لاوروف: گسترش ناتو به شرق تهدیدی برای امنیت شمال اروپاست

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، وزیر خارجه روسیه با اشاره به اینکه نروژ می تواند نقش میانجی در روابط مسکو و بروکسل را بازی کند، گفت: تقویت زیرساختارهای نظامی ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه، امنیت مناطق شمالی اروپا را در معرض تهدید قرار داده است.

لاوروف: گسترش ناتو به شرق تهدیدی برای امنیت شمال اروپاست

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در انتها مذاکرات خود با وزیر خارجه نروژ خاطرنشان کرد که اقدامات ناتو در تقویت زیرساختارهای نظامی خود در نزدیکی مرزهای روسیه تاثیر بسیار منفی بر تامین امنیت در مناطق شمالی قاره اروپا دارد.

لاوروف گفت: ما همچنان شاهد ادامه خط مشی مستمر ناتو در تقویت زیرساختارهای نظامی این سازمان به سمت شرق و در نزدیکی مرزهای روسیه هستیم. این اقدامات تاثیر بسیار منفی بر امنیت مناطق شمالی قاره اروپا گذاشته است.

به گفته وی، هیئت نمایندگی روسیه در مذاکرات با همتایان خود، پیشنهادات مسکو درباره اقدامات مشترک به منظور تامین امنیت اروپایی را یادآور شده و در عین حال مورد تایید قرار دادند که ازسرگیری تماس های نظامی بین روسیه و نروژ از هم اکنون تحقق یافته و طرف روسی انتظار دارد که این مسئله باعث تقویت اعتماد متقابل بین دو کشور گردد.

نروژ در سال 2014 تماس های نظامی خود با روسیه را به خاطر حوادث در اوکراین و پیرامون شبه جزیره کریمه متوقف نموده بود.

وزیر خارجه روسیه یادآور شد که نروژ به عنوان عضو آینده ناتو و با توجه به تجربه میانجی گری خود در مناقشات بین المللی، می تواند مبتکر عادی سازی روابط روسیه و پیمان آتلانتیک شمالی باشد. لاوروف همچنین گفت، این مسئله امروزه به تایید رسیده که مرزهای نروژ و روسیه، امن تری ن مرزها نه تنها در قاره اروپا بلکه شاید هم در دنیا شناخته شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 538

به "لاوروف: گسترش ناتو به شرق تهدیدی برای امنیت شمال اروپاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: گسترش ناتو به شرق تهدیدی برای امنیت شمال اروپاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید