پاسخ نوبخت به ادعای خزانه خالی، دولت قبل خزانه را خالی تحویل داد؟

به گزارش مجله خبری تیرول، به گزارش خبرنگاران، صبح امروز نامه ای با امضای رییس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در دولت دوازدهم منتشر شد که پاسخی بود به درخواست رییس پیشین سازمان برنامه و بودجه کشور جهت تخصیص بودجه به منظور تکمیل و بهره برداری از پروژه آبرسانی آبیک.

پاسخ نوبخت به ادعای خزانه خالی، دولت قبل خزانه را خالی تحویل داد؟

محمود واعظی در این نامه پی نوشتی از حسن روحانی را ضمیمه نموده مبنی بر اینکه موجودی خزانه به درخواست جنابعالی تخلیه شده و موجودی وجود ندارند.

محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور پیشین و رییس وقت سازمان برنامه و بودجه در واکنش به خبرهای منتشر شده درباره تحویل خزانه خالی به دولت فعلی گفت: در دولت قبل تصمیم گرفته شد تا طرح های عمرانی اولویت دار که تا انتها عمر دولت دوازدهم قابل اتمام هستند را هرچه زودتر به انتها برسانیم تا طرح های نیمه تمام کمتری باقی بمانند. برای این منظور ردیفی مختص طرح های اولویت دار نزد خزانه در نظر گرفته شد.

به گفته وی، مقرر شده بود پس از تایید اولویت طرح ها از سوی دستگاه مربوطه و با توافق رییس جمهور، از محل این ردیف، بودجه لازم تخصیص یابد. به همین دلیل در چهار ماهه اول سال جاری قریب به 64 هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی هزینه شد.

نوبخت با اشاره به اینکه موجودی این ردیف اوایل مرداد ماه به اتمام رسیده بود؛ ادامه داد: از همین روی آقای رییس جمهور در پاسخ به درخواست تخصیص بودجه برای تکمیل و بهره برداری از پروژه آبیک، مرقوم فرمودند که موجودی این ردیف به انتها رسیده است.

خزانه هیچوقت خالی نمی گردد

رییس پیشین سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه خزانه در انتها دولت دوازدهم خالی نبوده، یادآور شد: خزانه ورودی مستمر دارد و هر روز در آن مبالغی تجمیع می گردد. این بدان معناست که خزانه هیچوقت خالی نمی گردد. حتی اگر چنین ادعای محالی صحت داشت؛ پس چطور طی سه ماه گذشته حقوق ها از سوی دولت نو پرداخت شده است؟؟

به این ترتیب هم ادعای خالی بودن خزانه تکذیب می گردد و هم اینکه عیان می گردد دولت دوازدهم تا آخرین روزهای عمر خود متعهد به انجام طرح های عمرانی بوده است.

منبع: اقتصادنیوز

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 28 آبان 1400 بروزرسانی: 28 آبان 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1925

به "پاسخ نوبخت به ادعای خزانه خالی، دولت قبل خزانه را خالی تحویل داد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ نوبخت به ادعای خزانه خالی، دولت قبل خزانه را خالی تحویل داد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید