شروع اجلاس آسه آن در تایلند و بی توجهی به مسلمانان میانمار

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، اجلاس دو روزه آسه آن با هدف رسیدگی به موضوعاتی مانند دریای چین جنوبی در تایلند برگزار گردید.

شروع اجلاس آسه آن در تایلند و بی توجهی به مسلمانان میانمار

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی و تفریحی به نقل از رویترز، رهبران جنوب شرق آسیا درحالی در نشست دو روزه بانکوک شرکت نموده اند که تعیین نیست این 10 کشور تا چه اندازه در حل موضوع دریای چین جنوبی و همچنین نسل کشی مسلمانان روهینگیان پیروز خواهند شد.

دریای چین جنوبی یکی از پرترددترین آبراه های بین المللی است که تعدادی از کشورهای عضو آسه آن ازجمله چین ادعای مالکیت بر آن را دارند.

گروه های مدافع حقوق بشر همچنین از رهبران آسه آن درخواست نموده اند که درباره حمایت از طرح های مربوط به بازگرداندن مسلمانان روهینگیا به کشورشان بازنگری نمایند؛ زیرا فعالان معتقدند این پناهجویان درصورت بازگشت به کشور با تبعیض و یا تعقیب قانونی روبرو خواهند شد.

با اینحال به اعتقاد یکی از اساتید علوم سیاسی دانشگاه تاماسات تایلند بسیار بعید به نظر می رسد که در این نشست از دولت میانمار به دلیل نحوه رفتار با مسلمانان روهینگیا انتقاد خاصی صورت گیرد زیرا این موضوع برای آسه آن بسیار حساس است.

کشور تایلند به عنوان میزبان این نشست 10 هزار نیروی امنیتی را در اطراف بانگوف مستقر نموده و قصد تجربه اتفاقات یک دهه پیش را ندارد. در آن موقع ده ها معترض حامی رئیس جمهور برکنار شده وقت تایلند (تاکسین شیناواترا) پیروز شدند وارد سالن برگزاری جلسات آسه آن شوند.

اما در صبح امروز تنها جمعیت کمی از معترضان انتخابات در این کشور را نتیجه سیستم فاسد تایلند خواندند.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 244

به "شروع اجلاس آسه آن در تایلند و بی توجهی به مسلمانان میانمار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع اجلاس آسه آن در تایلند و بی توجهی به مسلمانان میانمار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید