چاووش اوغلو: ما از انزوا نمی ترسیم

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، وزیر امور خارجه ترکیه در مورد منزوی شدن ترکیه پس از اعلام اعتراض ایران، روسیه، اروپا و کشورهای عربی به عملیات در شمال سوریه، گفت که ما از انزوا نمی ترسیم زیرا با تروریسم مبارزه می کنیم.

چاووش اوغلو: ما از انزوا نمی ترسیم

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی و تفریحی، در پی انجام عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه ، خبرگزاری روسی اسپوتنیک مصاحبه ای را با مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه انجام داد.

چاووش اوغلو در پاسخ به سوالی مبنی براینکه نظر شما در مورد لغو سفر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران، به استانبول پس از عملیات در شمال سوریه، چیست؟ گفت، نمی خواهم درباره تصمیم رئیس مجلس اظهارنظر کنم. احتمالا او دلایل خود را دارد. اما خوشحالیم که ویاچسلاو ولودین رئیس دومای روسیه در این کنفرانس حضور پیدا می نماید. کنفرانس مقابله با تروریسم بسیار مهم است. مجلس ها نه تنها باید در قانون گذاری بلکه در دیپلماسی مجلسی نیز نقش مهمی را ایفا نمایند.

خبرنگار اسپوتنیک در مورد پیامدهای منفی بین المللی این عملیات پرسید: ایران، روسیه، اروپا و کشورهای عربی اعتراض خود را نسبت به عملیات نظامی ترکیه در سوریه ابراز کردند، آیا ترکیه از اینکه منزوی گردد، نمی ترسد؟

چاووش اوغلو در پاسخ به این سوال گفت، چرا ترکیه باید از انزوا بترسد؟ ما با تروریسم مبارزه می کنیم و تروریسم دشمن مشترک ما است. فکر نمی کنم که روسیه مخالف این عملیات باشد. روسیه نگران تمامیت ارضی و وحدت (سوریه) است. ما نیز نگران این موضوع هستیم.

وی ادامه داد: اگر نگاهی به تمام بیانیه های مشترک ایران- ترکیه-روسیه بیندازید مشاهده خواهید کرد که ما همواره بر (ضرورت حفظ تمامیت ارضی این کشور) تاکید نموده ایم.

چاووش اوغلو همچنین گفت، گروه ی.پ.گ (حزب کارگران کردستان و یگان های مدافع خلق) به دنبال تجزیه و جدایی این کشور است. ما در کوشش برای جلوگیری از آن هستیم. ما به همراه روسیه و دیگر کشورها با تروریسم مبارزه می کنیم، به همین دلیل روسیه از ما در سازمان ملل حمایت کرد. اگر بعضی کشورها در رابطه با مبارزه ما علیه تروریسم از استانداردهای دوگانه ای برخودار باشند، این مشکل آنها است. اگر حق با ما باشد از انزوا هراسی نداریم زیرا هدف ما مبارزه با تروریسم است.

وزیر امور خارجه ترکیه در پاسخ به سوال دیگری در مورد اینکه ترکیه چگونه به تحریم های آمریکا پیرامون این عملیات نظامی پاسخ خواهد داد؟ گفت: ما قبلا پاسخ خود را به آنها داده ایم. پاسخ ما در وب سایت وزارت امور خارجه ترکیه منتشر شده است.

رئیس جمهور ترکیه چهارشنبه (17 شهریورماه) از شروع عملیات نظامی جدید این کشور در شمال سوریه اطلاع داد. وی اسم رمز این عملیات را چشمه صلح مطرح نمود و مدعی شد که مأموریت نیروهای مسلح ترکیه ممانعت از ایجاد گذرگاه تروریستی در طول مرزهای جنوبی است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 545

به "چاووش اوغلو: ما از انزوا نمی ترسیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاووش اوغلو: ما از انزوا نمی ترسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید