بهترین فیلم های 2020، 42 فیلم سال 2020 که نباید از دست بدهید!

به گزارش مجله خبری تیرول، بهترین فیلم های درام، تاریخی، بیوگرافی، اکشن، فانتزی، علمی-تخیلی، مارول و ترسناک سال 2020؛ معمولا به دنبال هر سال سینمایی خوب، یک سال سینمایی متوسط داریم. سال گذشته از لحاظ اسامی عظیم یکی از آن سال های استثنایی بود. از کوئنتین تارانتینو تا مارتین اسکورسیزی فیلم ساخته بودند و مثل همواره سینمای مستقل هم برایمان چند نام تر و تازه داشت. علاوه بر این، کارگردانان مطرحی مثل نوآ بومباک که با فیلم هایشان مورد توجه قرار گرفتند. اما انتخاب لیست بهترین فیلم های 2020 به سادگی سال قبل نیست. از جزییات فیلم های برتر سال 2020 و جدیدترین فیلم های هالیوودی هنوز اطلاعات زیادی نداریم.

بهترین فیلم های 2020، 42 فیلم سال 2020 که نباید از دست بدهید!

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

خبرنگاران| معمولا به دنبال هر سال سینمایی خوب، یک سال سینمایی متوسط داریم. سال گذشته از لحاظ اسامی عظیم یکی از آن سال های استثنایی بود. از کوئنتین تارانتینو تا مارتین اسکورسیزی فیلم ساخته بودند و مثل همواره سینمای مستقل هم برایمان چند نام تر و تازه داشت. علاوه بر این، کارگردانان مطرحی مثل نوآ بومباک که با فیلم هایشان مورد توجه نهاده شدند. اما انتخاب لیست بهترین فیلم های 2020 به سادگی سال قبل نیست. از جزییات فیلم های برتر سال 2020 و جدیدترین فیلم های هالیوودی هنوز اطلاعات زیادی نداریم.

یک نگاه گذرا نشان می دهد که همچنان شاهد دنباله ها و بازسازی های زیادی خواهیم بود. فیلم های ابرقهرمانی هر چند عناوینشان چندان کنجکاوی برانگیز نیست، اما قطعا جزو فیلم های پرفروش های سال 2020 هستند. یکی دو کارگردان پیشکسوت مثل استیون اسپیلبرگ و چند کارگردان هزاره سوم مثل جاد آپاتو هم هستند که فیلم هایشان قطعا برای دیدن جالب است. بعضی از فیلم ها هم فقط به دلیل حضور بعضی از بازیگران انتخاب شده اند. در ادامه با فهرست بهترین فیلم های سال 2020 از نگاه دیجی کالا مگ همراه شما خواهیم بود.

کارگردان: Nicolas Pesce

بازیگران: Betty Gilpin, Andrea Riseborough, William Sadler

تاریخ اکران: 3 ژانویه (13 دی 1398)

سری فیلم های ترسناک کینه (The Grudge) همواره مورد توجه هواداران فیلم ترسناک بوده است. این فیلم های ترسناک که اساس شان اتفاقات ماورالطبیعه است بازسازی یک سری فیلم ژاپنی به همین نام است. اولین قسمت کینه سال 2004 ساخته شد. کارگردانش تاکاشی شیمیزو ژاپنی بود، اما بازیگران و تهیه نمایندگانش آمریکایی بودند. قسمت جدید آن داستان خانه ای است که توسط یک روح کینه توز طلسم شده و طلسم به این ترتیب عمل می نماید که هر کسی وارد خانه شود به طرز خشونت بار و فجیعی خواهد مرد. نیکلاس پشی کارگردان قسمت جدید کینه ساخت فیلم هایی، چون چشمان مادرم را در کارنامه اش دارد که نمره قابل قبولی از منتقدان گرفته بود. حالا باید دید یک کارگردان که سابقه ساخت فیلم های ترسناک مورد پذیرش منتقدان را در کارنامه اش دارد می تواند سری فیلم های کینه را که قسمت های آخرش به قهقرا رفته بود، نجات بدهد یا نه.

کارگردان: William Eubank

بازیگران: Betty Gilpin, Andrea Riseborough, William Sadler

تاریخ اکران: 10 ژانویه (20 دی 1398)

ویلیام یوبانک از اولین فیلمی که سال 2011 ساخت به ژانر علمی-تخیلی علاقه نشان داد. فیلم جدیدش زیر آب هم یک اثر علمی-تخیلی است. داستان گروهی از محققان است که در خصوص جهان زیر آب تحقیق می نمایند. بعد از یک زلزله آزمایشگاه زیرزمینی آن ها نابود می شود و آن ها در کوشش هستند که امنیت را به آزمایشگاه شان برگردانند، اما چیزی بیش از آن چه در کف دریا اتفاق می افتد، آن ها را تهدید می نماید که باید از آن بیشتر بترسند. کریستن استوارت اولین بازیگری بود که برای بازی در فیلم زیر آب انتخاب شد. از آن جایی که یوبانک به عنوان مدیر فیلمبرداری پیش تر فعالیت داشته است، به نظر می رسد باید از لحاظ بصری منتظر فیلم جذابی باشیم. فیلمبرداری فیلم اواسط سال 2017 صورت گرفت.

کارگردان: Stephen Gaghan

بازیگران: Tom Holland, Robert Downey Jr. , Emma Thompson

تاریخ اکران: 17 ژانویه (27 دی 1398)

همواره هم فیلم هایی که منتظر دیدن شان هستیم بلاک باستر ها یا آثار جدی نیستند. گاهی کمدی ها هم فیلم های کنجکاوی برانگیزی هستند. کمدی فانتزی سفر دکتر دولیتل کمدی فانتزی است که از روی کتاب های دکتر دولیتل اقتباس شده است. کتاب هایی که نوشته هیو لافتینگ است و سفر دکتر دولیتل دومین جلد این کتاب ها محسوب می شود. کتاب از لحاظ حجم نسبت به قسمت قبلی اش چند برابر بود و مخاطبانش هم نسبت به جلد اول عظیمتر ها بودند و داستان برای مخاطبان بالغ تر نوشته شده بود. قهرمان فیلم همان دکتر دولیتل است. پزشکی که کشف می نماید می تواند با حیوانات حرف بزند. به جز بازیگران، صداپیشگان فیلم هم از میان بازیگران مشهور هستند و در میان آن ها می شود به ماریون کوتیار و رالف فاینس اشاره نمود. نکته حاشیه ای فیلم این است که آوریل سال 2019 اعلام شد به دلیل این که فیلم در اکران های آزمایشی اش شکست خورده دوباره در 21 روز بعضی از صحنه های آن فیلمبرداری می شوند.

کارگردان: Adil El Arbi, Bilall Fallah

بازیگران: Will Smith, Joe Pantoliano, Vanessa Hudgens

تاریخ اکران: 17 ژانویه (27 دی 1398)

عادل العربی و بلال فلاح تا به حال سر سه فیلم با یکدیگر به صورت مشترک کارگردانی نموده اند و فیلم هایشان هم اکثرا درام ها و تریلر های جنایی هستند که تقریبا نظر مثبت منتقدان و مخاطبان را جلب نموده بودند. اما این بار سراغ یک اکشن با مایه های کمدی رفته اند. فیلم را دو نفر از مشهورترین چهره های هالیوود یعنی ویل اسمیت و جری بروکهایمر تهیه نموده اند. سری فیلم های پسران بد با بازی ویل اسمیت در نقش اصلی اولین بار سال 1995 ساخته شد. فیلم داستان هایی است که برای دو کارآگاه اتفاق می افتد. فیلم پسران بد برای زندگی سومین قسمت از سری فیلم های پسران بد است. سال 2008 مایکل بی، که برای ساختن اکشن های هیجان انگیز شهرت دارد، اظهار داشت که قسمت سوم پسران بد را او کارگردانی خواهد نمود. اما او و ویل اسمیت هر دو جزو گران ترین چهره های هالیوود بودند و دستمزدشان زیاد می شد. از سال 2009 کار روی فیلمنامه قسمت سوم شروع شد. کارآگاه مارکوس برنت در این قسمت بالاخره ترفیع گرفته و بازپرس نیروی پلیس شده است و آن یکی یعنی مایک لووری بحران میانسالی را تجربه می نماید. آن ها یک بار دیگر به هم می پیوندند تا پرونده قتل برادر یک مزدور آلبانیایی را حل نمایند که قول داده پول خوبی به آن ها بدهد.

کارگردان: Cathy Yan

بازیگران: Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead, Ewan McGregor

تاریخ اکران: 7 فوریه (18 بهمن 1398)

پرندگان شکاری با عنوان کامل Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn اولین فیلم ابرقهرمانی سال 2020 است و هشتمین فیلم از جهان گسترش یافته DC که نه تنها قهرمانش که کارگردان و فیلمنامه نویسش هم زن هستند. اتفاقی که پیش از این سر فیلم واندروومن اتفاق افتاده بود. قصه فیلم از این قرار است که بعد از اختلافی که بین هارلی کویین و جوکر رخ می دهد، هارلی کویین به ابرقهرمان ها می پیوندد تا یک دختر جوان را از چنگال لرد جنایتکار شیطانی نجات بدهد. بعد از ماجرا های جوخه انتحار بتمن ناپدید شده و شهر گاتهام بی دفاع در برابر جرم و جنایت رها شده. پرندگان شکاری قرار است اولین قسمت از یک سری فیلم ابرقهرمانی با موضوع هارلی کویین باشد.

کارگردان: Leigh Whannell

بازیگران: Elisabeth Moss, Aldis Hodge, Storm Reid

تاریخ اکران: 28 فوریه (9 اسفند 1398)

درباره فیلم مرد نامریی شرح چندانی نمی شود داد، چون خلاصه داستانش هنوز معین نیست یا درواقع در اختیار رسانه ها قرار نگرفته است. فقط می دانیم که این فیلم بلندی درباره یکی از شخصیت های هیولایی کلاسیک یونیورسال است. فیلم در ژانر وحشت و علمی-تخیلی است. این سومین فیلم لی وانل است که اولین فیلمش موذی: فصل سوم بود. از سری فیلم های insidious که نسبتا مورد توجه نهاده شد. اما دلیل گذاشتن فیلم در این فهرست بیشتر حضور الیزابت ماس، بازیگر نقش اول آن جلوی دوربین است و این که گفته می شود مرد نامریی اقتباسی مدرن از رمان مشهوری به همین نام نوشته اچ. جی. ولز است. فیلم وانل بازسازی فیلم اقتباسی دیگری محصول 1933 است. داستان کتاب به این شکل است که دوست پسر سابق دختری که شیاد هم بود خودکشی می نماید و بعد از آن سیسیلیا کوشش دارد که زندگی خودش را از نو و بهتر بسازد. اما مشکوک است که شاید دوست پسرش واقعا نمرده باشد.

کارگردان: Dan Scanlon

صداپیشگان: Tom Holland, Chris Pratt, Julia Louis-Dreyfus

تاریخ اکران: 6 مارس (16 اسفند 1398)

فیلم به پیش یک انیمیشن فانتزی شهری است که به روش سه بعدی توسط کمپانی پیکسار ساخته شده است. ماجرا های فیلم در یک جهانی جادویی اتفاق می افتد که ساکنانش الف. ها، ترول ها، سانتور ها (اسب هایی با سر انسان) و روح ها و بقیه موجودات اسرارآمیز هستند. این جهان جایی است که در آن افسانه های پریان واقعیت پیدا می نمایند و حقیقت میدان را به جادو می بازد. البته ساکنان این جهان فانتزی از موبایل و ماشین به جای جادو استفاده می نمایند. دو برادر نوجوان الف. کنجکاو می شوند که کشف نمایند آیا هنوز هم در جهان جادو وجود دارد یا نه. آن ها می خواهند با استفاده از جادو یک روز را با پدرشان بگذرانند که وقتی خیلی بچه بودند از جهان رفته و آن ها خاطره ای از او ندارند.

کارگردان: Gavin OConnor

بازیگران: Ben Affleck, Janina Gavankar, Jayne Taini

تاریخ اکران: 6 مارس (16 اسفند 1398)

گاوین اوکانر را با فیلم هایی مثل حسابدار و جین اسلحه دارد می شناسیم. معمولا تریلر های اکشن را خوب می سازد، اما این بار سراغ یک درام ورزشی رفته است. ژوئن سال 2018 بود که خبر رسید اوکانر و بن افلک که پیش از این هم همکاری داشتند قرار است دوباره یک تیم تشکیل بدهند. فیلمنامه را برد اینگلسبی درباره یک ستاره سابق بسکتبال نوشت. مردی که همسر و بنیان زندگی اش را به دلیل اعتیاد از دست داده و حالا در کوشش است که دوباره روحش را پاک کند. برای این کار تصمیم می گیرد مربی ورزش یک دبیرستان شود. در حالی که تیم دبیرستان شکل می گیرد او دوباره با شیاطین درونش روبرو می شود. نام فیلم در ابتدا چیز دیگری بود و تغییر پیدا کرد. سال 2011 پیتر ویر هم فیلمی به همین نام ساخته بود.

کارگردان: Kelly Reichardt

بازیگران: Alia Shawkat, Toby Jones, John Magaro

تاریخ اکران: 6 مارس (16 اسفند 1398)

کلی ریکارد دو سال پیش با فیلم بعضی زنان (Certain Women) توجه ها را به خودش جلب کرد. درامی زنانه که به شیوه ای هنرمندانه ساخته شده بود. فیلم جدیدش اولین گاو هم یک درام است که البته سال 2019 هم در جشنواره تلوراید اولین نمایش اش تجربه کرد، اما اکران عمومی اش به اوایل سال 2020 افتاد. فیلمنامه فیلم را خود ریچارد به همراه جاناتان ریموند براساس رمانی از ریموند نوشته اند. اسم اصلی رمان نیمه زندگی است. داستان آشپزی که به غرب سفر نموده و به گروهی از تله گذاران پوست خز پیوسته است. او در میان آن ها فقط پیروز می شود با یک مهاجر چینی ارتباط برقرار کند. مردان باید با هم همکاری نمایند، اما واقعیت این است که تجارت همه آن ها به مالک زمین ثروتمندی بستگی دارد که صاحب یک گاو شیرده است.

کارگردان: John Krasinski

بازیگران: Cillian Murphy, Emily Blunt, Noah Jupe

تاریخ اکران: 8 مارس (18 اسفند 1398)

دنباله ای بر فیلم ترسناک یک جای آرام محصول 2018 که بسیار مورد توجه نهاده شد. اصولا وقتی یک فیلم ترسناک مورد توجه قرار می گیرد انتظار می رود که دنباله هایی برایش در نظر بگیرند. اتفاقات قسمت قبلی در سال 2020 رخ می داد. در عرض سه ماه بیشتر جمعیت انسانی و حیوانی روی زمین توسط مخلوقاتی که دیده نمی شدند از بین رفته بودند. این مخلوقات ترسناک فقط به چیز هایی حمله می نمایند که فراوری صدا نمایند. خانواده آبوت در یک شهر دورافتاده سعی می نمایند هیچ صدایی فراوری ننمایند تا در امان بمانند. فیلمنامه نویسان از همان ابتدا گفته بودند که به ایده هایی برای فیلم دوم هم فکر می نمایند. هنوز معین نیست که قسمت دوم قرار است چه طور قصه را دنبال کند، اما به نظر می رسد امیلی بلانت همان نقش قدیمی اش را تکرار نموده است که البته برای بازی اش در قسمت اول بسیار هم تحسین شد.

کارگردان: Niki Caro

بازیگران: Yifei Liu, Donnie Yen, Jet Li

تاریخ اکران: 9 مارس (19 اسفند 1398)

این درام اکشن ماجراجویانه در ادامه بازسازی های انیمیشن های دیزنی ساخته شده است و این بار سراغ انیمیشنی رفته که به لحاظ تاریخ از بقیه بازسازی ها متاخرتر است و همین می تواند یک چالش محسوب شود. چون به هر حال تماشاگران با سنین کمتر هم کارتون مولان را به یاد دارند. فیلم داستان یک دوشیزه جوان چینی است که خودش را به شکل یک جنگجوی مرد درمی آورد.. این داستان زمانی اتفاق می افتد که امپراطور چین دستور داده تا از هر خانواده ای یک مرد باید در ارتش سلطنتی حضور پیدا کند تا از کشور دفاع نمایند و مولان می خواهد جانشین پدرش در جبهه جنگ باشد. بودجه فراوری فیلم هنگفت و بین 290 تا 300 میلیون دلار بوده است. فیلم حاشیه هایی هم داشت. اخیرا بسیاری از استودیو های هالیوود متهم به تبعیض نژادی و استفاده از بازیگران سفیدپوست برای نقش های مختلف شده اند. موقعی که اعلام شد مولان قرار است ساخته شود بلافاصله اعتراضی نوشته شد که ما مولان سفیدپوست نمی خواهیم! دیزنی اظهار داشت که در جست وجوی یک بازیگر چینی برای نقش مولان است و کلا برای فیلم از بازیگران آسیای شرقی استفاده کردند.

کارگردان: Emerald Fennell

بازیگران: Carey Mulligan, Bo Burnham, Laverne Cox

تاریخ اکران: 17 آوریل (29 فروردین 1399)

یک تریلر جنایی که داستان زنی است که همچنان زخم های گذشته اش را به دوش می کشد و همان زخم ها او را به انتقام می کشانند. زنی جوان که می خواهد قهرمان خودسری باشد، به میکده ها می رود و خودش را به عنوان یک زن مست و درمانده جا می زند، تا طعمه ای شود برای متجاوزین و بعد حقشان را کف دستشان بگذارد. تا اینکه به یکی از همکلاسی های قدیمش برمی خورد، کسی که به او یاری می نماید با گذشته اش رو به رو شود. بازی کری مولیگان در این چند سال گذشته مورد توجه داوران بوده و مدام اجرا های استاندارد به نمایش گذاشته (حیات وحش، زنان صاحب حق رأی، گل گرفته). فوکوس فیچرز سال گذشته برای نامزدی سینتیا اریوو (برای فیلم هریت) کمپین پیروزی راه انداخت، حالا به احتمال زیاد برنامه هایی برای کری مولیگان، که یک نامزدی اسکار هم در کارنامه اش دارد، خواهد داشت. نویسنده و کارگردان فیلم امرالد فنل را هم با سریال کشتن ایو می شناسیم که تا به امروز نامزد چند جایزه امی شده است.

کارگردان: Cate Shortland

بازیگران: Robert Downey Jr. , Scarlett Johansson, Florence Pugh

تاریخ اکران: 1 می (12 اردیبهشت 1399)

بعد از واندروومن این یک فیلم ابرقهرمانی دیگر با قهرمان زن است. کاراکتر دیگری از جهان کمیک بوک های مارول. این بیست و چهارمین فیلمی است که در جهان مارول فراوری می شود. اخبار فیلم بیوه سیاهپوش از سال 2004 توسط کمپانی لاینزگیت شروع شد. اما پروژه بعد از مدتی متوقف شد. سال 2006 حقوق این کاراکتر به کمپانی مارول واگذار شد. اسکارت جوهانسون بار ها پیش از این در نقش ناتاشا رومانف یا همان بیوه سیاهپوش ظاهر شده است. اولین بار سال 2010 در فیلم مرد آهنی 2 بیوه سیاهپوش را روی پرده سینما دیدیم. مارول و جوهانسون از همان موقع تمایل نشان دادند که فیلمی با موضوع این کاراکتر ساخته شود. داستان فیلم به دنبال اتفاقات کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی رخ می دهد. ناتاشا رومانف باید به تنهایی خودش را پیدا کند و مجبور است با گذشته اش روبه رو شود.

کارگردان: Tim Hill

صداپیشگان: Bill Fagerbakke, Awkwafina, Clancy Brown

تاریخ اکران: 22 می (2 خرداد 1399)

هواداران سریال کارتونی باب اسفنجی برای دیدن فیلم جدیدی که از روی آن ساخته شده لحظه شماری می نمایند. این انیمیشن کمدی براساس شخصیت های سریال باب اسفنجی است و توسط نویسنده سابق این سریال یعنی تیم هیل کارگردانی شده است. داستان فیلم در حقیقت پیش درآمدی بر ماجرا های سریال است. همان صداپیشگان معمول سریال دوباره نقش هایشان را این بار در فیلم ایفا می نمایند. پیش از این دو فیلم دیگر هم براساس سریال باب اسفنجی ساخته شده است. باب اسفنجی: شلوار مکعبی محصول 2004 و انیمیشن سه بعدای باب اسفنجی: اسفنج بیرون آب محصول 2015 دو فیلم قبلی این سری هستند. هنوز خلاصه داستان سومین فیلم از سری باب اسفنجی معین نشده است. بعد از پیروزیت باب اسفنجی: اسفنج بیرون آب در گیشه، رییس کمپانی پارامونت اظهار داشت که ساخت قسمت جدید این انیمیشن را در دستور کار قرار می دهند. فیلم باب اسفنجی: اسفنج در حال فرار شاید برای فصل جوایز شانسی نداشته باشد، اما قطعا گیشه سینما ها را تکان خواهد داد.

کارگردان: Kenneth Branagh

بازیگران: Judi Dench, Hong Chau, Josh Gad

تاریخ اکران: 29 می (9 خرداد 1399)

دیدن هر فیلمی از کنت برانای انگلیسی کنجکاوی برانگیز است حتی اگر با فیلم قبلی اش یعنی قتل در قطار سریع السیر شرق ناامیدتان نموده باشد. این یک فیلم ماجراجویانه علمی-تخیلی است که براساس اولین قسمت از یک سری رمان به همین نام نوشته اوین کولفر، نویسنده ایرلندی کتاب های بچه ها ساخته شده است. فیلم داستان سفر یک نوجوان 12 ساله نابغه به اسم آرتمیس فاول است. آرتمیس از نوادگان خاندانی است که همه شان مغز های متفکر جنایت بودند. او به دنبال پدرش می شود که به طرز اسرارآمیزی ناپدید شده است. او یک پری لپرکان را می رباید تا شاید در این جست وجو یاریش کند. فیلم قرار است به صورت سه بعدی و آیمکس اکران شود. کنت برانا البته توانایی هایش را در اقتباس های ادبی نشان داده است و آرتمیس فاول می تواند دوباره برانا را به بازی برگرداند.

کارگردان: Patty Jenkins

بازیگران: Gal Gadot, Robin Wright, Chris Pine

تاریخ اکران: 5 ژوئن (16 خرداد 1399)

خلاصه داستان زن شگفت انگیز 1984 هم هنوز در اختیار رسانه ها قرار نگرفته است، اما احتمالا این مهم ترین فیلم ابرقهرمانی است که سال 2020 منتظرش هستیم. این فیلم ابرقهرمانی اقتباسی از کمیک های دی. سی است. سال 2017 اولین فیلم از روی کاراکتر واندروومن به کارگردانی پتی جنکینز با بازی گل گدو خلق شد. اولین فیلمی محسوب می شد که کاراکتر ابرقهرمان محوری اش یک زن بود. استقبال از فیلم فوق العاده بود و هم پیش منتقدان و هم در گیشه پیروز از کار درآمد. تنها چیزی که از داستان فیلم معین شده این است که شاهزاده خانم دایانا یا همان واندروومن در جریان جنگ سرد با اتحاد جماهیر شوروی در دهه هشتاد دچار چالش می شود و یک دشمن قوی و ترسناک پیدا می نماید که نامش چیتاست. پتی جنکینز اعلام نموده که طرح قسمت سوم واندروومن هم ریخته شده و احتمالش وجود دارد که اتفاقات قسمت سوم در دوران معاصر رخ دهد.

کارگردان: Aaron Schneider

بازیگران: Tom Hanks, Elisabeth Shue, Stephen Graham

تاریخ اکران: 12 ژوئن (23 خرداد 1399)

در جنگ جهانی دوم، 37 کشتی از نیرو های متفقین از آتلانتیک شمالی می گذرند، در حالی که ناوگانی از کشتی های نازی به دنبالشان هستند. وقتی تام هنکس یک فیلم جنگی بازی کند، احتمال جایزه گرفتنش زیاد است. این بار نکته جالب این جاست که هنکس علاوه بر این که جلوی دوربین رفته در نوشتن فیلمنامه فیلم هم مشارکت داشته است. آرون اشنایدر کارگردان این فیلم بیشتر به عنوان مدیر فیلمبرداری شهرت دارد و این دومین فیلم بلند سینمایی اش است. اولین فیلمش به نام Get Low را سال 2009 ساخت که اتفاقا امتیاز خوبی هم از منتقدان گرفت و نامزد دریافت چندین جایزه هم در جشنواره های مختلف شد. آرون اشنایدر برای فیلم کوتاهی که سال 2004 ساخته بود جایزه اسکار را به خانه برد و حالا این فیلم جدیدش به نظر می رسد گام عظیمتری برای او باشد.

کارگردان: Judd Apatow

بازیگران: Marisa Tomei, Bill Burr, Maude Apatow

تاریخ اکران: 19 ژوئن (30 خرداد 1399)

جاد آپاتو یکی از مهم ترین فیلمسازان یک جریان جدید در هالیوود محسوب می شود. کمدی های او که غالبا با شوخی های رکیک آمیخته شده نوع جدیدی از کمدی سازی را عرضه کرد و البته در عین حال فیلم هایش به شدت احساس برانگیز و انسانی هستند. فیلمنامه فیلم را جاد آپاتو و پیت دیویدسون با هم نوشته اند و فیلم یک کمدی-درام تقریبا اتوبیوگرافیک درباره زندگی دیویدسن است. پیت دیویدسن در استیتن آیلند نیویورک عظیم شده و پدرش را در فاجعه یازده سپتامبر از دست داده است. بعد از فقدان پدرش او وارد کار استند آپ کمدی شده. آخرین فیلمی که از جاد آپاتو دیده بودیم درب و داغان (Trainwreck) محصول 2015 بود و بعد از آن سراغ ساخت سریال عشق رفته بود. دیدن یک فیلم مفرح از جاد آپاتو برای خوره فیلم ها به اندازه دیدن یکی از فیلم های فصل جوایز جذاب است.

کارگردان: Joseph Kosinski

بازیگران: Tom Cruise, Jennifer Connelly, Jon Hamm

تاریخ اکران: 24 ژوئن (4 تیر 1399)

اگر تونی اسکات سال 2012 در سن 68 سالگی خودش را از بالای ساختمان پرت ننموده بود و دست به خودکشی نزده بود، احتمالا قسمت دوم فیلم محبوب و خوب تاپ گان محصول 1986 را خودش می ساخت. اما در فقدان تونی اسکات حالا جوزف کوزینسکی دست به ساخت دنباله ای برای فیلم تاپ گان زده و اسم کاراکتر اصلی فیلم یعنی ماوریک را هم به آن اضافه نموده است. کوزینسکی را با فیلم هایی مثل فراموشی (oblivion) و تن ها شجاعان می شناسیم. اکشن ساز خوبی است و برای همین می شود امید داشت که فیلم تاپ گان: ماوریک هم اثر خوبی از کار دربیاید. خود تام کروز کنار جری بروکهایمر جزو تهیه نمایندگان فیلم است. تام کروز و وال کیلمر همان نقش هایی را بازی می نمایند که در فیلم اول هم برعهده داشتند. از خلاصه داستان قسمت جدید تاپ گان چیزی منتشر نشده است. در قسمت قبلی ماوریک دانشجوی دانشکده نیروی هوایی آمریکا بود. آن ها برای راهنمایی جنگنده ها امتحان های سختی را پشت سر می گذاشتند. ماوریک با یکی از معلم هایش در مدرسه پرواز رابطه عاطفی برقرار می کرد.

کارگردان: Shawn Levy

بازیگران: Taika Waititi, Ryan Reynolds, Jodie Comer

تاریخ اکران: 3 جولای (13 تیر 1399)

شان لوی را برای کارگردانی فیلم های کمدی متوسط مثل شبی در موزه می شناسیم و البته چند اپیزود از سریال خوب چیز های عجیب را هم ساخته است. او حالا سراغ فیلمی رفته که تلفیق چندین ژانر مختلف است: کمدی، اکشن و علمی-تخیلی. داستان فیلم ماجرای تحویلدار یک بانک است که کشف می نماید درواقع یک کاراکتر پس زمینه ای در جهان باز یک بازی ویدیویی به نام شهر آزاد است که به زودی قرار است این بازی به حالت آفلاین دربیاید. فیلم به خاطر حضور بازیگرانش کنجکاوی برانگیز است. رایان رینولدز که او را برای بازی در نقش ددپول می شناسیم و جودی کومر که بازیگر سریال محبوب این روز ها یعنی کشته شدن ایو است و جایزه بهترین بازیگر زن درام را هم از آن خودش کرد.

کارگردان: Jason Reitman

بازیگران: Finn Wolfhard, Carrie Coon, Paul Rudd

تاریخ اکران: 10 جولای (20 تیر 1399)

دنباله ای برای فیلم های شکارچیان روح محصول 1984 و شکارچیان روح 2 محصول 1989 و چهارمین فیلم از سری فیلم های شکارچیان روح است. فیلم داستان خانواده ای است که به خانه شان در یک شهر کوچک باز می گردند و شروع می نمایند به جست وجو و فهمیدن این که واقعا چه کسانی هستند و راز های شهرشان بر آن ها آشکار می شود. این فیلم هیچ ارتباطی به بازسازی سال 2016 ندارد. کارگردان این قسمت جیسون ریتمن است. فیلمساز کانادایی که در کارنامه اش چهار نامزدی اسکار به چشم می خورد. از او فیلم درخشانی مانند جونو را به خاطر داریم. در ژانر های فیلم آمده که یک کمدی اکشن است.

کارگردان: Christopher Nolan

بازیگران: Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson

تاریخ اکران: 17 جولای (27 تیر 1399)

احتمالا دوستداران سینما بیشتر از هر فیلم دیگری در سال 2020 انتظار فیلم جدید نولان را می کشند. انگاشته فیلم جدید کریستوفر نولان مثل بقیه آثارش در سکوت خبری جلو می رود. تنها چیزی که درباره ش می دانیم این است که یک تریلر اکشن است. از آن جایی که هانس زیمر، همکار همیشگی نولان برای ساخت موسیقی سر فیلم Dune بود، لودویگ گورانسون این بار موسیقی متن فیلم نولان را می سازد. فیلمبرداری فیلم ماه می 2019 شروع شد و طبق شنیده ها در هفت کشور فیلمبرداری خواهد شد. رابرت پتینسون که از بازیگران فیلم است می گوید فیلمنامه را آن قدر مخفی نگهداشته اند که فقط یک بار به او اجازه داده اند آن را بخواند. آن هم در حالی که در یک اتاق دربسته بوده است. هویت ون هویتما، مدیر فیلمبرداری فیلم از تلفیق آیمکس و فیلم هفتاد میلی متری برای این پروژه نولان استفاده نموده و همین خبر کافی است که به خصوص از لحاظ بصری به فیلم جدید نولان امید ببندیم.

کارگردان: Wes Anderson

بازیگران: Timothée Chalamet, Saoirse Ronan, Léa Seydoux

تاریخ اکران: 24 جولای (3 مرداد 1399)

اسم وس اندرسون که می آید باید انتظار یک جهان فانتزی و جذاب را بکشیم. یک فیلم اپیزودیک که در نسخه ای خیالی از فرانسه دهه بیست می گذرد و گزارش هایی را از آخرین مقاله یک نشریه آمریکایی روایت می نماید. می گویند فیلم نامه ای عاشقانه برای روزنامه نگاران است. وس اندرسون تا امروز هفت بار نامزد اسکار شده است. به نظر می رسد علیرغم اکران تابستانی این یکی هم فیلمی باشد که بشود برای فصل جوایز رویش حساب باز کرد. فیلم پر است از بازیگران برنده اسکار و از تریلرش که منتشر شده به نظر می رسد چند کاراکتر جذاب وس اندرسونی هم داشته باشد.

کارگردان: Daniel Espinosa

بازیگران: Jared Harris, Jared Leto, Adria Arjona

تاریخ اکران: 31 جولای (10 مرداد)

تعداد فیلم های ابرقهرمانی جهان مارول تمامی ندارد و موربیوس جدیدترین آن هاست که ابرقهرمانی به همین نام در کمیک بوک های مارول وجود دارد. جرد لتو که پیش تر در فیلم های ابرقهرمانی جوخه انتحار نقش جوکر را بازی نموده بود حالا در نقش موربیوس، ابرقهرمان جدید جهان سینمایی مارول ظاهر می شود. مایکل موربیوس یک بیوشیمیست است که کوشش می نماید خودش را که مبتلا به یک بیماری خونی نادر شده درمان کند. اما به اشتباه به خودش چیزی تزریق می نماید که او را به یک خون آشام شبیه می سازد. این اولین فیلم ابرقهرمانی دنیل اسپینوزا، کارگردان سوئدی است که او را با فیلم کودک 44 شناختیم. پیش از اسپینوزا استودیو ها با آنتوان فوکوا و اف گری برای قبول کارگردانی این پروژه صحبت نموده بودند. اما جرد لتو همان انتخاب اول بود. آن ها می خواستند لتو همان تنشی را که به نقش جوکر آورده بود حالا برای کاراکتر موربیوس هم با خودش به ارمغان بیاورد.

کارگردان: Antoine Fuqua

بازیگران: Wallis Day, Mark Wahlberg, Dylan OBrien

تاریخ اکران: 7 آگوست (17 مرداد 1399)

آنتوان فوکوا پس از شکست متوالی دو فیلم اکولایزر 2 و هفت دلاور (که این دومی بازسازی نسخه کلاسیک آمریکایی بود که جان استرجس ساخت) حالا سراغ یک فیلم علمی-تخیلی رفته است. فیلم داستان مردی است که کشف می نماید خیالات و توهماتش در حقیقت بینش هایی از زندگی های گذشته هستند. اول قرار بود کریس ایوانز (بازیگر نقش کاپیتان آمریکا) نقش اول فیلم را بازی کند، اما بعدتر مارک والبرگ جای او را گرفت. اطلاعات خاصی از فیلم در دست نیست، اما فوکوآ معمولا سراغ پروژه های جنجالی جذابی می رود هر چند نمی شود به نتیجه شان خیلی مطمئن بود. فیلمبرداری فیلم سپتامبر 2019 در یک فرودگاه شروع شد.

کارگردان: Thea Sharrock

صداپیشگان: Angelina Jolie, Sam Rockwell, Helen Mirren

تاریخ اکران: 14 آگوست (24 مرداد)

انیمیشنی که کمدی ماجراجویانه است و صداپیشگانش همگی از ستاره های سینما هستند. این اولین انیمیشنی است که تئا شاروک کارگردانی می نماید. او پیش از این فقط یک فیلم ساخته که اثر محبوبی هم از کار درآمد: من پیش از تو که اقتباسی از کتاب جوجو مویز بود. این انیمیشن اقتابسی از یک کتاب بچه هاه به همین اسم است. سام راکول صداپیشه ایوان نقش اصلی انیمیشن است. ایوان گوریلی است که در یک قفس زندگی می نماید. او کوشش دارد با یاری یک فیل به نام استلا و یک سگ به اسم باب تکه های گذشته اش را کنار هم قرار بدهد و نقشه ای بریزد تا از اسارت فرار کند. این وسط سر و کله یک بچه فیل هم پیدا می شود که استلا و ایوان از او نگهداری می نمایند. آنجلینا جولی هم صداپیشه و هم از تهیه نمایندگان این انیمیشن است.

کارگردان: Matthew Vaughn

بازیگران: Matthew Goode, Gemma Arterton, Ralph Fiennes

تاریخ اکران: 18 سپتامبر (28 شهریور 1399)

مرد شاهان یک کمدی-اکشن ماجراجویانه از سری فیلم های کینگزمن است. فیلم اقتباسی از سری کمیک بوک هایی به همین نام است. دیو گیبونز و مارک میلار خالقان این کمیک بوک ها هستند. در این قسمت از سری کینگزمن مجموعه ای از بدترین قدرتمندان و مغز متفکر های جنایت گرد هم جمع می شوند تا نقشه یک جنگ را طراحی نمایند. جنگی که قرار است میلیون ها نفر را از بین ببرد. یک مرد باید با زمان مسابقه بدهد تا آن ها را متوقف کند. ماتیو ون دوباره به عنوان کارگردان این قسمت انتخاب شده است. او کارگردان دو قسمت قبلی کینگزمن و یکی از قسمت های ایکس من است. هیچ کدام از فیلم های کینگزمن که ون کارگردانی نموده نتوانسته اند نظر منتقدان را به خودشان جلب نمایند، اما اکثرشان در گیشه فیلم های پرفروشی بوده اند و مخاطبان خودشان را راضی نموده اند.

کارگردان: Klaus Menzel

بازیگران: Sharon Stone, Iain Glen, Andy Garcia

تاریخ اکران: 25 سپتامبر (4 مهر 1399)

از آن درام های رومانتیکی که یا دلچسب از کار درمی آید یا فیلم ضعیفی که نمی شود تحملش کرد، اما به هر حال به خاطر حضور شارون استون و اندی گارسیا کافی است تا هر فیلمی کنجکاوی برانگیز باشد. عشق چه می شود؟ در حقیقت اسم یک آهنگ است که گروه راک کانادایی تورنتو در اصل آن را ضبط کردند، اما با بازخوانی گروه هارت در سال 1985 معروف شد. البته فیلمی که کلاوس منزل ساخته ربطی به آن قطعه ندارد. این دومین فیلم کلاوس منزل است که اولین فیلمش فاجعه بود. این یکی داستان دو عاشق جوان است که وقتی خانواده هایشان از تجربه سرخوشانه آن ها با خبر می شوند زندگی شان برای همواره تغییر می نماید، چون یاد می گیرند که خودشان هم می توانند دوباره عشق را پیدا نمایند.

کارگردان: Alan Taylor

بازیگران: Jon Bernthal, Vera Farmiga, Billy Magnussen

تاریخ اکران: 25 سپتامبر (4 مهر 1399)

این یکی از مهم ترین فیلم های سال 2020 است. هم تاریخ اکرانش نشان می دهد که از امید های فصل جوایز است و هم هواداران زیادی دارد، چون قصه فیلم The Many Saints of Newark در حقیقت پیش درآمدی بر یکی از بهترین سریال های تاریخ تلویزیون یعنی سوپرانوز است. این درام جنایی را آلن تیلور کارگردانی می نماید که هم فیلم هایی مثل ثور: جهانی تاریک را از او دیده ایم و هم کارگردان قدر تلویزیونی است و در مجموعه های مهمی مثل بازی تاج و تخت و بوردواک امپایر کارگردانی نموده است. در نتیجه سابقه ساخت سریال های گنگستری را دارد. فیلم نگاهی به سال های اولیه شکل گیری تونی سوپرانو به عنوان یک گنگستر مشهور می پردازد. فیلم در دهه شصت در نیویورک اتفاق می افتد و به ماجرا های دعوا های قومی و خانوادگی می پردازد.

کارگردان: Miguel Sapochnik

بازیگران: Tom Hanks, Laura Harrier, Caleb Landry Jones

تاریخ اکران: 2 اکتبر (11 مهر 1399)

سال 2020 به نظر می رسد سال ژانر علمی-تخیلی باشد. میگوئل سپوچنیک کارگردان بهترین اپیزود های سریال بازی تاج و تخت از جمله نبرد حرامزاده ها اولین فیلم سینمایی اش را در ژانر علمی-تخیلی می سازد. داستان فیلم روی زمین بعد از آخرالزمان اتفاق می افتد. یک روبات ساخته شده تا بعد از مرگ سازنده اش از سگ او مراقبت کند. این سازنده آخرین بازمانده انسان ها روی زمین است. روبات درباره عشق، زندگی، دوستی و همه چیز هایی یاد می گیرد که برای انسان معنا دارند. نکته مهم دیگر درباره فیلم این است که تهیه نماینده اش رابرت زمه کیس است. همکاری زمه کیس و تام هنکس برایمان یادآور فیلم خوب دورافتاده است. اوایل سال 2018 استودیو های زیادی سر خرید حق این فیلم با یکدیگر رقابت کردند. در نهایت گفته شد که استودیوی امبلی اینترتینمنت پروژه را خریده و حق پخش آن هم با یونیورسال است.

کارگردان: Kenneth Branagh

بازیگران: Gal Gadot, Armie Hammer, Kenneth Branagh

تاریخ اکران: 9 اکتبر (18 مهر 1399)

شخصا از این که کنت برانا سراغ کتاب دیگری از آگاتا کریستی رفته، راضی نیستم. قتل در قطار سریع السیر شرق فیلم چندان پیروزی نبود و به خصوص بازی برانا در نقش پوآرو با آن کاراکتر کلاسیکی که از پوآرو در ذهن داریم متفاوت بود. اما به هر حال هواداران کتاب آگاتا کریستی و هواداران خود کنت برانا حتما منتظر دیدن اقتباس جدید این کارگردان انگلیسی از کتاب دیگر ملکه جنایی نویسان جهان هستند. مرگ روی نیل کتاب هیجان انگیزی است مربوط به دوره ای که هرکول پوآرو در استراحت است و برای تفریح به مصر رفته، اما در آن جا یک وارث ثروتمند به قتل می رسد. دختر جوان زیبایی که پیش از این به خاطر ترس هایش به پوآرو پناه برده بود و حالا پوآرو خودش را مسئول پیدا کردن قاتل می داند.

کارگردان: Robert Zemeckis

بازیگران: Anne Hathaway, Stanley Tucci, Octavia Spencer

تاریخ اکران: 9 اکتبر (18 مهر 1399)

رابرت زمه کیس کارگردان برنده اسکار که فیلم های خوبی مثل فارست گامپ و دورافتاده را در کارنامه اش دارد، این بار سراغ اقتباس از کتابی از رولد دال، نویسنده بچه ها رفته است. جادوگرها یک فیلم کمدی فانتزی سیاه است. پیش تر سال 1990 هم فیلم دیگری به همین نام از روی کتاب رولد دال اقتباس شده بود. رولد دال کتاب جادوگرها را سال 1983 نوشت. سال 2008 اول گیلرمو دل تورو بود که به اقتباس از این رمان رولد دال علاقه نشان داد. البته دل تورو می خواست فیلم را به شیوه انیمیشن بسازد. اما ده سال بعد از آن دل تورو تهیه نماینده فیلم شد و زمه کیس را استخدام کردند تا فیلم را بسازد. فیلم داستان خیالی و ترسناک و بامزه یک پسربچه هفت ساله است که با مادرعظیمش در یک هتل زندگی می نماید و به طور اتفاقی به کنفرانس جادوگر ها راه پیدا می نماید. جادوگر عالی مرتبه پسربچه را تبدیل به موش می نماید.

کارگردان: Liesl Tommy

بازیگران: Forest Whitaker, Tate Donovan, Tituss Burgess

تاریخ اکران: 9 اکتبر (18 مهر 1399)

فیلمی زندگی نامه ای درباره آهنگساز و خواننده افسانه ای آرتا فرانکلین است. او یکی از اسطوره های موسیقی R&B به شمار می رود. معمولا فیلم های زندگی نامه ای درباره خواننده ها آثار کنجکاوی برانگیزی هستند. از نمونه های سال های اخیر می شود به فیلم بوهمین راپسودی درباره زندگی فردی مرکوری خواننده گروه کویین و راکت من درباره التون جان اشاره نمود. در سال های گذشته هم نمونه هایی مثل جیمی فاکس در نقش ری چارلز و واکین فینیکس در نقش جانی کش را داشتیم. پس ممکن است برای جنیفر هادسون و فیلم احترام هم دوباره همین اتفاق بیفتد. هادسون پیش از این و در فیلم دختران رویایی با خواندنش اسکار گرفت. خیلی ها منتظر ساخته شدن فیلمی درباره آرتا فرانکلین، که لقب ملکه قلب ها را داشت، بودند. خوشبختانه این فیلم مثل موزیکال دیگری که سال گذشته هادسون بازی کرد، یعنی گربه ها ساخته ضعیف تام هوپر، نیازی به سی جی و کار های کامپیوتری ندارد.

کارگردان: Denis Villeneuve

بازیگران: Zendaya, Rebecca Ferguson, Jason Momoa

تاریخ اکران: 18 دسامبر (28 آذر 1399)

دنی ویلنوو، کارگردان کانادایی جزو مهم ترین چهره های هزاره سوم با فیلم های خوبی مثل زندانیان، سیکاریو و بلید رانر 2049 است. بعد از این که فیلم بلیدرانر 2049 مورد ستایش نهاده شد ویلنوو باز هم برای فیلم جدیدش سراغ ژانر علمی-تخیلی رفته است. فیلمنامه تل ماسه را ویلنوو به همراه اریک راث و جان اسپیتس نوشته و اقتباسی از رمانی به همین نام نوشته فرانک هربرت است که سال 1965 منتشر شد. قرار است فیلم تل ماسه ساخته ویلنوو به صورت سه بعدی و آیمکس اکران شود. داستان فیلم در آینده دور اتفاق می افتد. دوک لتو آتریدیس نظارت بر سیاره صحرایی آراکیس را می پذیرد. آن جا تنها منبع اسپایس است. دارویی که عمر بشر را زیاد می نماید و به فکر او سرعت می بخشد. اما این موقعیت در حقیقت تله پیچیده ای است که دشمنان دوک برایش طراحی نموده اند. از این کتاب یک بار سال 1984 دیوید لینچ فیلمی ساخت و سال 2000 هم مینی سریالی بر مبنای آن ساخته شد. تیموتی شالامه نقش دوک لتو آتریدیس را بازی می نماید. ربکا فرگوسن هم نقش مادر او را خواهد داشت.

کارگردان: Steven Spielberg

بازیگران: Ansel Elgort, Rita Moreno, Corey Stoll

تاریخ اکران: 18 دسامبر (28 آذر 1399)

دیدن هر فیلمی از استاد سینما، استیون اسپیلبرگ هیجان انگیز است. چه برسد که بازسازی مهم ترین و به عقیده بسیاری از منتقدان بهترین فیلم موزیکال تاریخ سینما یعنی داستان وست ساید باشد. فیلم داستان وست ساید که رابرت وایز و جروم رابینز ساخته بودند محصول 1961 خودش اقتباسی از نمایشی در برادوی بود. حالا اسپیلبرگ به همراه همکاری فیلمنامه نویس اش، تونی کوشنر اقتباس دیگری از آن نمایشنامه نموده اند که گویا بیشتر از فیلم رابرت وایز به آن وفادار است. داستان وست ساید ماجرای یک عشق ممنوعه است. داستان رقابتی بین جتز و شارکز که دو دسته از نوجوانان در خیابان ها هستند و پیشینه های نژادی متفاوتی هم دارند. اما این وسط تونی و ماریا علیرغم اختلافات در شهر نیویورک دهه 50 میلادی عاشق یکدیگر می شوند. بودجه این فیلم حدود 100 میلیون دلار تخمین زده شده و دیوید نیومن آهنگساز آن است و ارکستر فیلارمونیک لس آنجلس موسیقی های فیلم را اجرا می نمایند. از آن جایی که مدیر فیلمبرداری فیلم یانوش کامینسکی است مثلث اسپیلبرگ و کامینسکی و کوشنر یادآور فیلم درجه یکی مثل لینکلن است و باعث می شود به داستان وست ساید کاملا امید ببندیم.

کارگردان: Adam Wingard

بازیگران: Millie Bobby Brown, Eiza González, Alexander Skarsgård

تاریخ اکران: 20 نوامبر (30 آبان 1399)

یک فیلم هیولایی آمریکایی که دنباله ای بر گودزیلا: پادشاه هیولایان (محصول 2019) و کونگ: جزیره جمجمه (محصول 2017) است. این چهارمین فیلم از سری فیلم هایی است که در آن دو هیولا روبه روی هم قرار می گیرند. سی و ششمین فیلمی که در آن گودزیلا داریم و دوازدهمین فیلم از سری فیلم هایی که مربوط به کینگ کونگ است. البته این تازه چهارمین فیلمی است که هالیوود درباره گودزیلا فراوری نموده، چون مهد تولد گودزیلا سینمای ژاپن بوده است. در این فیلم کونگ غول آسا با گودزیلایی روبه رو می شود که هیچ چیز نمی تواند جلویش را بگیرد. جهان شاهد جدال آن هاست تا ببیند که چه کسی پادشاه هیولا ها خواهد شد. آدام وینگارد برای ساختن فیلم های ترسناکی مثل مهمان شهرت دارد. این اولین باری است که فیلمی درباره این دو هیولا کارگردانی نموده است.

کارگردان: Cary Joji Fukunaga

بازیگران: Ana de Armas, Léa Seydoux, Daniel Craig

تاریخ اکران: 25 نوامبر (5 آذر 1399)

این احتمالا مهم ترین فیلم اکشن-جاسوسی است که انتظارش را می کشیم. بیست و پنجمین فیلم از سری فیلم های جیمز باند. جیمز باند یکی از مهم ترین کاراکتر های سینما نه فقط در حوزه فیلم های جاسوسی که در کل تاریخ سینماست. این احتمالا آخرین باندی است که دنیل کریگ در آن نقش اصلی را بازی می نماید. این پنجمین فیلمی است که در آن دنیل کریگ نقش جیمز باند را بازی می نماید. داستان فیلم از جایی شروع می شود که باند سرویس رسمی سازمان اطلاعات MI6 را ترک نموده است. اما آرامش او چندان دوام نمی یابد، چون دوست قدیمی اش فلیکس لیتر از سازمان سیا سر و کله اش پیدا می شود و از او یاری می خواهد. باند به دل جریان اسرارآمیزی میفتد که در آن کاراکتر شریر با جدیدترین تکنولوژی های خطرناک مغز متفکر جریان است. این اولین جیمز باندی است که کری فوکوناگا کارگردانی نموده است.

کارگردان: Ron Howard

بازیگران: Amy Adams, Haley Bennett, Freida Pinto

تاریخ اکران: نوامبر (آبان-آذر 1399)

اقتباسی سینمایی از کتاب خاطرات تحسین شده جی. دی. ونس درباره سه نسل از خانواده اش. ران هاوارد بیشتر از یک دهه است که در فصل جوایز حضور چشمگیری نداشته، اما این کارگردان برنده دو اسکار همواره جزو شانس های اصلی است. نتفلیکس هم روی این اقتباس مورد انتظار حساب ویژه ای باز نموده. با حضور ایمی و آدامز و گلن کلوز که مجموعا 13 نامزدی اسکار در کارنامه شان دارند، فصل پاییز که سر برسد توجهات زیادی جلب این فیلم خواهد شد.

کارگردان: Josh Boone

بازیگران: Anya Taylor-Joy, Alice Braga, Maisie Williams

تاریخ اکران: -

جاش بون را با درام های رومانتیک به یاد می آوریم. مهم ترین فیلم او تا امروز بخت پریشان ما است که داستان دو نوجوان مبتلا به سرطان کشنده بود که رابطه عاشقانه ای با هم پیدا می نمایند. فیلمی ملودرام و اشک انگیز که البته خوب ساخته شده بود. اما در فیلم جدیدش جاش بون سراغ یک اکشن ترسناک علمی-تخیلی است. این یک فیلم ابرقهرمانی است که اقتباسی از یکی از کمیک بوک های مارول به همین نام است. این سیزدهمین و آخرین قسمت از سری فیلم های ایکس من است. فیلمنامه را خود جاش بون به همراه نیت لی نوشته است. داستان پنج جهش یافته جوان که تازه توانایی هایشان را کشف کردند. آن ها برخلاف میل شان در یک ساختمان مخفی نگهداری می شوند و مبارزه می نمایند تا از گناهان گذشته شان فرار نمایند و خودشان را نجات بدهند.

کارگردان: David Fincher

بازیگران: Tuppence Middleton, Amanda Seyfried, Lily Collins

تاریخ اکران: -

این فیلم بیوگرافیک داستان زندگی هرمن جی. منکیویچ را روایت می نماید. کسی که به همراه اورسن ولز فیلمنامه شاهکار سال 1941 یعنی همشهری کین را نوشت و البته همکاری پرسروصدا و پرحاشیه ای داشتند. هنوز معلوم نیست فیلم در چه ماهی اکران می شود، اما احتمالا نمایش اش به فصل جوایز می افتد. کارگردانش دیوید فینچر است، که چهار فیلم اخیرش هر کدام حداقل یک نامزدی اسکار داشته اند. از جمله شبکه اجتماعی که برنده دو اسکار هم شد. بعد از پیروزیت سریال شکارچی ذهن که برای نتفلیکس ساخت و همچنین فیلم هایی مثل زودیاک، خیلی از منتقد ها بی صبرانه منتظرند تا ببینند استاد جدید تریلر های تعلیق برانگیز، این بار چه چیزی در چنته دارد و روایتش از این حکایت هالیوودی مملو از خیانت و توطئه و الهام چگونه خواهد بود. آتیکوس راس و ترنت رزنر همکاران قدیمی فینچر در کار های قبلی اش موسیقی متن این فیلم را می سازند. فیلمنامه فیلم را جک فینچر پدر دیوید فینچر نوشته است که از روزنامه نگاران و فیلمنامه نویسان قدیمی است.

کارگردان: Chloé Zhao

بازیگران: Frances McDormand, David Strathairn, Linda May

تاریخ اکران: -

از آن فیلم هنری هایی که احتمالا مورد توجه جشنواره های مستقل قرار می گیرد و البته هنوز تاریخ دقیق اکرانش معین نیست. داستان زنی شصت و خرده ای ساله که همه چیزش را در دوران رکورد مالی از دست می دهد و سوار بر ونش، گشت و گذاری در غرب آمریکا ترتیب می دهد و مثل یک کولی مدرن زندگی می نماید. بعد از فیلم سوارکار و اقبالی که از سوی منتقدان به آن شد، خود به خود هر فیلمی که کلوئی ژائو بسازد برای ما کنجکاوی برانگیز است. ژائو قبل از این که کارگردانی ابدی ها را برای مارول شروع کند، سرزمین خانه به دوش ها را ساخت، با حضور بازیگر برنده دو جایزه اسکار یعنی فرانسیس مک دورمند که دوستداران سینما به شدت مشتاق دیدن بازی جدیدش هستند. فیلم هایی که در آن شخصیتی تنها در ون زندگی اش را می گذراند، برای نمایش توانایی بازیگر ها فرصت خیلی خوبی فراهم می نمایند. داستان فیلم کمی یادآور به سوی طبیعت وحشی شان پن است.

کارگردان: Michael Showalter

بازیگران: Jessica Chastain, Vincent DOnofrio, Andrew Garfield

تاریخ اکران: -

مایکل شوالتر سه سال پیش با فیلم بیماری عظیم با بازی کمیل نانجیانی که کمدی-رمانتیک بود به شهرت رسید. این یکی فیلمش درامی درباره ظهور و سقوط کشیش های تلویزیونی، جیم و تمی فی بکر است که البته بیشتر از دید تمی روایت می شود. این فیلم نسخه سینمایی مستندی با همین نام است که در سال 2000 ساخته شد. جیم و تمی فی بکر ستاره های ریلیتی شو های زمان خودشان بودند. آن ها دو تن از محبوب ترین و پول دارترین شخصیت های تلویزیونی بودند که رسوایی شان تا سال ها خوراک مجلات زرد بود. در ترکیب بازیگرانش هم که جسیکا چستین با دو بار نامزدی اسکار و اندرو گارفیلد با یک نامزدی به چشم می خورند. سوژه جالب و جنجال برانگیزی دارد.

از اینجا به بعد فهرست مربوط به آن دسته از فیلم های سال 2020 است که اکران آن ها به سال های بعد موکول شده.

کارگردان: Justin Lin

بازیگران: Charlize Theron, Nathalie Emmanuel, Vin Diesel

تاریخ اکران: 2 آوریل 2021 (13 فروردین 1400)

اسم سری فیلم های سریع و خشمگین را همه شنیده اند. قسمت هشتم آن ناکامی عظیمی بود. اولین قسمتی که کاراکتر پل واکر کاملا از آن حذف شده بود. با این حال در گیشه همواره سریع و خشمگین خوب می فروشد. سال 2019 حتی اسپین آف آن با نام سریع و خشمگین: هابز و شا توانست فروش قابل توجهی در گیشه کند. این بار کارگردان جاستین لین است. فیلمساز تایوانی-آمریکایی که بهترین نسخه های سریع و خشمگین یعنی قسمت اول و ششم آن را ساخته است. سال 2014 مدیر کمپانی یونیورسال اظهار داشت که بعد از سریع و خمشگین 7 (محصول 2015) حداقل سه فیلم دیگر از این مجموعه روی پرده سینما ها خواهد رفت. خلاصه داستان قسمت نهم هنوز معین نیست. فیلمبرداری قرار است در انگلستان، آمریکا و برای اولین بار در تایلند صورت بگیرد. قرار بود فیلم آوریل اکران شود، ولی برای این که مجبور نشود با فیلم آخر جیمز باند محصول متروگلدوین مه یر رقابت کند، تاریخ اکران آن را یک ماه عقب انداختند. هر چند در نهایت شیوع ویروس کرونا در آمریکا و دیگر نقاط جهان باعث شد اکران این فیلم تا سال 2021 به تعویق بیفتد.

منبع: دیجی کالا

منبع: فرادید
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1397

به "بهترین فیلم های 2020، 42 فیلم سال 2020 که نباید از دست بدهید!" امتیاز دهید

1 کاربر به "بهترین فیلم های 2020، 42 فیلم سال 2020 که نباید از دست بدهید!" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین فیلم های 2020، 42 فیلم سال 2020 که نباید از دست بدهید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید