تخت روانچی: لغو تحریم ها برای مقابله با گسترش کرونا ضروری است

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، کننده دائم ایران در نشست شورای امنیت، بر لغو تحریم های یکجانبه که ظرفیت کشورهای هدف برای مقابله با کرونا را تضعیف می کنند، تاکید کرد.

تخت روانچی: لغو تحریم ها برای مقابله با گسترش کرونا ضروری است

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، مجید تخت روانچی، کننده دائم کشورمان در سازمان ملل، طی بیانیه ای در نشست شورای امنیت این سازمان که برای بررسی آثار کرونا برگزار شد، گفت: بیماری های همه گیر با نرخ مرگ و میر بالا، دارای آثار منفی بر شرایط اقتصادی و اجتماعی کشورهای درگیر در مخاصمات بوده و با اضافه نمودن یک لایه دیگر بر مسائل موجود آنها، شرایط را پیچیده تر می کنند.

وی در این راستا به برخی مسائل که در نتیجه گسترش کرونا در منطقه و به ویژه در سوریه و یمن پیش آمده است، اشاره کرد و اضافه نمود: این شرایط با اعمال تحریم یکجانبه اخیر آمریکا علیه مردم سوریه و نیز تداوم محاصره بنادر و فرودگاه های یمن، تشدید شده است.

تخت روانچی گفت که ایران، به عنوان کشوری که تحت تأثیر کرونا بوده و هدف تحریم های آمریکا نیز قرار گرفته است، به خوبی واقف است که این تحریم ها، با پیشگیری از واردات تجهیزات پزشکی و دارو، چگونه و تا چه اندازه ظرفیت کشورهای هدف را در مقابله با کرونا تضعیف می کنند. این تحریم های یکجانبه عملاً بیماران را بیشتر از همه هدف قرار می دهند و نشانگر آن است که تحریم های مذکور تا چه اندازه غیراخلاقی، غیرانسانی و نامشروع هستند.

کننده کشورمان ادامه داد: کرونا دشمن مشترک خانواده بشر است و تنها راه مقابله با آن نیز همبستگی عملی و همکاری جهانی بوده و هر گونه تحریم به ضرر منافع کل جهانیان می باشد. به همین خاطر است که دبیرکل سازمان ملل و بسیاری از شخصیت های بین المللی و رهبران سیاسی و مذهبی جهان خواستار لغو فوری تحریم ها شده اند.

سفیر ایران در پایان سخنانش تأکید کرد که در کنار بررسی آثار این بیماری در کشورهای درگیر مخاصمات مسلحانه، باید پیامدهای اعمال تحریم های یکجانبه بر آنها نیز مورد بررسی قرار گیرد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 8 شهریور 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1154

به "تخت روانچی: لغو تحریم ها برای مقابله با گسترش کرونا ضروری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخت روانچی: لغو تحریم ها برای مقابله با گسترش کرونا ضروری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید