اخبار صنعت

افزایش 30 درصدی قیمت شیرخام، کارخانه های لبنیاتی تحت فشارند

سخنگوی انجمن صنایع فرآورده های لبنی از افزایش هزینه های تولید چون شیرخام، حمل و نقل، بسته بندی و چربی سخن گفت و با اشاره به اینکه قیمت گذاری دستوری شرکت های لبنیاتی را تحت فشار قرار داده است، گفت:قیمت مصوب شیرخام 3100 تومان است اما تا به امروز نه تنها این...

4 آذر 1399

آیا چین و آلمان موقعیت آمریکا را تهدید می نمایند؟

در رقابت های انتخابات آمریکا دموکرات ها می گویند ترامپ کشور را به قهقرا برده و آمریکا روبه افول گذاشته است، آن ها معتقدند ادامه این جهت برای ایالات متحده بسیار خطرناک است. کار آمریکا به جایی رسیده است که کشور های روسیه، چین و ایران را متهم به دخالت در...

3 آذر 1399

خرید شارژ را چگونه مدیریت کنیم

رپرتاژ آگهی - تا الان به این موضوع دقت کردید که وقتی شارژ داریم، و به کسی پیامک میزنیم حتی آن یک نفر جوابمان را هم نمیدهد؟!. اما وای به حال روزی که شارژ نداریم!

30 آبان 1399

دیدار تدارکاتی آلومینیوم اراک مقابل خیبر خرم آباد

تیم تازه لیگ رجحان شده آلومینیوم اراک به جای تقابل با شاگردان جواد نکونام، به مصاف خیبر خرم آباد خواهد رفت.

29 آبان 1399

بهره برداری مالی از ذخایر ژنتیکی چند گونه جانوری

کارگروه زیست بانک و ذخایر ژنتیکی ستاد توسعه زیست فناوری برنامه ای برای حفظ و اصلاح 7 گونه گیاهی و جانوری را با همکاری بخش خصوصی در پیش گرفته است.

28 آبان 1399

هابل تصویری تماشایی از یک طبقه بندی خاص ابرهای کیهانی منتشر کرد

تلسکوپ فضایی هابل با انتشار عکسی یک کلاس ویژه از سحابی ها را با کیفیتی بالا به نمایش گذاشت که می توانند محل شکل گیری ستارگان باشند.

24 آبان 1399

محمد کشانی چهره ماندگار صنعت چاپ درگذشت

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در اصفهان، حاج محمد کشانی از کارآفرینان و چهره ماندگار صنعت چاپ در استان اصفهان، دیروز (چهارشنبه 30 مهر 99) چشم از دنیا فروبست.

23 آبان 1399

تداوم اجرای مگاپروژه های پالایشگاهی در چین

پالایشگاه های عظیم چین در حالی ساخته می شوند که ضعف تقاضای سوخت همچنان ادامه دارد.

21 آبان 1399

هکرهای مزدور در خاورمیانه شناسایی شدند

نتایج تحقیقات امنیت سایبری شرکت بلک بری نشان داد دیپلماتهای سعودی، جدایی طلبان سیک و مدیران بازرگانی هند از جمله اهداف یک گروه از هکرهای استخدام شده بوده اند.

20 آبان 1399

قیمت نفت برنت در پی طوفان آمریکا و کاهش ذخایر افزایش یافت

وقوع طوفان در آمریکا از یک سو و کاهش ذخایر نفتی این کشور از سوی دیگر باعث شد تا قیمت نفت در معاملات امروز بازار جهانی انرژی، برای دومین روز متوالی مثبت گردد.

8 آبان 1399

نقش مهم مردم در حفظ میراث فرهنگی و کشف یک میراث جدید

در واقع می توان گفت که فقط معماری و تاریخچه میراث فرهنگی و بناهای تاریخی نیستند که آن ها را ماندگار و ارزشمند می کنند، بلکه چگونگی استفاده مردم از این مکان ها و آثار هم بسیار مهم هستند که نباید به راحتی از کنار آن عبور کرد و لازم است در این زمینه اطلاع...

29 مهر 1399

زیباترین جاذبه های توریستی مصر

مصر به خاطر تمدنی قدیمی و داشتن بناهای معروفی مانند اهرام جیزه، مجسمه ابوالهول بزرگ و معابد باستانی اقصر با قدمت هزاران سال در جهان مشهور است. اگر چه تمرکز بیشتر جهانگرد ها بر روی بناهای بزرگ در امتداد رود نیل باقی مانده است، اما سفر مصر فرصتی برای غواصی...

27 مهر 1399

کابین چشم نواز هواپیمای فالکون 6X جایزه برتر طراحی داخلی را کسب کرد

شرکت هواپیماسازی داسو اویشن (Dassault Aviation) پیروز شد جایزه بین المللی هوانوردی و قایق های تفریحی را برای طراحی داخلی کابین هواپیمای فالکون 6ایکس از آن خود کند.

26 مهر 1399

فروش اوراق سلف نفتی باید در مجلس به قانون بودجه تبدیل شود

عضو کمیسیون عمران مجلس درباره تصمیم دولت مبنی بر فروش اوراق سلف نفتی گفت: بر اساس اصل 52 و 53 قانون اساسی هرگونه تصمیم سازی و تصمیم گیری درخصوص بودجه سنواتی باید به مجلس بیاید و به قانون بودجه تبدیل شود.

19 مهر 1399

سالانه حدود 200 موتورسیکلت برگه معاینه فنی می گیرند ، تاکسی های تهران مستهلک هستند

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو تهران گفت: با وجود آنکه طبق قانون همه وسایل نقلیه اعم از وسایل نقلیه موتوری و خودرو ها ملزم به دریافت گواهی معاینه فنی هستند، اما بر اساس آمار ها از مجموع موتورسیکلت های تهران تنها حدود 200 موتور به مراکز معاینه فنی مراجعه...

18 مهر 1399

حمایت مدیرعامل شرکت فولاد از این تیم پیش از دیدار با تراکتور

به گزارش خبرنگاران، علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: ما از عملکرد تیم رضایت داریم، چراکه با وجود همه روزهای سخت و نفس گیری که داشت، کلیه اعضای کادر فنی و بازیکنان تا هفته آخر روحیه جنگندگی را حفظ کرده اند و در کورس کسب سهمیه باقی مانده اند.

18 مهر 1399

مکرون: توسعه طلبی اردوغان سبب بی ثباتی اروپا می گردد

رئیس جمهور فرانسه اقدامات همتای تُرک خود در شرق مدیترانه را در منافات با سیاست های اتحادیه اروپا دانست.

17 مهر 1399

مسئول یمنی خطاب به پمپئو: شما در کشتار ملت یمن شریک هستید

به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، حسین العزی معاون وزیر خارجه یمن خطاب به مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، گفت: شما در کشتار ملت یمن و از بین بردن آینده این کشور شریک هستید.

12 مهر 1399

خبرنگاران خراسان رضوی پیشرو در ارائه خدمات گازرسانی

مشهد- خبرنگاران- شاخص گازرسانی در خراسان رضوی با برخورداری 100 درصدی خانوار شهری و 92 درصدی خانوار روستایی این استان از خدمات شبکه سراسری گاز، سبز است و این استان با توجه به ظرفیت های خود به عنوان استان تعیین هم خدمت رسانی می نماید و در این عرصه پیشرو است....

10 مهر 1399

خبرنگاران روسیه قرارداد آمریکا و کردهای سوری برای استخراج نفت سوریه را بی اعتبار خواند

مسکو - خبرنگاران - وزارت امور خارجه روسیه امضای قرارداد بین آمریکا و کردهای سوری برای فراوری نفت در سوریه را اقدام غیرقانونی و خودسرانه خواند.

7 مهر 1399
تعداد: (211)