بیانیه اخیر اروپا از سر ضعف در برابر آمریکاست

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: بیانیه سران سه کشور اروپایی نشان داد که آن ها توان و اراده ای برای مقابله با قلدری های آمریکا ندارند.

بیانیه اخیر اروپا از سر ضعف در برابر آمریکاست

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرنگاران، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به بیانیه سران سه کشور اروپایی گفت: بیانیه سران سه کشور اروپایی، نشان داد که طرف های اروپایی توان و اراده ای برای مقابله با قلدر ی های آمریکا ندارند.

موسوی به دولت های اروپایی توصیه کرد که با مطالعه سابقه تاریخی خود قدری به خودشان بیایند و به شعار های تاریخی خود نیز نگاهی داشته باشند.

وی که با خبرگزاری صدا و سیما مصاحبه می کرد، با بیان اینکه برای آمریکا و سایر مناطق دنیا دوره پذیرش حرف یک قلدر گذشته، گفت: خودشان را با پذیرش این فشار ها و قلدری ها از بازار های دنیای و اثرگذاری بر مسائل سیاسی و تاریخی در دنیا امروز محروم خواهند کرد و اگر می خواهند با ایران کار نمایند، راهش استقلال آن ها و مراوده دوجانبه با ایران و عدم دخالت کشور های ثالث در تصمیم گیری هایشان است.

به گزارش فارس، سران سه کشور اروپایی عضو برجام (آلمان، فرانسه و انگلیس) در بیانیه ای آن هم در حاشیه هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل با این ادعا که همچنان از توافق هسته ای سال 2015 حمایت می نمایند، از ایران خواستند تا به اجرای کامل تعهدات برجامی خود بازگشته و خاطرنشان کردند: زمان آن فرا رسیده که ایران چارچوب مذاکرات طولانی مدت درباره برنامه هسته ای، موضوعات امنیت منطقه ای که شامل برنامه های موشکی اش می گردد را بپذیرد.

این سه کشور تنها به این مورد بسنده نکرده و در ادعایی بی پایه و اساس مدعی دخالت ایران در حمله به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان شده و ایران را مسؤول حمله به این تأسیسات خوانده و عنوان کردند: این حملات ضرورت دیپلماسی برای کاهش تنش ها با تعامل تمامی طرف ها را نشان می دهد.

گفتنی است وزارت امور خارجه ایران نیز امروز (سه شنبه) در بیانیه ای ضمن رد و محکوم کردن بیانیه سه کشور اروپایی متهم سازی سفارشی دولت ها با اهداف سیاسی و به دور از واقعیات میدانی را روندی خطرناک خواند و ورود به مذاکرات درباره برنامه موشکی و دفاعی ایران را قویاً رد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 457

به "بیانیه اخیر اروپا از سر ضعف در برابر آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه اخیر اروپا از سر ضعف در برابر آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید