سئول: آمریکا خواهان بازگشت کره شمالی به مذاکرات است

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، مشاور امنیت ملی کره جنوبی گفت که واشنگتن به صورت فعال در کوشش است تا کره شمالی را متقاعد به بازگشت به مذاکراتی کند که به بن بست خورده است.

سئول: آمریکا خواهان بازگشت کره شمالی به مذاکرات است

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی و تفریحی، در حالیکه کره شمالی هشدار داده در صورت عدم تغییر رویکرد خصمانه آمریکا در قبال این کشور، حاضر به از سرگیری مذاکره با واشنگتن نیست، چانگ ایو یونگ مشاور امنیت ملی کره جنوبی امروز (یکشنبه) تأکید کرد که آمریکا فعالانه در کوشش برای متقاعد کردن کره شمالی به منظور بازگشت به مذاکرات است.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، چانگ در مورد ضرب الاجل کره شمالی به آمریکا برای برداشتن گام هایی تا پایان امسال میلادی گفت که در برهه ای از زمان که کوشش ها برای تقویت روابط میان دو کره به بن بست خورده است، کره جنوبی این ضرب الاجل را بسیار جدی می داند.

اظهارات این مقام سئول در حالی مطرح شده است که کره شمالی هشدار داده در صورتیکه آمریکا رویکرد خود را در قبال این کشور تغییر ندهد، به هیچ عنوان وارد مذاکره با واشنگتن نخواهد شد.

در جدیدترین مورد از هشدارهای کره شمالی، جو چول سو رئیس دپارتمان آمریکای شمالی در وزارت امور خارجه کره شمالی ضمن تأکید بر اولتیماتوم این کشور به واشنگتن برای برداشتن گام هایی تا پایان امسال میلادی گفت که باب فرصت برای حصول پیشرفت در گفت وگو با آمریکا در حال بسته شدن است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در ماه ژوئن امسال میلادی بعد از نشست ناموفق ماه فوریه در ویتنام، توافق کردند که مذاکرات در مورد عدم اشاعه تسلیحات اتمی کره شمالی را از سربگیرند که این توافق تاکنون نتیجه ای نداشته است.

مقامات کره شمالی و آمریکایی برای اولین بار بعد از توافق ترامپ و کیم، ماه گذشته میلادی در استکهلم سوئد دیدار کردند که این دیدار به صورت نیمه کاره و بدون نتیجه به پایان رسید و کره شمالی علت شکست این مذاکرات را عدم انعطاف آمریکا در مقابل پیونگ یانگ اعلام کردند.

کره شمالی خواهان لغو تحریم های آمریکا شده است اما واشنگتن اصرار دارد که کیم باید در وهله اول تمامی برنامه سلاح های اتمی خود را کنار بگذارد و از طرف دیگر، کیم جونگ اون نیز اوایل امسال میلادی، ضرب الاجلی را تا پایان امسال میلادی برای واشنگتن تعیین کرد تا رویکرد جدیدی در قبال پیونگ یانگ اتخاذ کند و هشدار داد در صورتیکه آمریکا رویکرد خود در قبال کره شمالی را تغییر ندهد، امکان از سرگیری برنامه اتمی و موشکی این کشور وجود دارد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 639

به "سئول: آمریکا خواهان بازگشت کره شمالی به مذاکرات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سئول: آمریکا خواهان بازگشت کره شمالی به مذاکرات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید