پیشنهاد جانسون به اتحادیه اروپا درباره جایگزین مرز سخت بین دو ایرلند

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، بوریس جانسون در نامه ای به دونالد تاسک پیشنهاد داد که تا خاتمه دوره گذار پسا بریگزیت، تعهد به ایجاد تنظیمات جایگزین به جای کشیدن مرز سخت میان ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند در نظر گرفته گردد.

پیشنهاد جانسون به اتحادیه اروپا درباره جایگزین مرز سخت بین دو ایرلند

برای رزرو قطار اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در نامه ای به دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا که از سوی دفترش منتشر شد، بر درخواست خود برای صرف نظر از کشیدن مرز سخت میان دو ایرلند تاکید نمود.

جانسون که متعهد شده بدون توافق یا با توافق در تاریخ 31 اکتبر از اتحادیه اروپا خارج گردد، در این نامه اظهار کرد، معتقد است که می توان به توافقی برای خروج از این اتحادیه دست یافت و این مساله مهم ترین اولویت دولت او است.

او در این نامه نوشت: انگلیس و اتحادیه اروپا هم اکنون توافق نموده اند که تنظیمات جایگزین می توانند بخشی از این راه چاره باشد. بر همین اساس من پیشنهاد می دهم که ایجاد چنین تنظیماتی تا حد ممکن جایگزین کشیدن مرز سخت گردد.

جانسون اضافه کرد، ایجاد مانع فیزیکی در مرز ایرلند ناکارآمد است زیرا اقدامی ضد دموکراتیک و ناقض استقلال انگلیس به عنوان یک کشور است و او به حصول اطمینان از عدم بازگشت مرز سخت در این مرز پایبند است.

وی در ادامه نوشت: دولت در مرز جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی زیرساخت یا ایست بازرسی و کنترل ایجاد نمی کند. ما خشنود می شویم که تعهدی الزام آور را در این راستا بپذیریم و امیدواریم اتحادیه اروپا نیز چنین اقدامی را در پیش بگیرد.

اتحادیه اروپا تاکنون تاکید داشته که توافق خروج انگلیس نمی تواند مجددا مورد مذاکره قرار گیرد.

جانسون در نامه خود به تاسک نوشت: زمان کوتاه است اما انگلیس آماده اقدام سریع است و با توجه به زمینه های مشترک میان انگلیس و اتحادیه اروپا امیدوارم این اتحادیه نیز آماده اقدام سریع در این خصوص باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 320

به "پیشنهاد جانسون به اتحادیه اروپا درباره جایگزین مرز سخت بین دو ایرلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد جانسون به اتحادیه اروپا درباره جایگزین مرز سخت بین دو ایرلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید