خبرنگاران صدای جنبش های دانشجویی باشد

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، مدیرمسوول روزنامه آرمان امروز معتقد است همان گونه که از اسم خبرگزاری دانشجویان ایران (خبرنگاران) انتظار می رود، این خبرگزاری باید صدای دانشگاه و دانشگاهیان باشد.

خبرنگاران صدای جنبش های دانشجویی باشد

حسین عبداللهی، مدیرمسوول روزنامه آرمان امروز با اشاره به شروع بیستمین سال فعالیت خبرگزاری دانشجویان ایران (مجله سرگرمی و تفریحی)، با بیان اینکه خدا سلامت بدارد ابوالفضل فاتح را که بنیان گذار مجله سرگرمی و تفریحی بود، اظهار کرد: مجله سرگرمی و تفریحی برآمده از دانشگاه است و باید به یاری جهاد دانشگاهی با دانشگاه های سراسر کشور ارتباط بگیرد که اگر این اتفاق بیفتد ادامه راه این خبرگزاری هم بهتر می گردد.

او ادامه داد: مجله سرگرمی و تفریحی در این سال ها صداقت و شجاعت داشته، دچار ایستایی نشده و نشان داده است که دغدغه های مردم برایش اهمیت دارد، هرچند که در سال های اخیر بیشتر دولتی شده است.

مدیرمسوول روزنامه آرمان امروز همچنین با اشاره به گسترش روزافزون شبکه های اجتماعی و تاثیراتی که در فضای اطلاع رسانی و رسانه ای کشور داشته اند، اظهار داشت: با توجه به تغییرات فضای مجازی برای انتقال هرچه سریع تر اخبار، رسانه ها باید در روند کاری شان تجدید نظر نمایند. مجله سرگرمی و تفریحی نیز باید به این نکته توجه کند که در مسیر فضای مجازی حرکت نکند و صرفا از این فضا برای دستیابی به برخی اخبار استفاده نکند و طبق برنامه ریزی ها و راهبردهای خودش در فضای رسانه ای فعالیت کند.

عبداللهی در پاسخ به این پرسش که چه پیشنهادهایی برای شروع بیستمین سال فعالیت خبرگزاری مجله سرگرمی و تفریحی دارد، اظهار کرد: بهتر است این خبرگزاری به سمت کوتاه نویسی برود تا هم سرعت انتقال پیغام افزایش یابد و هم ارتباط با مخاطب آسان تر گردد. طبیعی است که سخت افزارها نیز باید در این مسیر به روز و از ظرفیت های آنها استفاده گردد.

او یادآور شد: همچنین نقش جنبش های دانشجویی که موتور محرکه جنبش های سیاسی هستند در خبرگزاری مجله سرگرمی و تفریحی کمرنگ شده است که بهتر است با توجه به نام این خبرگزاری با دانشگاه و دانشگاهیان همذات پنداری بیشتری صورت بگیرد و بیشتر از نخبگان دانشگاهی بهره گرفته گردد.

مدیرمسؤول روزنامه آرمان امروز تاکید نمود: مجله سرگرمی و تفریحی می تواند از انعکاس اخبار رسمی مراکز دولتی پرهیز و به جای آن اخبار و اظهارنظرهای دانشجویان و اساتید دانشگاه را منعکس کند و با برگزاری میزگردهای دانشجویی نقش پیشتازانه ای در این زمینه ایفا نماید. طبیعی است در این مسیر باید از مجله سرگرمی و تفریحی حرفه ای با توانمندی های بیشتر استفاده گردد تا مطالب پختگی لازم را داشته باشد.

او یادآور شد: همانگونه که از نام خبرگزاری دانشجویان ایران انتظار می رود این رسانه باید به دانشجویان و دانشگاه ها بیشتر از همه رسانه ها نفوذ داشته باشد و صحبت های آنها را به گوش مخاطبان و مسوولان برساند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 117

به "خبرنگاران صدای جنبش های دانشجویی باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران صدای جنبش های دانشجویی باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید