سفیر ایران در ونزوئلا: ایران و ونزوئلا به نیابت از دنیا به واشنگتننه گفتند

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس با اشاره به رفتن نفتکش های ایرانی به ونزوئلا گفت که دو کشور ایران و ونزوئلا به نیابت از تمام دنیا به واشنگتننهگفتند.

سفیر ایران در ونزوئلا: ایران و ونزوئلا به نیابت از دنیا به واشنگتننه گفتند

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی ، حجت الله سلطانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ونزوئلا در گفت وگو با شبکه لبنانی المیادین گفت: رسیدن نفتکش های ایرانی به ونزوئلا واکنشی قاطع به سیاست های یک جانبه واشنگتن به شمار می رود. ونزوئلا و ایران به نمایندگی از تمام دنیا به واشنگتننه گفتند.

وی اضافه نمود: ایران و ونزوئلا به نیابت از تمام دنیا بر حق خود در تجارت آزاد تأکید کردند. آمریکا نمی تواند به کشورهای دنیا بگوید که چه کاری باید انجام دهند.

سفیر کشورمان در ادامه اظهار داشت: واشنگتن مجبور شد که به توافقات بین المللی احترام بگذارد.

وی تاکید نمود: کشورهای انقلابی و ملت های آن ها امروز به توان ذاتی خود متکی شده اند، بسیاری از کشورها از این لحظه حقوق خود را مطالبه خواهند کرد و دیگر از واشنگتن اجازه نخواهند گرفت.

حجت الله سلطانی گفت: برای اولین بار کشتی های جمهوری اسلامی ایران وارد ونزوئلا یا آمریکای جنوبی شدند ، نه دستاورد نه تنها برای ایران و ونزوئلا به شمار می رود بلکه برای تمام دنیاست.

سفیر کشورمان در کاراکاس اظهار داشت: ایران از منطقه خود فراتر می رود زیرا منافع ما اقتضا می نماید که از قاره خود به اماکن دیگر برویم.

سفیر کشورمان در کاراکاس تاکید نمود: رسیدن نفتکش های ایرانی به ونزوئلا نشان داد که ایران دوستی اش را نمی فروشد، به هر قیمتی که شده است ایران دائما در کنار ونزوئلا خواهد ماند.

وی گفت: سوختی که به ونزوئلا صادر می کنیم هیچ تاثیری بر احتیاج داخلی ما نمی گذارد ، ونزوئلا در سال 2008 زمانی که کمبود سوخت داشتم در کنار ما ایستاد و ما هیچ گاه این مساله را فراموش نمی کنیم.

سفیر کشورمان همچنین گفت : پالایشگاه های ونزوئلا از تحریم های ظالمانه آمریکا آسیب دیدند. ایران آماده است تا در تمامی زمینه ها به ونزوئلا یاری کند.

وی همچنین تاکید نمود که آمریکا امروز در مبارزه با ویروس کرونا بدترین شرایط در دنیا را دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1068

به "سفیر ایران در ونزوئلا: ایران و ونزوئلا به نیابت از دنیا به واشنگتننه گفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر ایران در ونزوئلا: ایران و ونزوئلا به نیابت از دنیا به واشنگتننه گفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید