250 نفر از آغاز تظاهرات در عراق جان باخته اند

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، کمیته حقوق بشر مجلس عراق اظهار داشت از زمان آغاز اعتراضات در این کشور، دویست و پنجاه نفر جان خود را از دست داده اند.

250 نفر از آغاز تظاهرات در عراق جان باخته اند

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی و تفریحی، کمیته حقوق بشر در مجلس عراق امروز آماری رسمی از جان باختگان حوادث و اعتراض های خیابانی که از اول ماه اکتبر آغاز شده، ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری الوکالة الوطنیه عراق، ارشد الصالحی رئیس این کمیته امروز پنجشنبه در کنفرانسی خبری اعلام کرد که شمار جان باختگان از اول اکتبر تا امروز به 250 نفر رسیده است.

ارشد الصالحی با بیان اینکه هزار و پانصد نفر نیز بازداشت اما تاکنون آزاد شده اند و هنوز برخی بازداشت هستند، اعلام کرد که یازده هزار نفر نیز در این حوادث مجروح شده اند.

به گفته این مقام عراقی، مردم عراق خواستار اصلاح قانون انتخابات هستند که صرفا طبق دیدگاه چند فراکسیون و حزب سیاسی تدوین شده... باید به حرف و اراده مردم گوش داد.

او همچنین خواستار عدم دخالت احزاب سیاسی در امور قضا شد و گفت، باید به شورای قضا فرصت داد تا روی این موضوع (تدوین قانون انتخابات) کار کند و با تشکیل دادن کمیته های بی طرف در خصوص نقض قانون در طول اعتراضات نیز تحقیق و تحفص به عمل آورد.

اعتراضات در عراق که از اول ماه اکتبر آغاز شد و به دلیل اربعین حسینی متوقف و انتها از 25 ماه اکتبر از سر گرفته شد. استان هایی مثل بغداد، نجف، کربلا، بصره و شماری دیگر، شاهد اعتراض مردمی هستند.

مجلس عراق در هفته جاری چند جلسه برای بررسی موضوعات مرتبط با اعتراضات تشکیل داد و در قانونی جدید، امتیازات رؤسای سه گانه و مدیران عالی رتبه دولتی را لغو کرد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 614

به "250 نفر از آغاز تظاهرات در عراق جان باخته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "250 نفر از آغاز تظاهرات در عراق جان باخته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید