ظریف: فشارهای آمریکا باعث افزایش همبستگی در ایران شده است

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، وزیر امور خارجه ایران در نشستی در پایتخت ایتالیا تأکید کرد که فشارهای دولت آمریکا باعث افزایش همبستگی در داخل ایران شده است.

ظریف: فشارهای آمریکا باعث افزایش همبستگی در ایران شده است

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی و تفریحی، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در یک سخنرانی در شهر رم، پایتخت ایتالیا گفت سیاست های دولت آمریکا باعث افزایش همبستگی در ایران شده است.

به نوشته راشاتودی، وی درباره سیاست های دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت: ما با سیاست هایی که در واشنگتن اتخاذ می شوند مشکل داریم و من معتقدم که آن سیاست ها بسیار خطرناک، شتابزده و دور از واقعیت هستند.

ظریف ادامه داد: در کل، بسیار ضروری است که در واشنگتن نوعی بازنگری، تجدید رویکرد یا اصلاح شناختی درباره منطقه ما صورت پذیرد.

وزیر خارجه ایران درباره طرح کاخ سفید برای تغییر توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 هم گفت: روابط بین المللی به معنی کوشش برای یافتن نوعی موازنه میان داده ها و ستانده ها است. اگر کسانی به دنبال گزینه های حاصل جمع صفر باشند، آنها در نهایت امر شکست خواهند خورد. اینکه یک طرف برنده گردد و طرف دیگر بازنده، اتفاق نخواهد افتاد.

وی افزود: برجام هم همین است، نوعی نقطه تعادل. [این توافق] نه آن چیزی است که ما می خواهیم، نه آنچه آمریکایی ها می خواهند و نه آنچه اروپایی ها می خواهند، بلکه چیزی است که ما توانستیم به آن دست پیدا کنیم. به نظر من هرچه زودتر دولت آمریکا به این درک برسد، ما زودتر از این مسئله عبور خواهیم کرد.

ظریف در بخش دیگری از این سخنرانی گفت: فشار آمریکا در واقع باعث ایجاد همبستگی بیشتر داخل ایران شده است. امروز به من نسبت به قبل از روی کار آمدن ترامپ کمتر حمله می گردد، بنابراین، من بابت این موضوع از ایشان سپاسگزارم.

وزیر خارجه ایران در انتها نشست در پاسخ به سؤالی درباره احتمال ملاقات ترامپ و حسن روحانی، رئیس جمهور ایران گفت: ضروری است قبل از درخواست نشست، احترام نشان داده گردد. روابط بین المللی و ملاقاتها بایستی بر برابری و احترام دوجانبه پایدار باشند. هر زمان دولت آمریکا آماده باشد این را امتحان کند، شرایط متفاوت خواهد شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 862

به "ظریف: فشارهای آمریکا باعث افزایش همبستگی در ایران شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: فشارهای آمریکا باعث افزایش همبستگی در ایران شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید