مقالات گردشگری

عملیات مرمت بنای نصرت الرعایا ارزوئیه شروع شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی کرمان، غلامرضا فرخی در خصوص بنای تاریخی نصرت الرعایا شهرستان ارزوئیه اظهار کرد: این بنا که به اواخر دوره قاجاریه باز می شود هم اکنون در حال مرمت و بازسازی است .

14 فروردین 1398

خناری نژاد: برای کسب سهمیه المپیک نفس می کشم

وصال روحانی ، هادی خناری نژاد 28 ساله و قائمشهری در فاصله فقط چند روز تا مراسم ازدواجش همه هوش و حواس اش متمرکز بر ژیمناستیک است و یک هدف مهم وجودش را لبریز نموده و آن راهیابی به المپیک 2020 توکیو است و به واقع با این رویای شیرین زندگی می نماید. سعیدرضا کیخا...

11 فروردین 1398

وضعیت نابسامان کاروانسرای تاریخی شفیع آباد

به گزارش خبرنگاران، کاروانسرای شفیع آباد که یکی از جاذبه های گردشگری منطقه شهداد به شمار می رود در حال حاضر با وجود انجام اقداماتی برای مرمت و بازسازی از وضعیت مناسبی برخودار نیست. این بنای باستانی مربوط به دوره قاجار بوده و در روستای شفیع آباد شهداد...

30 بهمن 1397

اولین جشنواره ملی میراث ماندگار خراسان جنوبی برگزار می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی از عموم مردم دعوت کرد با عکس های آرشیوی قدیمی (قبل از دهه 60) که در آلبوم های شخصی نگهداری می نمایند، در بخش جانبی اولین جشنواره میراث ماندگار خراسان جنوبی شرکت کنید.

21 بهمن 1397

چرا دوسالانه سفال و سرامیک برگزار نمی گردد؟

رییس انجمن سفالگران سمنان معتقد است: برگزار نشدن دو سالانه سفال و سرامیک نقطه ضعفی است و باید این موضوع را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری کرد که چرا این رویداد قطع گردیده و آن را دیگر برگزار نمی نمایند.

16 بهمن 1397

رئیس سازمان میراث فرهنگی به کاشان و نطنز سفر می نماید

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امروز چهارشنبه 11 مهر به شهرستان کاشان سفر می نماید.

15 بهمن 1397

جنگل نرگسی نوکنده در هفته گردشگری پاک سازی شد

جنگل نرگسی به همراه همکاران میراث فرهنگی و تشکل مردم نهاد یاوران میراث فرهنگی از وجود زباله ها پاک سازی شد.

12 بهمن 1397

بسته خبری پرسپولیس، سه بازیکن در خطر محرومیت

سه بازیکن پرسپولیس در خطر محرومیت از بازی برگشت برابر السد قرار دارند.

10 بهمن 1397

پروژه های میلیاردی بدون مهندسی ارزش، آفت اداره سلیقه ای شهر در قم

خبرنگاران - گروه استان ها: حسین واشقانی، تحصیل نموده کشور انگستان در مقطع دکتری عمران و مدیریت پروژه و پژوهشگر در رشته های مهندسی ساخت و مهندسی ارزش است. وی همچنین از مدیران باسابقه این حوزه محسوب می گردد که مدیریت در چند شهر را تجربه نموده. او در حال حاضر...

29 دی 1397

تیم 93 نفره کره جنوبی وارد کره شمالی شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از یونهاپ، گروهی متشکل از 90 نفر شامل مقامات و نیروهای پشتیبانی کره جنوبی امروز یکشنبه سفر خود را به کره شمالی شروع نموده اند.

15 دی 1397

قزوین از مهمترین شهرهای فرهنگی و توریستی کشور است

به گزارش خبرنگاران، سیدمحسن علوی دوشنبه شب در برنامه شب های فیروزه ای اظهار کرد: قزوین یکی از مهمترین شهرهای فرهنگی، توریستی و تاریخی کشور است که باید به گردشگران معرفی گردد تا بیشتر با ظرفیت های این شهر آشنا شوند.وی بیان نمود: قزوین در دوره صفویه پایتخت...

6 آبان 1397

فاصله زمین تا آسمان فراوری تیلاپیا در ایران و کشورهای عربی

مرکز تحقیقات ملی آبزیان شور بافق که تنها فراوریکننده تیلاپیای کشور محسوب می گردد، برای توسعه اقتصادی کشور و بهره مندی از منابع موجود در راستای مقابله با شرایط اقلیمی کنونی و خشکسالی، توسعه تکثیر و پرورش این گونه را در نظر دارد، با این حال تبدیل این...

5 آبان 1397

پنجره سنگ یک شگفتی طبیعی

صخره پنجره , Navajo , آمریکا . ملت Navajo در ایالت آریزونا یک کشور مستقل هند است و بیش‌ترین مساحت را دارد که منحصرا متعلق به آمریکایی‌های بومی است . صخره پنجره یکی از رایج‌ترین شگفتی‌های طبیعی موجود در اینجا است .

31 مرداد 1397

ایستگاه مترو استکهلم

ایستگاه Metro استکهلم , استکهلم , سوید . Unofficially که به عنوان طولانی‌ترین گالری هنری جهان شناخته می‌شود , تابلوهای جالبی دارد . اولین نقاشی زیرزمینی در دهه 1970 رنگ‌آمیزی شد . سطح ناهموار و ناهموار دیوارها و سقف , تاثیر زیادی از فضا را به تصویر می‌کشد .

14 مرداد 1397

بالاترین عکس در Kjeragbolten

Kjeragbolten , Rogaland , نروژ . این صخره غول‌پیکر بین دو صخره‌های پرشیب از کوه‌های Kjerag قرار دارد و مسیر خود را به سمت the 984 متر باز می‌کند . این صخره پس از آخرین یخچال فرض شده‌است و امروزه بخشی از مسیر محبوب Kjerag است .

10 مرداد 1397

دره یخی شگفت انگیز در گرینلند

کوه یخی , گرینلند . این جزیره بزرگ مکانی عالی برای بازدید است , چون مکان‌های زیبایی بسیاری دارد . آیس کانیون یک ساختار یخی موثر و وسیح در گرینلند است .

8 مرداد 1397

ترول های اسکاندیناوی در شیکاگو

یک هنرمند دانمارکی ترول ها این افسانه اسکاندیناوی را به شیکاگو اورده و در جنگ ها و مناظر طبیعی آنها را کار گذاشته است تا مخاطبش را برای حفظ طبیعت به فکر وا دارد.

8 مرداد 1397

عربها بیشتر به ترکیه سفر میکنند

گردشگران سعودی تازگی ها به ترکیه علاقه بیشتری نشان میدهند و سفرهای اتباع عربستان با وجود تنش میان دولتهایشان به ترکیه رشد فراوانی داشته است.

8 مرداد 1397