سندرز: آمریکا برای مقابله با کرونا باید از چین یاری بگیرد

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، جو بایدن معاون باراک اوباما و برنی سندرز سناتور ارشد آمریکایی در اولین مناظره دو نفره به میزبانی شبکه سی ان ان رودرروی هم قرار گرفتند.

سندرز: آمریکا برای مقابله با کرونا باید از چین یاری بگیرد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی مجله سرگرمی و تفریحی، با کناره گیری نامزد های انتخابات درون حزبی آمریکا، جو بایدن و برنی سندرز برای اولین بار به صورت دو نفره با یکدیگر مناظره کردند.

پیش از این قرار بود مناظره در آریزونا برگزار گردد، اما به دلیل نگرانی های ناشی از شیوع ویروس کرونا این مناظره بدون حضور تماشاگر و در استودیوی شبکه سی ان ان در واشنگتن برگزار گردید.

سی ان ان همچنین اعلام نمود که فاصله بین پودیوم های دو نامزد شش فوت است که نسبت به مناظره های دو نفره به دلیل خطر ناشی از کرونا بیشتر در نظر گرفته شده است.

هر نامزد برای رسیدن به این مناظره باید 20 درصد وکلای انتخاباتی دموکرات ها را کسب می کرد.

این مناظره قبل از برگزاری انتخابات درون حزبی در ایالت های آریزونا، فلوریدا، ایلینوی و اوهایو برگزار می گردد.

مجری برنامه اولین سوال که درباره ویروس کرونا و راه های مقابله با آن بود را از بایدن و سندرز پرسید.

بایدن در ابتدای صحبت های خود در حالیکه دوبار سرفه کرد گفت: این بحران خیلی عظیمی است و مقابله با آن همکاری همه را می طلبد.

وی اضافه نمود: در وهله اول من تعداد تست ها را افزایش می دهم و مطمئن می شوم که در همه ایالت ها مردم به تست کرونا دسترسی دارند. از بیمارستان و تخت های کافی در بیمارستان ها باید مطمئن شویم و همنین باید با مسائل مالی ناشی از آن مقابله کنیم.

سندرز نیز در پاسخ به این سوال گفت: به نظر من اولین گام، چه من رئیس جمهور شوم یا نشوم، این است که جلوی حرف های رئیس جمهور را همین الان بگیریم، چرا که او در حال تضعیف پزشکان و کارکنانی است که در حال یاری به مردم آمریکا هستند.

وی در ادامه افزود: بیایید صادق باشیم؛ اپیدمی ویروس کرونا در آمریکا ضعف ها و ناتوانی باورنکردنی سیستم خدمات درمانی ما را آشکار کرد.

وی در ادامه اضافه نمود: دولت باید تهاجمی عمل کند تا همه مردم بدانند که وقتی بیمار می شوند همه مخارج آن پرداخت میگردد. مردم نباید نگران پرداخت پول برای درمان خود باشند.

یکی از مجریان برنامه پرسید اگر برای مقابله با ویروس کرونا احتیاج به استقرار ارتش باشد واکنش آن ها چه خواهد بود.

برنی سندرز تاکید نمود که او هر کاری لازم باشد را انجام خواهد داد. جو بایدن نیز گفت که او اگر رئیس جمهور بود ضمن اعلام شرایط اضطراری ملی بلافاصله ارتش را فرامی خواند تا از آن ها برای ساخت بیمارستان های موقتی یاری بگیرد.

سندرز در ادامه ضمن ارائه طرح خدمات درمانی خود و دفاع از آن گفت: آمریکا برای مقابله با کرونا باید از چین یاری بگیرد.

وی در پاسخ به سوال مجری درباره پنهانکاری چین و رفتار این کشور با پزشکی که کرونا را افشا نموده بود گفت: باید از چین درس بگیریم. درس اول این است که به مردم دروغ نگوییم و در زمینه ماهیت بحران صادق باشیم.

اکنون زمان همکاری با چین است. آن ها چیز های زیادی درباره این میدانند. باید با سازمان بهداشت جهانی و ایتالیا همکاری کنیم. این یک بحران جهانی است و همه باید با هم همکاری کنیم.

بایدن نیز درباره مهاجرانی که مدارک اقامت ندارند گفت: هرکسی که علائم دارد باید تست بتواند تست بدهد. مهاجرانی که مدارک اقامت ندارند نیز نباید اخراج شوند و باید از آن ها تست گرفته گردد. هرکسی باید احساس کند اگر بیمار شد میتواند خدمات درمانی دریافت کند. این یک اصل عمومی است و فراتر از ویروس کرونا است.

در ادامه مناظره جو بایدن به اظهارات برنی سندرز در زمینه حمایت میلیونر ها و میلیاردر های آمریکایی از وی برای پیروزی در انتخابات و نفوذ پول در کمپین انتخاباتی خود پاسخ داد.

بایدن با رد اتهامات سندرز گفت که داشتن پول همواره به معنای پیروزی نیست. سندرز میگوید که من توسط میلیاردر ها تغذیه میشوم، اما در سه شنبه عظیم قبلی و قبل از آن، برنی چند برابر من هزینه کرد، اما انتخابات را بردم. من هیچ وقت پولی نداشتم، اما هنوز میبرم.

سندرز در مقابل به سابقه جو بایدن در سنای آمریکا اشاره نمود و آن را فاجعه خواند. وی بایدن به رای دادن به طرح هایی برای تضعیف امنیت ملی آمریکا متهم کرد.

سندرز از بایدن به خاطر رای دادن به قانون دفاع از ازدواج، توافقات تجاری مثل نفتا و رای به جنگ آمریکا علیه عراق و لایجه ورشکستگی سال 2005 شدیدا انتقاد کرد.

جو بایدن از رای خود به طرح هایی که سندرز از آن ها نام برد دفاع کرد. بایدن در طوب مناظره چند بار از ایده های برنی سندرز حمایت کرد و تاکید نمود که با آن ها موافق است، از جمله وی از طرح شهریه رایگان دانشگاه ها که توسط سندرز ارائه شده است حمایت کرد و گفت که ایده بسیار خوبی است.

بایدن در بخش مالی نیز از ایده محاکمه بانکدارانی که در بحران های مالی آمریکا از جمله بحران مالی سال 2008 نقش داشتند حمایت کرد و گفت که با سندرز موافق است که این افراد باید زندانی شوند.

بایدن در ادامه به سندرز گفت، با اینکه در جزئیات اختلاف داریم، اما در اصول هم عقیده هستیم. وی سپس گفت که اگر سندرز نامزد موکرات ها گردد از او حمایت خواهد نمود.

معاون رئیس جمهور سابق آمریکا افزود که اگر رئیس جمهور گردد معاون او یک زن خواهد بود.

سندرز نیز با اشاره به وجود زنان مترقی احتمال انتخاب یک زن به عنوان معاون خود را رد نکرد.

در ادامه مناظره برنی سندرز در پاسخ به سوالی درباره انچه که حکومت های اقتدارگرا خوانده شد ضمن تاکید بر مواضع قبلی خود از حکومت کاسترو در کوبا دفاع کرد و گفت که نباید نکات مثبت این رژیم ها را رد کنیم.

جوبایدن در مقابل از مواضع سندرز انتقاد کرد و گفت که در ولت باراک اوباما کوشش کردیم سیاست کوبا را تغییر دهیم و مردم کوبا را از این رژیم رها کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 918

به "سندرز: آمریکا برای مقابله با کرونا باید از چین یاری بگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سندرز: آمریکا برای مقابله با کرونا باید از چین یاری بگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید