خبرنگاران ابتکار: درخواست اختصاص سهام عدالت به عنوان وثیقه دریافت وام برای زنان کارآفرین را داریم

به گزارش مجله خبری تیرول، تهران - خبرنگاران - معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه اولویت ما این است که توجه به زنان در روستا و شهرها را تقویت کنیم، گفت: به همین دلیل از رییس بانک مرکزی درخواست کردیم مجوزی صادر کند تا استفاده از سهام عدالت به عنوان وثیقه دریافت وام های اشتغال برای زنان کارآفرین امکان پذیر شود.

خبرنگاران ابتکار: درخواست اختصاص سهام عدالت به عنوان وثیقه دریافت وام برای زنان کارآفرین را داریم

معصومه ابتکار روز چهارشنبه در مراسم تقدیر از زنان کارآفرین برتر چهارمین دوره انتخاب کارآفرینان زن با آرای مردمی اضافه کرد: خوشبختانه زنان کارآفرینی که خیلی شناخته شده ن بودند، فرصت یافتند از طریق آرای عمومی شناخته و تشویق شوند.

وی یادآور شد: در واقع عرصه رقابتی شکل گرفته که کرونا هم مانع این امر نشده است.

معاون رییس جمهوری با اشاره به اینکه 2هزار 43 شغل در 12 رشته کاری در سطح شهرها و روستاها توسط این زنان کارآفرین شکل گرفته است، گفت :در چهار دوره ای که این مسابقات برگزار گشت، استان کهگیلویه و بویراحمد پیشگام و بیشترین تعداد زن برتر کارآفرین را به خود اختصاص داده است.

وی شرح داد: در حوزه های فعالیت این زنان کارآفرین، حوزه صنایع دستی با دارا بودن 30 زن کارآفرین برتر، حوزه صنایع با 23 نفر، عرصه کشاورزی با 11 زن برتر کارآفرین به ترتیب در رده های اول تا سوم فعالیت قرار دارند.

ابتکار ابراز خرسندی کرد که عرصه های گردشگری و بومگردی هم از دیگر فعالیت های نوینی است که زنان در آن پیشگام شده اند. خوشحالیم از اینکه این فعالیت با مشارکت زنان کارآفرین و ادامه دار است. حتی در شرایط سخت کرونایی هم شاهد بودیم که زنان کارآفرین به تهیه ماسک مورد تایید وزارت بهداشت روی آورده اند. ضمن اینکه در شرایط تحریم های ظالمانه اقتصادی که از سوی امریکا شدت گرفته است تا مردم ایران را به زانو درآورد هم در کنار دولت ایستاده اند.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه مسائل زیاد است اما همه تلاش خود را بکار می بندیم که برطرف شود، شرح داد: نشست های اخیر با اسحاق جهانگیری و همکاری معاونت با وزارت جهاد کشاورزی و وزارت کار در جهت توانمندسازی زنان کارآفرین، نمونه آن است.

وی ادامه داد: ما در همه عرصه ها تلاش می کنیم و امیدواریم بتوانیم راه گشا باشیم و بتوان برای دختران تحصیل کرده بیکار و زنان سرپرست خانوار که برای زندگی با نشاط تلاش می کنند ساختارها را مهیا و ریشه فقر و بی عدالتی را از میان برداریم.

در این نشست معاون رییس جمهوری از 10 زن کارافرین روستایی و شهری تقدیر کرد که در این میان، استان کهکلویه و بویراحمد با چهار زن برتر کارآفرین در صدر جدول قرار داشت.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1168

به "خبرنگاران ابتکار: درخواست اختصاص سهام عدالت به عنوان وثیقه دریافت وام برای زنان کارآفرین را داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ابتکار: درخواست اختصاص سهام عدالت به عنوان وثیقه دریافت وام برای زنان کارآفرین را داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید