بورل خواهان بازگشت و اجرای برجام از سوی آمریکا شد

به گزارش مجله خبری تیرول، ایسنا نوشت:مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست G7 بر لزوم اجرایی شدن برجام و بازگشت آمریکا به این توافق تاکید نمود.

بورل خواهان بازگشت و اجرای برجام از سوی آمریکا شد

جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در صفحه توییترش با اشاره به برگزاری نشست G7 در لندن نوشت: خوشحالم که امروز برای نشست وزرای G7 انگلیس در لندن حضور داشتم که با موضوعات مهمی از جمله ایران و کره شمالی آغاز شد.

بورل ادامه داد: به عنوان هماهنگ کننده برجام، بر ضرورت استفاده از فرصت پیش رفتن به سمت بازگشت آمریکا به برجام و اجرایی شدن کامل توافق هسته ای تاکید کردم.

اظهارات بورل در پی این مطرح می گردد که در هفته های اخیر، مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در راستای احیای توافق هسته ای به وسیله بازگشت دو جانبه تهران - واشنگتن به توافق هسته ای در وین برقرار بوده است.

در این مذاکرات فرایند لغو تحریم ها علیه ایران از سوی آمریکا و اقدامات ایران برای بازگردانی اقدامات جبرانی هسته ای آن به حالت اولیه مورد آنالیز قرار می گیرد.

دولت آمریکا در سال 2018 از توافق هسته ای خارج شده و تحریم های متعددی را افزون بر بازگردانی تحریم های پیشین علیه ایران اعمال کرد.

ایران خواهان لغو تمامی این تحریم ها و راستی آزمایی آن برای بازگشت به اجرای کامل تعهدات داوطلبانه اش در توافق هسته ای می باشد که در واکنش به خروج آمریکا از توافق و متحمل شدن تحریم ها آن ها را در طی یک سال و نیم گذشته کاهش داده بود.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1685

به "بورل خواهان بازگشت و اجرای برجام از سوی آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورل خواهان بازگشت و اجرای برجام از سوی آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید