چین در حال ایجاد پایگاه اطلاعاتی درباره شهروندان آمریکایی است

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، خبرنگاران: یک روزنامه مشهور آمریکایی نوشت، چین با هک کردن نهادهای دولتی و شرکت های بهداشت و سلامت آمریکا، در حال ایجاد پایگاه اطلاعاتی بزرگی از شهروندان آمریکایی است.

چین در حال ایجاد پایگاه اطلاعاتی درباره شهروندان آمریکایی است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه واشنگتن پست ضمن متهم کردن چین به انجام حملات سایبری و هکری به نهادهای دولتی آمریکا اضافه کرد: چین با استفاده از یک تاکتیک فنی پیشرفته میخواهد تا به هدف خود در جاسوسی از آمریکا دست یابد: اجیر کردن جاسوسان یا دستیابی به اطلاعات بیشتر کشور متخاصم.

این روزنامه در ادامه به نقل از مقام های رسمی و تحلیلگران آمریکایی نوشت: گروه های هکری که برای دولت چین کار می نمایند، توانسته اند به شبکه های دفتر مدیریت اطلاعات پرسنلی آمریکا که اطلاعات مربوط به میلیون ها کارمند کنونی و سابق فدرال را در اختیار دارد، نفوذ نمایند. این گروه های هکری همچنین به شرکت بزرگ بیمه آنتیم و سایر اهداف سایبری، رخنه نموده اند.

ریچ برگر از مقام های ارشد یک شرکت امنیت سایبری آمریکا در این باره تاکید نمود که هکرهای چینی قطعا به دنبال دستیابی به اطلاعات شخصی هستند. ما گمان می کنیم که هکرهای چینی از این اطلاعات استفاده می نمایند تا چیزهای بیشتری را در مورد اهداف جاسوسی خود بفهمند.

مقام های رسمی و تحلیلگران آمریکایی بر این باورند که هدف قراردادن پایگاه های بزرگ اطلاعاتی تاکتیک جدیدی از سوی دولت چین است تا به اشتراک گذاری اطلاعات را توسعه دهد. این یک جاسوسی دولتی است نه یک جاسوسی تجاری.

یک مقام دولت آمریکا که خواست نامش فاش نشود نیز توضیح داد: این بخشی از هدف راهبردی آنهاست تا جمع آوری اطلاعات خود را به وسیله سرقت اطلاعات بزرگ، افزایش دهند. این بخشی از یک طرح راهبردی است.

یک مشاور سابق امنیت ملی آمریکا نیز گفت: این اطلاعات می تواند به تحلیلگران چینی یاری کند تا افراد را به طور موثرتری هدف قرار دهند. آنها می توانند با این روش، افراد خاص و اعضای خانواده آنها را تحت تعقیب قرار دهند. این فرایند طی 12 تا 18 ماه گذشته شتاب بیشتری گرفته است.

وی اضافه کرد: دولت چین از شرکت های چینی که متخصص در زمینه تجاوز به اطلاعات بزرگ هستند استفاده می نماید تا به آنها برای دستیابی به اطلاعات جزئی تر یاری کند.

البته چین روز آدینه کلیه اتهامات مطرح شده در مورد دست داشتن در حملات سایبری و هکری به آمریکا را رد نموده و این اتهامات را غیر مسئولانه دانسته است.

هونگ لی سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید نموده است که پکن خواهان همکاری با سایر کشورها برای ایجاد یک فضای سایبری امن و آرام است.

دولت آمریکا اخیرا اذعان نموده است که هکرها توانسته اند به اطلاعات شخصی حداقل 4 میلیون نفر از کارمندان فعلی و سابق فدرال دسترسی پیدا نمایند.

دولت آمریکا ضمن اذعان به سرقت اطلاعات مربوط به 4 میلیون کارمند فعلی و سابق فدرال، بار دیگر انگشت اتهام خود را به سوی هکرهای چینی نشانه رفته است.

اداره کارکنان دولت آمریکا هر سال صدها هزار اطلاعات حساس مربوط به کارکنان فدرال را ثبت و جمع آوری می نماید. هنوز به درستی تعیین نیست که آیا این حمله هکری توانسته است باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا یا سایر مقام های ارشد دولتی و جامعه اطلاعاتی این کشور را تحت تاثیر قرار دهد یا نه.

سال گذشته نیز رسانه های خبری آمریکا اعلام نموده بودند که هکرهای روسی به سیستم های رایانه ای غیر طبقه بندی کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا نفوذ نموده اند.هکرها توانسته بودند تا اطلاعات مربوط به 100 هزار مالیات دهنده آمریکایی را از سرویس درآمد داخلی آمریکا سرقت نمایند.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 679

به "چین در حال ایجاد پایگاه اطلاعاتی درباره شهروندان آمریکایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین در حال ایجاد پایگاه اطلاعاتی درباره شهروندان آمریکایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید