جزئیات جدید از قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، یک رسانه آمریکایی جزئیات تازه ای از قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران منتشر نموده است.

جزئیات جدید از قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، یک رسانه آمریکایی بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) جزئیات تازه ای از قطعنامه پیشنهادی آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران منتشر نموده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته ایالات متحده روز سه شنبه پیش نویس این قطعنامه را میان شمار محدودی از اعضای شورای امنیت توزیع نموده است. این پیش نویس خواهان تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران برای مدت نامعلوم است.

مقام های دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و دیپلمات های سازمان ملل متحد بدون افشای نام به آسوشیتدپرس گفته اند واشنگتن میخواهد از اتمام تحریم های تسلیحاتی علیه ایران طبق مفاد قطعنامه فعلی صادرشده برای تأیید برجام (قطعنامه 2231) جلوگیری کند.

مقام های آمریکایی گفته اند هدف دولت این کشور این است که این قطعنامه را در ماه می (اردیبهشت ماه) به رأی بگذارد که استونی ریاست دوره ای شورای امنیت را به عهده می گیرد. استونی عضو ناتو و از متحدان نزدیک آمریکا است.

برطرف تحریم های مربوط به تسلیحات متعارف جزو مفاد توافق هسته ای برجام نیست اما طرف های برجام وعده داده اند در صورت پایبندی ایران به این توافق، این تحریم ها در اکتبر 2020 منقضی خواهند شد.

مقام های دولت آمریکا ادعا نموده اند از آنجا که ایران دیگر به مفاد این توافق پایبند نیست واشنگتن می تواند اعضای شورای امنیت را برای تمدید این تحریم ها علیه ایران متقاعد کند.

با این حال، آسوشیتدپرس نوشته کوشش برای تمدید این تحریم ها با مخالفت روسیه و چین که اعضای دائم شورای امنیت هستند روبرو خواهد شد. مسکو و پکن گفته اند خواهان از سرگیری فروش سلاح های متعارف به ایران هستند.

روسیه نسبت به چین مواضع صریح تری در مخالفت با تمدید این تحریم ها علیه ایران گرفته و ضمن انتقاد از خروج آمریکا از توافق هسته ای، کوشش این کشور برای به رأی گذاشتن این موضوع در شورای امنیت را محکوم نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1032

به "جزئیات جدید از قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جدید از قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید