مقام اروپایی:ریاض و منامه زندانی ها را شکنجه می نمایند؛ امارات از بزرگترین دیکتاتوری های دنیا است

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، مدیر اجرایی سازمان حقوق بشری اروپایی فرانت لاین دیفندرز شرایط بازداشت شدگان و حقوق بشر در سه کشور امارات، عربستان سعودی و بحرین را نامناسب خواند و گوشه ای از آن را تشریح کرد.

مقام اروپایی:ریاض و منامه زندانی ها را شکنجه می نمایند؛ امارات از بزرگترین دیکتاتوری های دنیا است

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی و تفریحی، اندرو اندرسون مدیر اجرایی سازمان حقوق بشری اروپایی فرانت لاین دیفندرز (Front Line Defenders) در گفت وگو با برنامه بلا حدود شبکه الجزیره به شرایط حقوق بشر در سه کشور امارات، عربستان و بحرین پرداخت.

بحرین

وی درباره معارض بازداشت شده بحرینی نبیل رجب گفت، رجب با بسیاری از سازمان های حقوق بشری در دنیا همکاری نموده و دلایلی که منجر به بازداشت وی شده، قانع نماینده نیست و نباید منجر به بازداشت گردد اما نظامی بحرین پرونده ای بد در زمینه حقوق بشر دارد.

اندرسون ادامه داد: دولت بحرین بازداشت شدگان را شکنجه می دهد، تظاهرات نمایندگان را سرکوب می نماید و صدها نفر از آنها را زندانی نموده است همانگونه که سخن گفتن با معارضان را رد می نماید و تنها به این اقدام کفایت ننموده بلکه احزاب معارض را نیز منحل نموده و تمام تریبون هایی را که از معارضان صحبت می نموده اند، بسته است. امور در بحرین جز با گفت وگو و آزاد کردن تمام معارضان حل نخواهد شد.

عربستان سعودی

وی درباره اوضاع حقوق بشر در عربستان سعودی گفت، زنان زیادی بیش از دو سال است که در عربستان بازداشت و محاکمه غیرعادلانه شده اند، بعضی گزارش ها از شکنجه آنها خبر می دهند بویژه لجین الهذلول که تا کنون محاکمه عادلانه ای در حق او انجام نشده است.

اندرسون ادامه داد، اتهامات وارد شده به الهذلول پایه و اساس قانونی ندارد و عربستان سعودی نمی تواند وی را به این اتهام که متقاضی کار در سازمان ملل شده، زندانی کند زیرا حق کار برای هر شخصی در دنیا محفوظ است.

رئیس این مرکز حقوقی اروپایی در ادامه به اظهارات مقامات سعودی برای ایجاد شرایطی جدید در این کشور پرداخت و گفت: ما زمانی که نحوه تعامل عربستان با حقوق بشر بویژه با زنان را می بینیم، این اظهارات را باور نمی کنیم.

وی در ادامه درباره تحت پیگرد قرار دادن فعالان شبکه های اجتماعی در عربستان سعودی را به سخره گرفت و گفت، شیوه ریاض مسخره است.

امارات

اندرسون در پرداخت به شرایط حقوق بشر در امارات عربی متحده، این کشور را از بزرگترین دیکتاتورهای دنیا خواند و گفت، شعار تسامحی که دولت امارات اعلام نموده، واقعیت ندارد. به عنوان مثال این کشور یک وکیل به نام محمد رکن را بازداشت و وی را از داشتن وکیل یا دفاع از خود منع نموده و محاکمه بی ارزشی برای او ترتبی داده است. همچنین شرایط فعال حقوق بشری احمد منصور و هر شخص دیگری که از دولت انتقاد کند، نیز همین است و آنها را زندانی می نماید.

وی ادامه داد: جامعه بین المللی از آنچه در امارات می گذرد بعلاوه مشارکت این کشور در جنگ یمن چشم پوشیده زیرا غرب و آمریکا به نفت و پول بیشتر از حقوق بشر اهمیت می دهند و این از چالش هایی که مدافعان حقوق بشر با آن روبرو هستند.

اندرسون در انتها از تمام دولت ها در دنیا درخواست کرد که با توجه به شیوع کرونا زندانیان را آزاد نمایند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 16 خرداد 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 990

به "مقام اروپایی:ریاض و منامه زندانی ها را شکنجه می نمایند؛ امارات از بزرگترین دیکتاتوری های دنیا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام اروپایی:ریاض و منامه زندانی ها را شکنجه می نمایند؛ امارات از بزرگترین دیکتاتوری های دنیا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید