پیمان پولی 3 جانبه بین تایلند، اندونزی و مالزی امضا شد

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، بانک­ های مرکزی سه کشور تایلند، اندونزی و مالزی توافق کردند که از پول ملی خود برای تجارت و سرمایه گذاری در میان این سه کشور، استفاده نمایند.

پیمان پولی 3 جانبه بین تایلند، اندونزی و مالزی امضا شد

با تور مالزی ارزان از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی به نقل از عیارآنلاین، بانک­ های مرکزی سه کشور تایلند، اندونزی و مالزی در روز آدینه توافق کردند که از پول ملی خود برای تجارت و سرمایه گذاری در میان این سه کشور، استفاده نمایند. این، آخرین حرکت اقتصادهای در حال ظهور، برای کاهش اثرپذیری از بازارهای جهانی ناپایدار است.

بانک­ های مرکزی تایلند و مالزی هر کدام توافقنامه ­ای با بانک مرکزی اندونزی برای انجام تجارت دو جانبه و سرمایه گذاری مستقیم به واسطه ارزهای محلی خود امضا کردند.

مطابق بیانیه سه بانک مرکزی، این توافق، فضای تجارت این کشورها را به وسیله کاهش هزینه های مبادله و افزایش بهره­ وری تجارت و سرمایه گذاری، بهبود می ­بخشد. در شرایط ناپایدار فعلی بازار مالی جهانی، این پیمان پولی سه جانبه، گزینه های بیشتری در انتخاب ارز برای انجام تجارت بین کشورها ارائه خواهد داد.

این بانک ها گفتند که این توافقنامه راه را برای استفاده گسترده تر از ارزهای محلی و توسعه بازارهای منطق ه­ای ارز و پول و ادغام گسترده تر مالی و مالی در جامعه مالی آسه آن هموار خواهد نمود.

پیمان های پولی، توافقات ارزی بین کشورهای مختلف است که به شکل دو جانبه و سه جانبه در جهان انجام می­ گیرد. با وجود این توافقات، اقتصاد کشورها، دربرابر تکانه های بین المللی و جهانی مقاوم می­ شود. استفاده از ارزهای ملی باعث می­شود که کشورهای غربی نتوانند از ارزهای خود در جهت فشار بر آنان استفاده نمایند.

به دلیل استفاده ایران از ارزهای دلار و یورو، اتحادیه اروپا و آمریکا، با تحریم ایران، ضربه سختی را بر کشور ما وارد کردند. این در شرایطی است که ما می­توانیم، به جای استفاده از نظام مالی غربی، از نظامات مالی دو و چندجانبه استفاده کنیم و دست آمریکا و اروپا را از تحریم ایران، کوتاه کنیم.

با وجود فشارهای فراوانی که تحریم های بانکی بر ایران وارد می­نمایند، متاسفانه بانک مرکزی تا کنون اقدام اجرایی و عملیاتی خاصی در راستای پیمان­ های پولی انجام نداده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 432

به "پیمان پولی 3 جانبه بین تایلند، اندونزی و مالزی امضا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیمان پولی 3 جانبه بین تایلند، اندونزی و مالزی امضا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید