ویزای آمریکا: ایران و آمریکا در حال حرکت به سمت بازگشت همزمان به برجام هستند

به گزارش مجله خبری تیرول، یک روزنامه آمریکایی مدعی شده ایران و آمریکا در حال حرکت به سمت طرح بازگشت همزمان به توافق هسته ای برجام هستند.

ویزای آمریکا: ایران و آمریکا در حال حرکت به سمت بازگشت همزمان به برجام هستند

اگر علاقمند به دریافت خدمات خدمات ویزای آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور آمریکا از نیویورک، واشنگتن، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک روزنامه آمریکایی به نقل از منابع آگاه مدعی شده ایران و آمریکا در حال حرکت به سمت طرح بازگشت همزمان و با گام های متوالی به برجام هستند.

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی درباره مذاکرات جاری در وین نوشته در سراسر گفت وگوها ایران اصرار داشته که آمریکا باید نخستین گام را برای پایبند شدن به برجام بردارد.

این روزنامه نوشته ایران خواهان برطرف همه تحریم های بازاعمال شده از سوی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا بعد از خروج از برجام و همچنین برطرف 1500 تحریم جدید اعمال شده از سوی دولت او است.

واشنگتن پست در ادامه نوشته است: اما طبق گفته مقام های آگاه از این گفت وگوها هم ایران و هم دولت بایدن در حال حرکت به سمت برداشتن گام های همزمان و متوالی [برای بازگشت به برجام] هستند.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه ای با فاکس نیوز مدعی شد که تفاهم جدیدی برای اجرای طرح پایبندی در برابر پایبندی در حال شکل گیری در گفت وگوها است.

روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقام های حاضر در مذاکرات نوشته مذاکره کنندگان در وین، تهیه پیش نویس طرح هایی برای اجرای کامل برجام از سوی ایران و آمریکا را شروع نموده اند.

دولت جو بایدن گفته میخواهد آمریکا را به توافق هسته ای برجام که دونالد ترامپ اردیبهشت ماه سال 1397 از آن خارج شد بازگرداند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در مقاله ای که چندی پیش در مجله فارن افرز منتشر نموده بود شرط بازگشت آمریکا به برجام را برطرف بی قید و شرط تمامی تحریم های اعمال شده (imposed)، بازاعمال شده (reimposed) یا دوباره برچسب گذاری شده (relabaled) اعلام نموده بود.

دولت بایدن از سوی دیگر شرط بازگشت به برجام را عقب نشینی ایران از اقدامات جبرانی ای عنوان نموده که تهران در واکنش به خروج آمریکا از برجام و محقق نشدن وعده های طرف های اروپایی در دستور کار قرار داده است.

جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه اصرار یا عجله ای برای بازگشت آمریکا به برجام ندارد تأکید نموده واشنگتن با توجه به نقض یکجانبه برجام در جایگاهی نیست که برای اجرای این توافق شرط بگذارد.

دولت آمریکا اردیبهشت ماه سال 1397 از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خارج شده و ضمن اعمال تحریم های متوقف شده ذیل این توافق، تحریم های دیگری علیه ایران وضع کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1648

به "ویزای آمریکا: ایران و آمریکا در حال حرکت به سمت بازگشت همزمان به برجام هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای آمریکا: ایران و آمریکا در حال حرکت به سمت بازگشت همزمان به برجام هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید