همزمان با فشارهای ترکیه، اتحادیه اروپا برای میزبانی آنکارا از پناهجویان بودجه تخصیص داد

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، کمیسیون اروپا بودجه 663 میلیون یورویی را برای حمایت از پناهندگانی که در ترکیه زندگی می نمایند، اختصاص داد.

همزمان با فشارهای ترکیه، اتحادیه اروپا برای میزبانی آنکارا از پناهجویان بودجه تخصیص داد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی و تفریحی، کمیسیون اروپا می گوید این نهاد بودجه ای 663 میلیون یورویی برای یاری های بشردوستانه برای حمایت از پناهندگان در ترکیه اختصاص داده است.

طبق این گزارش، این بودجه به منظور تضمین دسترسی مداوم پناهندگان به خدمات ضروری مانند مراقبت های بهداشتی و خدمات حفاظتی ارائه شده است.

در حال حاضر برنامه موسوم به شبکه اضطراری امنیت غذایی که بزرگ ترین برنامه پشتیبانی بشردوستانه اتحادیه اروپا است، توسط برنامه جهانی غذا سازمان ملل و با همکاری هلال احمر ترکیه انجام می گردد. از اول آوریل سال 2020 (12 فروردین 99) هلال احمر ترکیه به همراه فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر این برنامه را اجرایی خواهد نمود.

آنکارا و اتحادیه اروپا در 18 مارس 2016 (28 اسفند 1394) به توافقی دست یافتند که طبق آن آنکارا در ازای دریافت یاری های اقتصادی از اتحادیه اروپا، از پناهندگان سوری میزبانی نموده و مانع حرکت آنها به سمت اروپا گردد.

اردوغان بارها اروپا را به عدم پایبندی به این توافق متهم نموده بود و اخیرا در واکنش به نقدها گسترده مقام های اروپایی از عملیات این کشور در سوریه، تهدید کرد که اگر این نقدها ادامه یابد، آنکار مرزهای خود را باز نموده و به 3.6 میلیون آواره سوری اجازه می دهد تا به سمت اروپا بروند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 555

به "همزمان با فشارهای ترکیه، اتحادیه اروپا برای میزبانی آنکارا از پناهجویان بودجه تخصیص داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همزمان با فشارهای ترکیه، اتحادیه اروپا برای میزبانی آنکارا از پناهجویان بودجه تخصیص داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید