خبرنگاران مشخص های مالی خراسان رضوی برای مقابله با کرونا وارد میدان شدند

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، مشهد- خبرنگاران- دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی گفت: مشخص های اقتصاد مقاومتی استان در روزهای گذشته برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اقدامات فراوان انجام داده اند.

خبرنگاران مشخص های مالی خراسان رضوی برای مقابله با کرونا وارد میدان شدند

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی اکبر لبافی اضافه نمود: راه اندازی خط فراوری ماسک، توزیع رایگان بطری محلول ضدعفونی میان مردم، توزیع بروشورهای آموزشی جهت پیشگیری از شیوع کرونا، انجام عملیات ضدعفونی شهرهای استان و یاری به مراکز درمانی بخشی از اقدامات تعیین های اقتصاد مقاومتی در این ایام بوده است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال آستان قدس رضوی به عنوان تعیین مالی شهرستان سرخس در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، عملیات ضدعفونی سطح شهر سرخس را با 12 هزار لیتر سم پاشی با همکاری شهرداری این شهر انجام داد که مدت یک هفته ادامه دارد.

دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی گفت: راه اندازی خط فراوری ماسک در تعدادی از روستاهای تربت جام، تدارک سه هزار لیتر محلول ضد عفونی کننده و توزیع آن بین فرمانداری ها و شبکه بهداشت شهرستان های کاشمر، خلیل آباد، بردسکن و کوهسرخ بخشی از فعالیت تعیین های اقتصاد مقاومتی استان است که در قالب الگوی مثلث توسعه مالی فرهنگی خراسان رضوی و انجام مسئولیت های اجتماعی برای مقابله با این ویروس دست به کار شده اند.

وی اضافه نمود: شرکت تعاونی دهیاری های شرق مشهد روزانه 69 هزار عدد ماسک قابل شستشو در مراکز توانمندسازی شغلی بانوان فراوری و در شهرهای استان عرضه می نماید.

وی ادامه داد: تهیه و توزیع بیش از یک تن مواد ضد عفونی کننده و 28 هزار ماسک در روستاهای بخش مرکزی شهرستان مشهد و بکارگیری ماشین آلات سم پاش توربو بصورت خودیاری با مشارکت عمومی اهالی روستاها برای ضدعفونی معابر و فضاهای عمومی، نمونه ای دیگر از مشارکت تعیین های اقتصاد مقاومتی استان در راستای مقابله با شیوع این بیماری است.

دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی با بیان اینکه مقابله با ویروس کرونا در استان توسط تعیین های اقتصاد مقاومتی ادامه دارد، اضافه نمود: با همکاری شرکت تعاونی دامداران (تعیین اقتصاد مقاومتی شهرستان نیشابور) و سایر دستگاه های اجرایی، کلیه نیروهای انسانی، ماشین آلات و تجهیزات سم پاشی سبک وسنگین این تعاونی به صورت داوطلبانه در اختیار شهرداری، جهاد کشاورزی و علوم پزشکی نهاده شد و عملیات گندزایی معابر اصلی این شهر انجام شد.

لبافی گفت: شورای مشارکت های زنان مجمع خیرین سلامت خراسان رضوی به عنوان تعیین مالی در قالب یک اقدام جهادی پنج هزار بطری محلول ضد عفونی تهیه و بطور رایگان در مشهد توزیع کرد. فراوری محلول های ضدعفونی دست در دانشکده داروسازی شروع و در قالب پویش اجتماعی نه به کرونا در مناطق محروم و حاشیه شهر مشهد توزیع شد که همچنان ادامه دارد، ضمن اینکه تحت عنوان این پویش اجتماعی برنامه های فرهنگی و آموزشی جهت پیشگیری از بیماری کرونا برای مردم نیز تدارک دیده شده است.

وی اضافه نمود: همچنین با کوشش مجتمع سنگ آهن سنگان (تعیین مالی بخش سنگان خواف) در اجرای طرح پیشگیری از ویروس کرونا، عملیات ضدعفونی معابر اصلی و پر رفت آمد شهر خواف، شهرها و روستاهای اطراف با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات مخصوص تعیین مالی بخش سنگان و با کوشش کارکنان شهرداری خواف و روستاهای اطراف انجام شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 923

به "خبرنگاران مشخص های مالی خراسان رضوی برای مقابله با کرونا وارد میدان شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مشخص های مالی خراسان رضوی برای مقابله با کرونا وارد میدان شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید