتی و مساحتی است.

6 تیر 1400

اداره کل ضربه به بنیان های مالی قاچاقچیان تشکیل شد

خبرگزاری خبرنگاران- مدیرکل امور حقوقی و اموال ستاد مبارزه با مواد مخدر از تشکیل اداره کل ضربه به بنیان های مالی قاچاقچیان و مقابله با پولشویی در ستاد خبر داد.

31 خرداد 1400

استقرار گسترده ارتش ترکیه برای اشغال مناطق مرزی عراق

منابع عراقی از استقرار گسترده نیروهای ارتش ترکیه در شمال عراق برای اشغال مناطق مرزی این کشور خبر دادند.

23 خرداد 1400

اوباما خشونت ارتش میانمار علیه معترضان ضد کودتا را محکوم کرد

رئیس جمهوری پیشین آمریکا که در دوران ریاستش آغازگر تعامل با ارتش میانمار به منظور ارتقای تغییر دموکراتیک شد، گفت از خشونت اندوه آوری که ارتش میانمار بعد از کودتا علیه غیرنظامیان انجام میدهد، وحشت زده شده است.

23 خرداد 1400

واکنش جالب مایلی کهن به ماجرای وزیر و فرهاد، چطور آن روز از رییس جمهور امتیاز می گیرید سیاسیون خوبند؟

سرمربی اسبق تیم ملی ایران ضمن تقبیح درگیری های انتهای بازی دربی 95 معتقد است این دو تیم ازلحاظ فنی چیزی برای گفتن نداشتند.

22 خرداد 1400

بیانیه باشگاه پرسپولیس علیه فرهاد مجیدی

تهران (پانا) - باشگاه پرسپولیس با انتشار بیانیه ای به اظهار نظر و توهین فرهاد مجیدی علیه وزیر ارتباطات واکنش نشان داد.

12 خرداد 1400

آمریکا در وین هنوز با ایران به توافقی نرسیده است

مشاور امنیت ملی آمریکا امروز بدون اشاره به خروج یکجانبه کشورش از برجام همراه با نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت از سوی ترامپ، در سخنانی گفت: در وین هنوز با ایران به توافقی نرسیده ایم.

7 خرداد 1400

خبرنگاران خطر اوج گیری شیوع ویروس کرونای هندی در خراسان رضوی

مشهد- خبرنگاران- زنگ خطر هشدارهای پزشکی درباره تشدید شیوع کرونا که این بار با پیدایش نوع جهش یافته این ویروس با عنوان هندی به صدا درآمده بخاطر مجاورت و نزدیکی جغرافیایی برخی استانهای کشور با کانون اصلی کرونای هندی، بسیار جدی است.

7 خرداد 1400

بورل خواهان بازگشت و اجرای برجام از سوی آمریکا شد

ایسنا نوشت:مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست G7 بر لزوم اجرایی شدن برجام و بازگشت آمریکا به این توافق تاکید نمود.

6 خرداد 1400

کوشش جمهوری خواستار برای عدم بازگشت دولت بایدن به برجام ، قانونگذاران کنگره خواستار توافق مستحکم تر با ایران پس از بازگشت به برجام

خبرگزاری خبرنگاران-یک نشریه آمریکایی در گزارشی با آنالیز اقدام دولت آمریکا برای احیای توافق هسته ای با ایران، نوشت که دولت بایدن با مانع تراشی هایی از سوی جمهوری خواستار و بعضی دموکرات ها برای بازگشت به برجام روبرو است.

3 خرداد 1400

بلاروس سفارت هایش در اتحادیه اروپا و اوکراین را باز نگه می دارد

وزیر امور خارجه بلاروس گفت، این کشور سفارتخانه هایش در اتحادیه اروپا و اوکراین را با وجود کاهش برنامه ریزی شده حضور دیپلماتیک در خارج از کشور باز نگه می دارد.

1 خرداد 1400
تعداد: (425)