تصمیم بایدن برای برجام

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، ایسنا نوشت: نامزد پیشتاز دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: اگر رئیس جمهور شوم توافق هسته ای با ایران را مجددا برقرار می کنم.

تصمیم بایدن برای برجام

جو بایدن معاون پیشین رئیس جمهور آمریکا و نامزد پیشتاز حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 این کشور در یک گفت وگو در پاسخ به سوالی درباره بازگشت به توافق هسته ای گفت: اگر به قدرت برسم توافق هسته ای با ایران را که محدودیت هایی بر این کشور اعمال کرد، مجددا برقرار می کنم.

بایدن ادامه داد: این توافق به ما اجازه راستی آزمایی داد که سخت ترین رژیم بازرسی (هسته ای) در تاریخ است. خروج ما از این توافق به هیچ وجه منطقی نبود.

دولت آمریکا در دامه سیاست های خصمانه خود علیه کشورمان سال گذشته از توافق هسته ای خارج شد و تعهدات خود را زیر پا گذاشت که با انتقاد شدید سایر کشورها به ویژه طرف های دیگر توافق روبرو شد. این کشور سپس تحریم ها علیه ایران را بازگرداند و تحریم هایی جدید وضع کرد که به تشدید تنش ها میان دو کشور منجر شده است.

جمهوری اسلامی ایران نیز پس از گذشت یک سال از نقض برجام توسط آمریکا و محقق نشدن وعده های اروپا برای جبران تحریم های آمریکا و فراهم کردن امکان بهره مندی ایران از منافع اقتصادی توافق هسته ای، بیان نمود که طبق متن توافق، اجرای برخی تعهداتش را کاهش خواهد داد، مگر اینکه اروپا برای حفظ برجام اقدامی موثر و عملی انجام دهد.

310310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 627

به "تصمیم بایدن برای برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم بایدن برای برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید