علم و تکنولوژی

هند به ویتنام 500 میلیون دلار اعتبار دفاعی پیشنهاد داد

منابع خبری از پیشنهاد اعطای خط اعتبار دفاعی 500 میلیون دلاری توسط نخست وزیر هند به ویتنام به منظور تقویت همکاری های دفاعی خبر دادند.

22 آبان 1398

چین: با آمریکا بر سر ادامه مصاحبه های تجاری به توافق رسیدیم ، آمریکا: دور بعدی مصاحبه ها ژانویه 2019 برگزار می گردد

وزارت بازرگانی چین بیان کرد مقامات تجاری چین و آمریکا بر سر ادامه مصاحبه های تجاری بر اساس توافق راهبران دو کشور در نشست آرژانتین، به تفاهم رسیده اند.

20 آبان 1398

به دیدن قبیله گردن دراز کارن در تایلند بروید!

روستاهای گردن درازان کارن تایلند | Karen Long Neck Villagesدر سفر به تایلند و منطقه شمالی این کشور سرسبز می توانید به دیدن روستاهای گردن درازان کارن بروید. بسیاری از گردشگران پس از اینکه این منطقه بیشتر شناسایی شد و عکس هایشان در میان شبکه های اجتماعی پخش شد، به...

16 آبان 1398

سه دانشمند انگلیسی برنده نوبل فیزیک

خبرگزاری مهر: جایزه نوبل فیزیک سال 2016 میلادی به سه دانشمند فیزیک از آمریکا و بریتانیا رسید. به نقل از گاردین، دقایقی پیش صد و دهمین جایزه نوبل فیزیک توسط آموزشگاه سلطنتی علوم سوئد در استکهلم سوئد به دیوید جی تولس از آمریکا، دانکن هالدان و مایکل کاسترلیتز...

15 آبان 1398

پلیس بریتانیا: همه 39 قربانی کامیون مرگ ویتنامی هستند

پلیس لندن می گوید شواهد جدید نشان می دهد قربانیانی که در یک کانتینر در نزدیکی لندن کشف شدند شهروندان ویتنام بوده اند. پیش از این گمان می رفت اجساد کشف شده متعلق به مهاجران غیرقانونی چینی باشند.

13 آبان 1398

هوش مصنوعی ماهواره های فضایی را ترجمه می کند

طبق گزارش جدید آژانس فضایی اروپا، هوش مصنوعی ممکن است کلید استخراج و پردازش دقیق داده های ماهواره ای باشد.

13 آبان 1398

نود و پنج سالگی سرو سایه فکن فرهنگ و ادب ایران در بخارا

مجله بخارا و کانون زبان فارسی، شب محمدعلی اسلامی ندوشن را برگزار می کنند.

9 آبان 1398

نمایشگاه چند خط چند رنگ در موزه رضا عباسی برگزار می گردد

نمایشگاه هنرهای تجسمی چند خط، چند رنگ در موزه رضا عباسی برگزار می گردد.

9 آبان 1398

با وجود اعتراضات، هند جامو و کشمیر را دو پاره می نماید

دولت هند با وجود ادامه اعتراضات ساکنان منطقه مورد مناقشه جامو و کشمیر، رسما این استان را به دو منطقه فدرال تبدیل می نماید.

8 آبان 1398

اروپای پیر و فرصتی که از دست داد

همراهی نکردن اروپا با ایران و پیمودن جهت آمریکایی ها علیه ایران در اجرای برجام، نشان داد اروپایی ها هنوز نتوانسته اند تحلیل جامعی از شرایط کنونی دنیا در منطقه داشته باشند.

8 آبان 1398

وحدت: برخی واحدهای صندوق پژوهش و فناوری توبیخ یا لغو مجوز شده اند

رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: اعتبارسنجی، لغو مجوز یا توبیخ برخی واحد های صندوق های پژوهش و فناوری در راستای حمایت از صندوق هایی است که عملکرد خوبی داشته اند.

7 آبان 1398

روسیه اس-400 به چین می فروشد

خبرنگاران: مقامات روسی اعلام کردند که مسکو و پکن در حال رایزنی برای فروش سامانه های دفاع موشکی اس-400 به چین هستند.

2 آبان 1398

خط پرواز چین و پیغام راه اندازی شد

خبرنگاران: جهت پروازی اروم چی کشور چین و فرودگاه پیغام راه اندازی شد.

30 مهر 1398

فلاحت پیشه:اگر با اروپا و امریکا قراردادهای محکم می بستیم سرنوشت برجام طور دیگری می شد، مگرهمین شرقی ها نبودند که به قطعنامه های ضدایرانی رای می دادند؟

روزنامه ایران در گفت وگویی با حشمت الله فلاحت پیشه رئیس پیشین کمیسیون امنیت داخلی و سیاست خارجی مجلس در باره موضوع دیپلماسی گفت وگویی انجام داده است.

26 مهر 1398

ترامپ: به توافق ابتدایی با چین دست یافته ایم

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی بی اس، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که پس از دیدار با معاون نخست وزیر چین با خبرنگاران در کاخ سفید صحبت می کرد، گفت: در مذاکرات به توافقی مهم در مرحله اول دست یافتیم.

25 مهر 1398

فشار آمریکا و انگلیس به فیس بوک برای توقف رمزگذاری داده

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، در سال های اخیر دولت های غربی به بسیاری از شرکت های فناوری مانند اپل و گوگل برای حذف خدمات رمزگذاری داده ها فشار آورده اند و هدف از این کار را مقابله با تروریست ها و حفظ امنیت ملی شهروندان خود دانسته اند، اما تحلیل...

24 مهر 1398

40 شرکت دانش بنیان به نمایشگاه سوریه می روند

به گزارش خبرنگاران به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، یاسر عرب نیا، معاون ارتباطات و بین الملل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: حمایت صندوق از حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه بین المللی بازسازی سوریه در راستای رویکرد جدید و فعالانه صندوق نوآوری در بحث...

24 مهر 1398

سفر به پاتایا، سفری به شیرینی عسل و گرمی آفتاب

بسیاری از مردم علاقه دارند حتی برای یک بار تجربه سفر به پاتایا را داشته باشند، اما همیشه یکی از بزرگترین مسائلی که قبل از انجام سفر ذهن هر کسی را مشغول خود می نماید، این است که چقدر باید برای مسافرت خود هزینه کند؟! بسیاری از مردم با تصور اینکه نمی توانند...

19 مهر 1398

هتل سنتارا گرند میراژ پاتایا (Centara Grand Mirage Beach)

هتل 5 ستاره سنتارا گرند میراژ (Centara Grand Mirage Beach) پاتایا که در 18 طبقه بنا شده ، یکی از زیر مجموعه هتل های مجلل سنتارا می باشد که در قسمت شمالی شهر پاتایا و میان دو ساحل ونگ آمات بیچ و ناکلوا بیچ قرار گرفته است. تمام اتاق های این هتل مدرن و لوکس به دریا مشرف هستند....

18 مهر 1398

فاز اول پرتال آموزشی نانوسیتی عمان به این کشور تحویل داده می گردد

بخشی از پروژه سامانه مجازی آموزشی شرکت توسعه افق نانوفناوری توانا که برای پروژه عمان نانوسیتی آماده شده در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو به طرف عمانی تحویل داده می گردد.

17 مهر 1398
تعداد: (95)