پیچیدگی بحران تشکیل دولت جدید لبنان، مداخلات عربستان سعودی

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، به گزارش خبرنگاران، روزنامه لبنانی البناء با انتشار مطلبی نوشت: بحران تشکیل دولت جدید لبنان وارد فاز پیچیده ای شده است. درحال حاضر هیچ چشم انداز روشنی در زمینه تشکیل دولت جدید به چشم نمی خورد.

پیچیدگی بحران تشکیل دولت جدید لبنان، مداخلات عربستان سعودی

این روزنامه در ادامه مطلب خود آورده است: یکی از علل و عوامل اصلی عدم تشکیل کابینه جدید لبنان دخالت های خارجی است. در واقع، عربستان سعودی در زمینه تشکیل دولت جدید مداخله می کند و همین مسأله تشکیل دولت را با مسائل و پیچیدگی هایی روبرو ساخته است.

روزنامه البناء در مطلب مذکور تأکید کرده است: عدم توانایی الحریری برای تشکیل دولتِ بدون حزب الله موجب نارضایتی عربستان سعودی از او شده است. به همین دلیل، سعودیها در زمینه تشکیل دولت سنگ اندازی می کنند. نخست وزیر مکلف لبنان درحال حاضر تلاش می کند تا مواضع سران کشورهای منطقه ای و بین المللی در زمینه تشکیل دولت جدید را با خود همراه سازد و پس از آن کابینه اش را معرفی نماید.

روزنامه مذکور در ادامه یادآور شده است: در این میان، میشل عون، رئیس جمهور لبنان نیز به هیچ قیمتی حاضر به عقب نشینی از مواضع اصولی خود نیست و قصد ندارد به خواسته هایی که برخلاف قانون اساسی است، تَن دهد.

این درحالی است که پیشتر نیز روزنامه الاخبار در مطلبی اعلام کرده بود: طی روزها و ساعات گذشته نیز رایرنی های زیادی پیرامون تشکیل دولت جدید لبنان میان طرف های مختلف و تأثیرگذار اجرا شده است با این حال، هیچیک از این رایزنی ها، موفقیت آمیز نبوده اند.

این روزنامه عنوان کرده بود: بر اساس آنچه که تا به امروز اتفاق افتاده است، می توان گفت که پرونده تشکیل دولت جدید لبنان محکوم به درجا زدن است. هیچ نشانه ای مبنی بر پیشرفت در فرایند تشکیل دولت جدید مشاهده نمی شود.

الاخبار در ادامه گفته بود: به نظر می رسد که در این میان، فرانسه نیز تلاش می کند تا طرح خود را در لبنان به ثمر بنشاند. برخی معتقدند که راه تشکیل دولت جدید لبنان از جهت پاریس می گذرد. به نظر می رسد که طی روزهای آینده برخی شخصیت های لبنانی به پاریس سفر کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1636

به "پیچیدگی بحران تشکیل دولت جدید لبنان، مداخلات عربستان سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیچیدگی بحران تشکیل دولت جدید لبنان، مداخلات عربستان سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید