شرایط دریافت وام 100 میلیون تومانی برای معتادان

به گزارش مجله خبری تیرول، رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: معتادان بهبود یافته ای که شرایط لازم را داشته باشند می توانند 100 میلیون تومان وام دریافت کنند.

شرایط دریافت وام 100 میلیون تومانی برای معتادان

به گزارش خبرنگاران، فاطمه رضوان مدنی رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: معتادان بهبود یافته ای که دوران درمان خود را در یکی از مراکز بهزیستی گذرانده باشند و یک سال از تاریخ پاکی آن ها گذشته باشد و چند نوبت آزمایش اعتیاد داده و جواب آن منفی باشد، کلاس های حرفه آموزی را گذرانده و از سازمان فنی و حرفه گواهی حرفه آموزی دریافت و جواز کسب اخذ کرده باشند می توانند 100 میلیون تومان وام با بهره 4 درصد دریافت کنند. همچنین تا 5 سال به این افراد حق بیمه خویش فرما پرداخت خواهد شد.

رضوان مدنی از تلاش برای افزایش مبلغ وام کارفرمایان تا سقف 100 میلیون تومان خبر داد و گفت: کارفرمایانی که معتادان بهبود یافته را استخدام و حقوقشان را مطابق قانون کار پرداخت کنند می توانند حداکثر به ازای 40 نفر و هر نفر 50 میلیون تومان وام با بهره 4 درصد دریافت کنند. ما در حال رایزنی برای افزایش این مبلغ هستیم، علاوه بر این کارفرمایان نیز تا 5 سال به ازای هر مددجو یافته حق بیمه دریافت می کنند.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیسی کشور گفت: برخی مددجویان پس از گذراندن دوران درمان به علت نداشتن شغل و محرومیت از حمایت خانواده و جامعه دوباره به دامان اعتیاد باز می گردند. ما با پرداخت این وام ها سعی در حل این مشکل و نگهداشتن مددجویان در پاکی داریم، سال گذشته به 9 هزار و 600 نفر از معتادان بهبود یافته این وام را پرداخت شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 23 دی 1400 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1983

به "شرایط دریافت وام 100 میلیون تومانی برای معتادان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط دریافت وام 100 میلیون تومانی برای معتادان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید