نماینده مجلس: ورود زمین به بورس باعث افزایش قیمت مسکن می گردد

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ورود زمین و ملک در بورس را باعث افزایش قیمت مسکن دانست و گفت که دولت به جای عرضه زمین های دولتی در بورس آن را در اختیار انبوه سازان قرار دهد تا شاهد کاهش قیمت مسکن باشیم.

نماینده مجلس: ورود زمین به بورس باعث افزایش قیمت مسکن می گردد

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با مشاور ساخت در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

محمدرضا رضایی کوچی در مصاحبه با ایسنا، با اشاره به طرح دولت برای عرضه مسکن در بورس گفت: عرضه مسکن در بورس کار اشتباهی است. چون در حال حاضر بورس شرایط عادی ندارد و هر چیزی که وارد بورس می گردد به دلیل نقدینگی بالا در کشور به قیمت غیرواقعی خرید و فروش می گردد.

وی اضافه نمود: همانطور که به وزیر اقتصاد هم گفتم ورود زمین و ملک در بورس باعث افزایش قیمت مسکن می گردد. عمده علت گرانی مسکن بخاطر گران بودن قیمت زمین در کشور است. پس دولت به جای عرضه زمین های دولتی در بورس آن را در اختیار انبوه سازان و مردم قرار دهد تا در نهایت قیمت تمام شده مسکن پایین آید.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید مجدد بر اینکه با ورود زمین به بورس قیمت مسکن افزایش پیدا می نماید، اضافه نمود: دولت می خواهد زمین های دولتی را در بورس عرضه کند. درصورتی که باید این زمین ها را به انبوه سازان داده تا مسکن ارزان فراوری نمایند. نه اینکه با عرضه آن در بورس عملا در راستای افزایش قیمت مسکن گام بردارند. این کار با سیاست فراوری مسکن در تضاد است. ما در مجلس در طرح دو فوریتی به دنبال عرضه زمین های دولتی به مردم هستیم تا جلوی افزایش قیمت مسکن گرفته گردد.

رضایی درباره راه حل های کاهش نرخ اجاره بها گفت: باید به دنبال کنترل قیمت اجاره بها بود. اقدام ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره معین سقف اجاره بها مثبت بوده و گامی در جهت متعادل سازی نرخ اجاره بها محسوب می گردد. باید به سمت تناسب در عرضه و تقاضا رفت که نتیجه آن کاهش قیمت مسکن و کم شدن قیمت اجاره می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1137

به "نماینده مجلس: ورود زمین به بورس باعث افزایش قیمت مسکن می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس: ورود زمین به بورس باعث افزایش قیمت مسکن می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید