سیاست حقوق بشری دولت بایدن علیه مسکو

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، به گزارش خبرنگاران، کانال تلگرامی اندیشکده راهبردی تبیین نوشت: در پی تظاهرات حامیان ناوالنی در روسیه، آمریکا به حمایت از مخالفان پوتین برخاسته و طی هماهنگی با اتحادیه اروپا، 7 مقام ارشد و 14 شرکت و مؤسسه روس را تحریم قرار داد و به گفته سولیوان، مشاور امنیت ملی، درصدد تهیه بسته تحریمی شدیدتری نیز می باشد.

سیاست حقوق بشری دولت بایدن علیه مسکو

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

یکی از شعارهای تبلیغاتی بایدن، دفاع از دموکراسی آمریکایی در برابر تهاجم روسیه بود. یک مفهوم از این شعار، مقابله با حملات سایبری منسوب به روسیه در فرآیند انتخابات ایالات متحده است. ولی وجه دیگر آنکه ایجابی تر است، ترویج ارزش های لیبرال دموکراسی و حقوق بشری در جامعه روسیه است.

به بیان دیگر، سیاست حقوق بشری دولت بایدن صرفاً مسأله ای مرتبط با سیاست داخلی روسیه نیست. بلکه بخشی از پازل رقابت بزرگ تری است که در راستای تقابل ژئوپلتیک و ایدئولوژیک بین دو قدرت جهانی در عرصه بین المللی تعریف می شود. زیرا ساختار متمرکز قدرت در مسکو، عموم تصمیم های سیاست خارجی روسیه را به شخص پوتین متصل می کند.

پس تغییر این ماهیت ساختاری، تأثیری جدی در سیاست خارجی روسیه خواهد داشت. به همین جهت، برجسته سازی ناوالنی و حمایت از او، عملاً معطوف به مواضع سیاست خارجی وی و حامیانش علیه کرملین است. مخالفت با حضور روسیه در اکراین و سوریه از این جمله است.

در عین حال این نگرانی در برخی تحلیل گران آمریکایی وجود دارد که تحریم های حقوق بشری علیه مسکو، برخی جنبه های تعاملی مانند تمدید استارت جدید و یا دیگر همکاری های بین المللی در زمینه مخالفت با اشاعه تسلیحات کشتارجمعی و بحران های منطقه ای مانند روسیه و لیبی را تحت الشعاع قرار بدهد.

با این حال به نظر می رسد کارکرد تحریم ها و فشارهای حقوق بشری در تغییر رفتار داخلی روسیه با مخالفانش، محل تردید جدی باشد. دولت پوتین نشان داده نه تنها در برابر تحریم های حقوق بشری سکوت نمی کند بلکه با مقابله به مثل، شخصیت های معادلی را در جامعه سیاسی و امنیتی آمریکا تحت تحریم قرار می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1603

به "سیاست حقوق بشری دولت بایدن علیه مسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست حقوق بشری دولت بایدن علیه مسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید