مناظره انتخابات آمریکا ، بایدن: اگر رأی بیاورم باید بروی، ترامپ: انتقال قدرتی در کار نخواهد بود؛ کلینتون می خواست کودتا کند

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، اولین مناظره انتخاباتی بین دونالد ترامپ و جو بایدن دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در حالی برگزار شد که دو طرف از هر موضوع مورد بحثی برای حمله به یکدیگر استفاده کردند.

مناظره انتخابات آمریکا ، بایدن: اگر رأی بیاورم باید بروی، ترامپ: انتقال قدرتی در کار نخواهد بود؛ کلینتون می خواست کودتا کند

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اولین مناظره انتخاباتی بین دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در دانشگاه کیس وسترن رزرو شهر کلیولند ایالت اوهایو برگزار گشت. مجری نخستین مناظره انتخاباتی بین ترامپ و بایدن، کریس والاس از شبکه فاکس نیوز بود.

 • جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

  نکته اصلی در این مناظره این بود که سوالات و موضوعات مطرح شده درباره مسائل و موضوعات مهم داخلی آمریکا بود و مباحث مربوط به جهان و سیاست خارجی در مناظرات بعدی مطرح خواهند شد.

  تعیین قاضی دادگاه عالی

  ترامپ در پاسخ به سؤال اول کریس والاس درباره جانشینی روث گینسبرگ قاضی متوفای دادگاه عالی آمریکا گفت که ایمی بارت نامزدی ایده آل برای تصدی پست خالی دادگاه عالی آمریکا است.

  در همین حال، جو بایدن از تصمیم ترامپ برای معرفی گزینه جانشینی قاضی گینسبرگ پیش از نتیجه انتخابات انتقاد کرد و گفت: انتخابات آغاز شد، اما باید قبل از معرفی جانشینی گینسبرگ، منتظر نتایج انتخابات باشیم.

  نامزد دموکرات ها اضافه کرد: مردم آمریکا حق دارند که تصمیم بگیرند که نامزد دیوان عالی کیست. من مسئله ای با این قاضی برگزیده شده ندارم، اما اگر اختلاف بر سر بیمه همگانی به دیوان عالی برود، بیش از 100 میلیون نفر متضرر می شوند.

  کارنامه کرونایی

  بایدن در ادامه به نحوه عملکرد ضعیف ترامپ در مدیریت بحران کرونا اشاره کرد و گفت: ما می خواهیم قانون تأمین بیمه رایگان را توسعه دهیم، چیزی که من می گویم حرف حزب دموکرات است. 200 هزار نفر به خاطر بی کفایتی ترامپ بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند.

  بایدن ادامه داد: اوباماکر فاجعه است و زیادی گران است. ما طرح بهتری می آوریم. ترامپ طرح و ایده ای ندارد و قیمت دارو را کم نکرده است. ترامپ می خواهد مردم را از حق بهداشت رایگان محروم کند.

  دونالد ترامپ چین را مسئول انتشار ویروس کرونا دانست و گفت: هیچ کس اطلاعی از تعداد مرگ ومیر ناشی از ویروس کرونا در چین و یا روسیه ندارد و این من بودم که پس از بستن مرزهای کشور، جان شهفرایندان آمریکایی را نجات داده ام.

  ترامپ در پاسخ به انتقاد بایدن درباره تعداد زیاد تلفات ویروس کرونا در آمریکا گفت: فرماندار ایالت ها عملکرد دولت ما در مبارزه با کرونا را عالی توصیف کردند، اما اگر بایدن رئیس جمهور بود میلیون ها نفر از مردم کشور کشته می شدند.

  بایدن هم خطاب به ترامپ گفت: اگر فقط ماسک وجود داشت نصف این تعداد (200هزار نفر) هم کشته نمی شدند. شما همانی هستی که گفتی مایع ضدعفونی کننده تزریق کنیم. من طرفدار واکسن هستم اما به ترامپ اعتماد ندارم به دانشمندان اعتماد دارم.

  بایدن شرح داد: 7 میلیون نفر در آمریکا به کرونا مبتلا شده اند و 20 درصد مرگ کرونا برای مردم آمریکا است. ترامپ هیچ طرح و برنامه ای برای مقابله با کرونا ندارد به دلیل اینکه نمی خواهد مردم اضطراب بگیرند واقعیت را درباره کرونا بدانند.

  ترامپ ادامه داد: دو فایزر و جانسون به من گفتند که واکسن کرونا سریع آماده می شود. ممکن است قبل از نوامبر و انتخابات واکسن را بسازیم و ارتش هم آماده توزیع است.

  ماجرای گلف بازی

  ترامپ با واکنش نسبت به انتقادها نسبت به بازی گلف خود خطاب به بایدن گفت تو احتمالاً بیشتر گلف بازی می کنی و ادامه داد: بایدن می خواهد کل کشور را به خاطر کرونا تعطیل کند و من می خواهم آن را باز نگه دارم.

  ترامپ اضافه کرد: ما بهترین اقتصاد تاریخ آمریکا را ساختیم و بعد به دلیل کرونا و برای جان مردم آن را تعطیل کردیم، اما بایدن می خواهد دوباره اقتصاد را تعطیل کند، این در حالی است که مردم با رعایت بهداشت می توانند دوباره به سر کار خود بازگردند، چون بستن اقتصاد به مردم صدمه اقتصادی می زند.

  فرار اقتصادیاتی ترامپ

  در ادامه بایدن به فرار اقتصادیاتی ترامپ اشاره کرد و گفت: ترامپ فقط 750 دلار اقتصادیات داده است و من اگر رئیس جمهور شوم، قوانین اقتصادیات را اصلاح خواهم کرد. ترامپ از قانون اقتصادیات به نفع خود استفاده کرده است. ترامپ مدارس را به دلیل هزینه بالا باز نکرد و برای کسب وکارهای کوچک کاری نکرد.

  ترامپ گفت که میلیون ها دلار اقتصادیات داده است و اظهارنامه اقتصادیاتی اش به زودی آماده می شود و در سال 2016 و 2017 میلیون ها دلار اقتصادیات پرداخت کرده است.

  بایدن ابراز کرد: ردیف های اقتصادیاتی را که به ترامپ اجازه داده است که از یک معلم کمتر اقتصادیات بدهد، لغو می کند. ترامپ فکر می کند که خیلی باهوش است. طرح اقتصادی من 7 میلیون شغل بیشتر درست می کند و هزار میلیارد دلار رشد اقتصادی ایجاد می کند.

  چین و روسیه و اوکراین گیت

  ترامپ جو بایدن را به همکاری با دولت چین متهم کرد و با اشاره به اتهامات وارده به خانواده بایدن در اوکراین گفت: بایدن با چین همدست است. بگو چرا همسر شهردار مسکو به پسرت 3، 5 میلیون دلار پول داده است؟ در اوکراین چه؟

  بایدن در پاسخ به این اتهام ترامپ گفت: اینها حقیقت ندارند، پسرم مشکل مواد مخدر داشت اما خود را درست کرد. گزارش دریافت پول از مسکو کاملاً رد شده است.

  اعتراضات سیاه پوستان و تبعیض نژادی

  بایدن در ادامه به موضوع کشته شدن جورج فلوید سیاه پوست آمریکایی اشاره کرد و گفت: برای ترامپ سیاه پوستان مهم نیستند و کارهایش برای آنها فاجعه بار بوده است.

  وی خطاب به ترامپ گفت: شما با جامعه سیاه پوستان آمریکا بسیار بدرفتاری کردید و بسیاری از آنها را به زندان انداختید. در دولت ترامپ یک بی عدالتی نظام مند در اجرای قانون در خصوص پلیس وجود دارد. اگر افراد بدی در اداره پلیس باشند، باید آنها را مجازات کرد.

  ترامپ شرح داد: در تمام شهرهای پراعتراض دموکرات ها حاکم بودند و اینها در همه جا داشتند انقلاب نژادی راه می انداختند، می خواستند به مردم نحوه تنفر از یکدیگر را یاد بدهند.

  رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: اعتراضات نژادی مسالمت آمیز نبود. ایالت هایی که دموکرات ها آن را مدیریت می کردند، شاهد اقدامات خشونت آمیز بوده است. آیا آتش زدن مغازه ها مسالمت آمیز است؟

  فرایند انتقال قدرت و انتخابات پستی

  نامزد دموکرات ها در انتخابات 2020 آمریکا درباره انتقال قدرت در صورت باخت ترامپ گفت: اگر ما رأی بیاوریم او باید برود و قدرت را تحویل دهد.

  ترامپ هم گفت: انتقالی در کار نخواهد بود، چرا که از هیلاری کلینتون مکار بردم، خبری از انتقال قدرت نبود و به دنبال جاسوسی از کارزار انتخاباتی و کودتا علیه من بودند.

  رئیس جمهور مجدداً دموکرات ها را به تلاش برای تقلب در انتخابات از طریق رأی گیری پستی متهم کرد و گفت: این احتمال وجود دارد که به دلیل رأی گیری پستی و دیر اعلام شدن نتایج انتخابات تا ماه ها از اعلام نتایج خبری نباشد، گاهی 20 تا 30 درصد آرا سرگردان خواهند شد، این ها همه کار دموکراتها است که می خواهند تقلب کنند.

  ترامپ در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا روی دادگاه عالی حساب باز کرده است، گفت: امیدوارم که نیازی به دادگاه عالی نباشد، اما روی آن حساب باز می کنم. برگه های رأی فروخته می شود یا در رودخانه ها دیده می شود.

  وی از طرفدارانش خواسته است که برای جلوگیری از بروز هرگونه تقلب به حوزه های انتخابی و مراکز رأی گیری بفرایند و اوضاع را به دقت تحت نظر بگیرند؛ چراکه اگر تقلب صورت بگیرد، نتیجه انتخابات را نخواهد پذیرفت.

  ترامپ اظهار داشت که اگر انتخابات به شکل عادلانه صورت بگیرد، صددرصد همکاری خواهد کرد، اما اگر رأی ها دستکاری شوند، هرگز آن را نخواهد پذیرفت.

  ترامپ گفت: از طرفدارانم می خواهم به حوزه های رأی گیری بفرایند و شاهد فرایند رأی گیری باشند اما امروز در فیلادلفیا اخراج شده اند، نمی توانم بپذیرم برگه ها دستکاری شوند. سه روز پیش برگه رأیی که اسم من رویش بود در سطل آشغال پیدا شد.

  این در حالی است که بایدن گفته است که نتیجه انتخابات را خواهد پذیرفت، اگر برنده باشد که همه چیز تمام خواهد شد و اگر هم نشود، نتیجه انتخابات هرچه باشد، قبول و از آن حمایت می کند.

  بایدن در پاسخ به ادعای ترامپ درباره امکان تقلب از طریق رأی گیری پستی گفت: نظامیان ما از پایان جنگ داخلی تا به امروز از طریق رأی گیری پستی رأی می داده اند، هیچ کسی هم نگفته از طریق رأی گیری پستی تقلب صورت گرفته است.

  کاندیدای رئیس جمهوری آمریکا تأکید کرد: ترامپ حتی نمی داند که درباره چه صحبت می کند، من نتیجه را می پذیرم و او هم خواهد پذیرفت. اگر من رئیس جمهور شوم، رئیس جمهور جمهوری خواهان هم خواهم بود.

  +

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1297

به "مناظره انتخابات آمریکا ، بایدن: اگر رأی بیاورم باید بروی، ترامپ: انتقال قدرتی در کار نخواهد بود؛ کلینتون می خواست کودتا کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناظره انتخابات آمریکا ، بایدن: اگر رأی بیاورم باید بروی، ترامپ: انتقال قدرتی در کار نخواهد بود؛ کلینتون می خواست کودتا کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید