دولت بایدن شکایت از جان بولتون را پس گرفت

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، وزارت دادگستری آمریکا که در دوران رئیس جمهوری دونالد ترامپ از جان بولتون شکایت نموده بود، دادخواست و پیگیری قضایی او را کنار گذاشت.

دولت بایدن شکایت از جان بولتون را پس گرفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، جان بولتون، مشاور امنیت ملی ترامپ در کتابی خاطرات خود در مدت حضور در کاخ سفید را با برشمردن و تحلیل رفتار های ترامپ به رشته تحریر در آورد که این موضوع خشم رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده را برانگیخته و وزارت دادگستری دولت سابق از وی شکایت نموده بود.

بر پایه اعلام امروز (پنجشنبه) منابع رسانه ای منطقه، وزارت دادگستری دولت جوبایدن شکایت علیه بولتون را کنار گذاشته است و بنابراین مشاور پیشین امنیت ملی دولت ترامپ تحت پیگیرد قضایی قرار نخواهد نگرفت.

مقام های دولت پیشین و شخص ترامپ بر این باور بودند که بولتون در این کتاب اسرار و اطلاعات محرمانه دولتی را فاش نموده است و باید جوابگوی این تخلف باشد.

وزارت دادگستری آمریکا خرداد 99 (ژوئن 2020) اظهار داشت که شکایتی علیه بولتون مشاور سابق امنیت ملی این کشور برای انتشار کتاب خاطراتش تنظیم نموده است.

کاخ سفید در آن موقع اعلام نموده بود که انتشار کتاب خاطرات جان بولتون با نام اتاق حوادث در زمان حضورش در سمت مشاور امنیت ملی، تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا محسوب می گردد.

بولتون در 15 فصل کتابش به رخداد های مهم دوران حضور خود در دولت آمریکا از جمله در پیوند با ایران، چین، روسیه، سوریه، افغانستان، ونزوئلا، کره شمالی، ناتو و بعلاوه شرایط آشفته مناسبات داخلی در کاخ سفید تحت رهبری ترامپ پرداخته است.

بولتون 73 ساله 453 روز مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بود و در یکی از اتاق های بال غربی کاخ سفید شاهد اتفاقات و تحولات مهمی در حلقه درونی دولت ترامپ و روابط امنیتی و خارجی آن بود.

بولتون که خود به اسم سیاستمداری تندرو و جنگ طلب مشهور است، پس از خروج از کاخ سفید، بخشی از تجربیات و مشاهدات دست اول خود را در این کتاب برای حمله به رئیس سابق خود به کار گرفته و نکات جالب و سرگرم کننده ای را درباره ویژگی های شخصیتی و رفتاری ترامپ به خواننده ارائه می نماید. هرچند او در فصل پایانی اشاره می نماید که اگر سانسور های دولتی، کتاب او را کوتاه ننموده بود، ترامپ با شرمساری های بیشتری روبرو می شد.

تصویری که او در کتابش از ترامپ ارائه می دهد یک رئیس جمهور کم سواد و بی بهره از دانش سیاسی است که حتی از ساده ترین موضوع های مهم جهانی هم مطلع نیست.

ترامپ هم در مقابل، بولتون را فردی دیوانه توصیف کرد که فاقد هوش و ذکاوت است.

جالب اینکه قاضی دادگاه منطقه ای ایالات متحده سال گذشته اعلام نموده بود، بولتون کتاب خود را بدون گرفتن تأییدیه نهایی مقامات اطلاعات ملی منتشر نموده و ممکن است مطالب آن آسیب های جبران ناپذیری به امنیت ملی ایالات متحده وارد کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1778

به "دولت بایدن شکایت از جان بولتون را پس گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت بایدن شکایت از جان بولتون را پس گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید