شهرهای یزد و خجند خواهرخوانده می شوند

به گزارش مجله خبری تیرول، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده و گزارشات منتشر گشته، شهرهای یزد و خجند خواهرخوانده می شوند.

شهرهای یزد و خجند خواهرخوانده می شوند

محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که روز گذشته به همراه رئیس جمهور به تاجیکستان سفر نموده بود، در حاشیه امضای سند همکاری مشترک گفت: پنج سند همکاری با طرفهای تاجیک امضا کردم که دو سند آن در حوزه فرهنگ و مابقی آن به نیابت از رئیس سازمان صدا و سیما، وزیر علوم و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بود.

وی با اشاره به موضوعات و بندهای مورد اشاره در این اسناد اضافه کرد: اتفاقات خوبی در همکاری های مشترک و گستردگی فرهنگی بین دو کشور فراهم می گردد. در سفر امروز به تاجیکستان جلسه ای را با ادبا و نویسندگان نیز داشتیم. جلسه بسیار خوبی بود و در آن با اشاره به سابقه فرهنگی دو کشور بر مشترکات فرهنگی و تمدنی ایران و تاجیکستان نیز تاکید شد.

یادداشت تفاهم نقشه راه همکاری های مشترک در زمینه های فرهنگ و هنر، آموزش عالی، تجاری و مالی، لغو ویزا، حمل و نقل بین المللی، ایجاد منطقه آزاد مشترک، تحقیقات فناوری و نوآوری، امور ورزشی و خواهر خواندگی میان شهرهای یزد و خجند تاجیکستان از جمله اسناد همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و تاجیکستان بود که به وسیله مقامات دو کشور به امضا رسید.

این اسناد همکاری به امضای وزیران امور خارجه، نیرو و فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران و وزیران رشد اقتصاد، فرهنگ، معارف، نقلیات و صناعت تاجیکستان رسید.

منبع: همگردی
انتشار: 18 آبان 1402 بروزرسانی: 18 آبان 1402 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 2358

به "شهرهای یزد و خجند خواهرخوانده می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرهای یزد و خجند خواهرخوانده می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید