چهره جف بیزوس تبدیل به ماسک هالووین شد، تجمع معترضان در برابر دفتر اصلی شرکت آمازون

ده ها معترض به سیاست های اخیر جف بیزوس در خصوص همکاری با نهادهای دولتی در برابر دفتر اصلی این شرکت در سیاتل تجمع کردند. این معترضان معتقدند که جف بیزوس نباید هوش مصنوعی را در اختیار نهادهای دولتی قرار دهد.

چهره جف بیزوس تبدیل به ماسک هالووین شد، تجمع معترضان در برابر دفتر اصلی شرکت آمازون

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، امروز که مردم ایالات متحد به مناسبت هالووین لباس هایی ترسناک پوشیده اند، عده ای معترض نیز از فرصت استفاده نموده و ضمن پوشیدن ماسک های مرتبط با جف بیزوس، دست به اعتراض علیه او زده اند.

معترضین عمدتا وابسته به گروه حقوق لاتین تبارها هستند و علیه سیاست های همکاری بیزوس با اداره امور مهاجرت ایالات متحده شعار می دهند. آنان فریاد می زنند و می گویند همکاری شرکت های فناوری با نهادهایی که قدرت اخراج مردم از کشور را دارند یک ظلم باورنکردنی است.

جیسینتا گونزالز یکی از اعضای این سازمان می گوید: ما در حال کوشش برای نشان دادن رفتار زشت جف بیزوس در حمایت از سیاست های مهاجرتی ترامپ هستیم. درواقع همکای حوزه هوش مصنوعی با سازمان های مهاجرتی برای اخراج مردم یک حکرکت بسیار ناخشایند است. این موضوع هیچ توجهی به حقوق بشر ندارد. سیاست هایی مثل جدا کردن خانواده ها در مرزهیچ توجیه منطقی ندارد آنچه شرکت های فناوری مانند آمازون انجام می دهند، نه تنها اخراج شهروندان را تسهیل می نماید، بلکه بازداشت های مهاجران را افزایش می دهد.

اما سخنگوی سازمان امور مهاجرت ایالات متحده نظر دیگری دارد. او می گوید: استفاده از هوش مصنوعی برای اجرای قوانین مهاجرتی برای حمایت از حقوق همه مردم است. خواه شهروندان ایالات متحده و خواه مهاجران قانونی. ما قصد داریم با مهاجران غیرقانونی مبارزه کنیم. این رفتار نه غیرمسئولانه است و نه نادرست.

در اوایل امسال، کارمندان بسیاری از شرکت های بزرگ مانند مایکروسافت، گوگل و آمازون نسبت به همکاری شرکت های خود در مسائل سیاسی و نظامی اعتراض کردند.

جالب است که بین کارمندان آمازون نیز در این خصوص دو دستگی وجود دارد . عده ای از این اعتراضات خوشحالند و همکاری شرکت خود را در چنین پروژه هایی اشتباه می دانند. اما عده ای دیگر از ترس سکوت نموده اند و ترجیح می دهند در مورد سیاست گذاری های بیزوس سکوت اختیار نمایند.

منبع: انتخاب
انتشار: بروزرسانی: 22 اسفند 1397 شناسه مطلب: 93

به "چهره جف بیزوس تبدیل به ماسک هالووین شد، تجمع معترضان در برابر دفتر اصلی شرکت آمازون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهره جف بیزوس تبدیل به ماسک هالووین شد، تجمع معترضان در برابر دفتر اصلی شرکت آمازون"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید