گزارش حناچی از انحراف در واکسیناسیون پاکبان ها

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، پیروز حناچی شهردار تهران طی جلسه امروز شورای شهر تهران با حضور در صحن شورا توضیحاتی درباره تزریق واکسن کرونای پاکبان ها به پرسنل شهرداری تهران ارائه داد.

گزارش حناچی از انحراف در واکسیناسیون پاکبان ها

به گزارش ایلنا، حناچی گفت: لازم دیدم که راجع به موضوع واکسیناسیون توضیحاتی ارائه دهم.

شهردار تهران با بیان اینکه در بررسی ها معین شد انحرافاتی در برخی مناطق داشتیم گفت: در پی آن یک رئیس ناحیه تا صبح عزل شد. صبح پنجشنبه در توییتی اعلام کردم، پیگیر ماجرا هستیم و از رسانه ها بابت حساسیتی که به موضوع دارند تشکر کردم و دستور برخورد و پیگیری و بارگزاری اسامی دریافت کنندگان واکسن در سامانه شفافیت را دادم.

حناچی با اشاره به اینکه تحقیقاتی را با موضوع حراست کل پیگیری کردیم ادامه داد: بحث عمده در منطقه 6 بود که طی مکاتبه شهردار منطقه 6 با بهداشت شمال غرب لیستی با ظریفت 325 نفر برای تزریق واکسن اعلام شد از این تعداد 198 نفر واکسن دریافت کردند که اسامی آن ها را از طریق حراست وزرات بهداشت پیگیری می کنیم.

او اضافه کرد: به تفکیک 44 نفر پرسنل بازیافت، 100 نفر پاکبان، 12 نفر کارمند، 13 نفر فاقد رابطه استخدامی با شهرداری تهران با هویت معین، 2 نفر راننده جرثقیل، 9 نفر راننده خودرو سرویس، یک نفر شهربان و 17 نفر کارگر فضای سبز واکسن دریافت کردند.

شهردار تهران ادامه داد: راس ساعت 14 روز پنجشنبه جلسه ای را در شهرداری تشکیل و موضوع واکسیناسون در این جلسه با جزئیات مورد بررسی قرار گرفت. تعداد محدودی واکسن برای تزریق به نیرو های خط مقدم مبارزه با کرونا اعم از بهشت زهرا و پسماند که شامل نیرو های عملیاتی و اداری مرتبط با مشاغل پرخطر اعم از زن و مرد هستند از طریق وزارت بهداشت تخصیص داده شد و از این تعداد هیچ یک از مدیران شهری تا رده 4 مدیریتی واکسن تزریق نکردند.

او اضافه کرد: بررسی ها نشان داد یک نفر از مسئولان نواحی اقدام به تزریق واکسن کرد که همان روز به همراه سه نفر از همکاران در منطقه 6 عزل شدند. ر بررسی های بعدی معلوم شد در یکی از مناطق منطبق بر پروتکل های مصوب نبود که معاون خدمات شهری را عزل کردیم و دو رئیس ناحیه در منطقه 9 و 7 نیز به همین دلیل حذف شدند.

حناچی با بیان اینکه ایرادی به کار ما وارد بود، گفت: توزیع را با دستور العمل دقیق نداده بودیم و با دقت بالا معین نکردیم که این پروتکل امروز ابلاغ می شود.

شهردار تهران با بیان اینکه روز گذشته لیست کسانی که واکسن دریافت کردن در سامانه شفاف بارگذاری شد گفت: کد ملی و مسئولیت آن ها قید شده و روی سایت شفاف قرار گرفته است و تا به امروز چند نفر از خاطیان عزل شدند و مقرر شد لیست کسانی که خاطی بودند منتشر شود.

او در ادامه با ارائه گزارشی از آخرین شرایط بررسی حراست کل گفت: واکسیناسیون پرسنل شهرداری تهران از 3 اسفند سال 99 با مشارکت کارکنان سازمان بهشت زهرا به تعداد 543 نفر آغاز شد. در ادامه سازمان پسماند و مناطق 22گانه با معرفی پاکبانان بالای 50 سال آغاز و از تعداد 7 هزار و 455 نفر معرفی شده تعداد دو هزار و 725 نفر تا به امروز اقدام به تزریق یک دز واکسن آسترازنکا و یا سینوفارم کردند. به جز منطقه 6 تعداد 20 نفر مغایرت در دستورالعمل واکسیناسیون در دفاتر حراست احصا شده است که خطا کمتر از یک درصد است. از این تعداد 13 نفر مربوط به منطقه 7 بوده و در منطقه 6 نیز عوامل کارگری پسماند، کارگری فضای سبز، رانندگان خودرو سرویس 73نفر هستند که تعداد 25 نفر از پرسنل و غیرپرسنل فاقد رابطه استخدامی در منطقه وجود داشته است.

شهردار تهران در خاتمه گفت: نبود نظارت مناسب در تزریق واکسن در مراکز بهداشت این حواشی را به وجود آورد که در منطقه 6 معاون خدمات شهری به این دلیل عزل شد. در باقی مناطق نیز تلاش شد وحدت رویه طی شود و با ابلاغ پروتکل تنظیمی این خطا نیز به حداقل خواهد رسید.

منبع: فرارو
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1681

به "گزارش حناچی از انحراف در واکسیناسیون پاکبان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش حناچی از انحراف در واکسیناسیون پاکبان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید