رد ربات ChatGPT در موتور جست وجوی مایکروسافت زده شد!

به گزارش مجله خبری تیرول، گجت نیوز نوشت: بعضی از کاربران متوجه حضور ربات ChatGPT در موتور جستجوی بینگ شده اند که البته ناپدید شده است. این خبر خوبی برای هواداران هوش مصنوعی است.

رد ربات ChatGPT در موتور جست وجوی مایکروسافت زده شد!

مایکروسافت گزارش داده است که می خواهد از ربات چت پیروز ChatGPT در موتور جستجوی Bing استفاده کند. اما در این صورت، جستجوگر بینگ چه شکلی خواهد شد؟ خبر خوب اینکه بعضی از کاربران بینگ پیروز شده اند نسخه قدرت گرفته از هوش مصنوعی Bing را برای دقایقی ببینند و از آن اسکرین شات هایی را هم تهیه نموده اند.

یکی از آن ها Owen Yin، یک دانش آموز و طراح است که صبح امروز این خبر را در حساب توییتر خودش منتشر کرد. او که بینگ را به عنوان موتور جستجوی پیش فرض مرورگر مایکروسافت اج معین نموده، بعد از اجرای مرورگر خودش متوجه رابط کاربری تازه این موتور جستجو شده است. البته بعد از چند دقیقه مجدداً رابط کاربری بینگ به حالت قبلی خودش بازگشته است!

ربات ChatGPT در موتور جستجوی بینگ

این کاربر در دقایقی که پیروز شده به این جستجوگر تازه دسترسی پیدا کند، متوجه حضور ربات ChatGPT در موتور جستجوی بینگ شده است. او می گوید نه تنها ربات تازه بینگ نه تنها پاسخ سوال هایش را داده، بلکه با او مکالمه هم نموده است! در نهایت هم منابعی را برای پاسخ هایی که ارائه نموده، به نمایش گذاشته است. این ویژگی بسیار مهمی محسوب می گردد؛ چرا که مدل های زبانی مثل چت GPT ممکن است از منابع نه چندان قابل اعتمادی، پاسخ پرسش های کاربران را بدهند. وقتی کاربر این منابع را ببیند، می تواند با خیال آسوده تری آن ها را قبول کند.

اما Yin تنها کاربری نبود که متوجه این اتفاق شده است. دو کاربر دیگر هم در توییتر خبر از ترکیب ChatGPT با جستجوگر Bing داده اند و آن ها نیز تأیید نموده اند که پس از گذشت چند دقیقه، این جستجوگر مجدداً به حالت اولیه خودش بازگشته است.

اسکرین شات هایی که از نسخه مبتنی بر هوش مصنوعی بینگ منتشر شده، خبر از اضافه شدن گزینه ای به نام Chat در نوار منو و بعد از دکمه جستجو می دهند. کاربر می تواند با زدن این دکمه، به یک صفحه چت منتقل گردد. صفحه ای که در آن از عبارت به بینگ تازه خوش آمدید: موتور پاسخگویی مبتنی بر هوش مصنوعی شما استفاده شده است. این کاربران از بینگ سوالات پیچیده ای را هم پرسیده اند و پاسخ های دقیق و نوآورانه ای را هم دریافت نموده اند. در این صفحه بعلاوه عنوان شده که: بینگ از هوش مصنوعی پشتیبانی می نماید. بنابراین احتمال رخ دادن اشتباه هم وجود دارد. لطفاً واقعیت موارد را آنالیز کنید و بازخوردهایتان را با ما به اشتراک بگذارید تا بتوانیم یاد بگیریم و پیشرفت کنیم.

این ها دقیقاً همان توضیحاتی هستند که ربات چت ChatGPT به کاربران ارائه می نماید و هشدار می دهد که ممکن است پاسخ هایی که دریافت می نمایند، قابل اتکا نباشد.

حضور یک ربات چت در یک موتور جستجو می تواند اتفاق بسیار خوبی باشد. از آنجا که کاربران میلیاردها بار در طول روز نیازهایشان را در جستجوگرها جستجو می نمایند، این می تواند به آن ها اجازه دهد به روش بهتری به پاسخ بسیاری از پرسش های خود برسند. اما در عین حال ربات های چت می توانند خطرناک هم باشند. اگر این ربات ها از منابع قابل اعتمادی پاسخ هایشان را کسب نمایند، ممکن است باعث آسیب رساندن به کاربران هم شوند. به طور مثال توصیه های پزشکی نامناسبی به کاربران نمایند.

ربات چت ChatGPT هر روز محبوب تر از دیروز می گردد. این ربات می تواند فصل تازه ای از رقابت مایکروسافت و گوگل را در زمینه جستجو تحت وب رقم بزند. مایکروسافت قطعاً طی هفته های پیش رو این ربات را به جستجوگر خودش اضافه خواهد نمود، در حالی که گوگل نیز احتمالاً پاسخ درخور توجهی برای رقابت با مایکروسافت در زمینه استفاده از هوش مصنوعی در جستجوها توی جیبش داشته باشد و به زودی آن را رو کند.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 بهمن 1401 بروزرسانی: 17 بهمن 1401 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 2266

به "رد ربات ChatGPT در موتور جست وجوی مایکروسافت زده شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رد ربات ChatGPT در موتور جست وجوی مایکروسافت زده شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید