چین: ابتکار عمل صلح هرمز باعث صلح و ثبات منطقه می گردد

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، ایرنا نوشت:سخنگوی دستگاه دیپلماسی جمهوری خلق چین ضمن حمایت از ابتکار عمل صلح هرمز (OMID/HOPE) که توسط حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران مطرح شده است گفت: ابتکار عمل صلح هرمز باعث صلح و ثبات منطقه می گردد.

چین: ابتکار عمل صلح هرمز باعث صلح و ثبات منطقه می گردد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

گنگ شوانگ اضافه نمود: منطقه خلیج فارس، یک منطقه پیچیده، حساس و بغرنج است چین اوضاع این منطقه را تحت نظر گرفته و به مسایل و تحولات ان به دقت توجه می نماید.

وی گفت: با توجه به تحولات منطقه، چین بر ثبات منطقه خلیج فارس تاکید دارد و امیدواریم منطقه باثبات باشد و به سمت برطرف تنش ها گام برداشته گردد.

این مقام چینی اضافه نمود: چین به همین دلیل از هر نوع طرح صلح که هدف آن کاستن از تنش ها باشد و در جهت تنش زدایی به همه کشورها یاری کند استقبال می کنیم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین اضافه نمود: به همین دلیل ما همه کشورهای منطقه را به تعامل و همکاری و گفت و گو با یکدیگر تشیوق می کنیم و امیدواریم به وسیله گفت و گو تبادلات بیشتری داشته باشند.

گنگ شوانگ اضافه نمود: امیدواریم کشورهای منطقه به وسیله همین گفت و گوها در جهت حل و فصل اختلافاتشان گام بردارند.

ابتکار صلح هرمز از سوی رئیس جمهوری ایران در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شد که هدف از آن همکاری میان کشورهای خلیج فارس و دریای عمان به منظور صلح و ثبات منطقه و امنیت دریایی در این منطقه است.

روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد: بنا به مسئولیت تاریخی کشورم در حفظ امنیت، صلح، ثبات و پیشرفت در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز، همه کشورهایی را که از تحولات خلیج فارس و تنگه هرمز متأثر می شوند به ائتلافِ امید یعنی ابتکار صلح هرمز (Hormoz Peace Endeavor) دعوت می کنم.

رئیس جمهوری با بیان اینکه هدف ائتلاف امید ارتقای صلح، ثبات، پیشرفت و رفاه کلیه ساکنان حوزه تنگه هرمز و تفاهم متقابل و روابط صلح آمیز و محبت آمیز میان آنها است، ابراز داشت: این ابتکار حوزه های مختلف همکاری مانند تأمین همگانی امنیت انرژی، آزادی کشتیرانی و انتقال آزادانه نفت و سایر منابع به کشورهای حوزه تنگه هرمز و فراتر از آن را دربرمی گیرد.

روحانی با تشریح طرح ائتلاف امید اعلام کرد: ائتلاف امید بر پایه اصول مهمی همچون پایبندی به اهداف و اصول ملل متحد، احترام متقابل، منافع متقابل، صندلی برابر، گفت وگو و تفاهم، احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی، خدشه ناپذیریِ مرزهایِ بین المللی، حل و فصلِ مسالمت آمیزِ تمامیِ اختلافات و از همه مهم تر، دو اصلِ بنیادینِ عدم تجاوز و عدم دخالت در امور داخلی یکدیگر قرار گرفته است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 474

به "چین: ابتکار عمل صلح هرمز باعث صلح و ثبات منطقه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: ابتکار عمل صلح هرمز باعث صلح و ثبات منطقه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید