142 طرح تولیدی سال جاری در استان اردبیل بهره برداری می گردد

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، رئیس صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از تکمیل و راه اندازی 142 طرح تولیدی - صنعتی در این استان در امسال اطلاع داد.

142 طرح تولیدی سال جاری در استان اردبیل بهره برداری می گردد

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی آنلاین به نقل از ایرنا، رامین صادقی دوشنبه 11 فروردین در تشریح فعالیت های صنعتی در استان اضافه نمود: در قالب این طرح ها واحدهای نیمه تمام با پیشرفت مختلف تکمیل شده و به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: در سال گذشته 57 واحد راکد به چرخه فراوری بازگشت، این واحدها با مسائل مدیریتی، حقوقی و بانکی روبرو بودند و با برطرف مشکل دوباره فعال شدند.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اضافه نمود: در سال گذشته اقدامات خوبی در حمایت از فراوری و رونق واحدهای صنعتی انجام شد و این اقدام زمینه اجرای برنامه های مناسب در سال جهش مالی را فراهم نموده است.

صادقی گفت: هم اکنون تعدادی از واحدهای فراوریی استان بر اساس ظرفیت اسمی فعالیت می نمایند اما تعدادی نیز به ظرفیت های واقعی نزدیک شده و در کوشش هستند تا با افزایش فراوری و ایجاد اشتغال در بازار حضور یابند.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اضافه نمود: تمرکز در استان بر این است تا صاحبان سرمایه موردحمایت و تشویق قرار گرفته و به ظرفیت واقعی فراوری برسند.

وی همچنین به ظرفیت های معدنی استان اردبیل اشاره نمود و گفت: در شهرستان مشگین شهر معدن مس، طلا و مولیبدن شناسایی و ذخایر آن ها برآورد شده و حتی صنایع غیرفلزی نظیر واحد صنعتی ولید کاغذ از سنگ مجوز گرفته است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: سال جاری پهنه معدنی جنوب استان نیز آماده واگذاری بوده تا اشتغال استان در این بخش هم متحول گردد.

صادقی همچنین گفت: در مقابله با بیماری کرونا فراوری محصولات بهداشتی به ویژه مواد ضدعفونی نماینده و ماسک در استان افزایش یافته و روزانه سه هزار عدد ماسک آماده عرضه به بازار است.

وی همچنین اظهار کرد: با توجه به ضرر و زیان واحدهای فراوریی و صنعتی به دلیل شیوع بیماری کرونا اضافه نمود: سعی بر این است آثار و ضرر و زیان ناشی از این فضا مورد ارزیابی قرار گرفته و دربسته های حمایتی از فراورینمایندگان و صاحبان صنایع حمایتی جدی انجام گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 955

به "142 طرح تولیدی سال جاری در استان اردبیل بهره برداری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "142 طرح تولیدی سال جاری در استان اردبیل بهره برداری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید