ضرورت مشارکت بخش خصوصی در تصمیم گیری های کلان اکو

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، محمدرضا کرباسی معاون بین الملل اتاق ایران و دبیر کل کمیته ایرانی اتاق اکو باهدف توسعه همکاری ها در چارچوب سازمان اکو با سید یحیی اخلاقی معاون دبیر کل سازمان همکاری های مالی (اکو) ملاقات و گفت وگو کرد.

ضرورت مشارکت بخش خصوصی در تصمیم گیری های کلان اکو

بهره مندی از ظرفیت ها و نظرات بخش خصوصی ازجمله مهم ترین موضوعاتی بود که در این ملاقات موردبحث و آنالیز نهاده شد که در همین زمینه اخلاقی بر علاقه خود برای بهره برداری از تجربیات بخش خصوصی و بخصوص اتاق بازرگانی تأکید کرد و ابراز امیدواری کرد تا جلساتی برای هم اندیشی با اتاق ایران برگزار گردد.

او همچنین ابراز امیدواری کرد درزمینهٔ همکاری های مالی با یاری بخش خصوصی شاهد گسترش روزافزون تعاملات مالی در چارچوب اکو باشیم.

او همچنین تأکید کرد: باید از تشریفات پرهیز کنیم و موافقت نامه های امضاشده در چارچوب اکو بخصوص موافقت نامه تجاری اکوتا را اجرایی کنیم.

در ادامه این نشست محمدرضا کرباسی معاون امور بین الملل اتاق ایران گفت: اتاق ایران همیشه به دولت توصیه نموده است روابط منطقه ای بخصوص با همسایگان را در اولویت قرار دهد.

او در همین زمینه، ضمن اشاره به عدم اجرایی شدن موافقت نامه های منعقدشده ازجمله قطارهای اسلام اباد-تهران-استانبول و سایر کریدورهای زمینی و ریلی، به مسائل بخش خصوصی در مورد بهره مندی از تسهیلات بانک توسعه و تجارت اکو اشاره نمود و خواهان رسیدگی به مسائل موجود شد.

معاون امور بین الملل اتاق ایران ضمن اشاره به تحقیقات اتاق اکو و اتاق ایران درزمینهٔ توسعه تجارت درون منطقه ای گفت که متأسفانه از این پتانسیل ها بهره برداری مناسب صورت نگرفته است.

حضور نمایندگان بخش خصوصی اتاق های بازرگانی سراسر کشور در تصمیم گیری های کلان اکو از دیگر موضوعاتی بود که کرباسی به آن اشاره نمود و توضیح داد: ازآنجاکه این تصمیمات بر فعالیت های مالی بخش خصوصی تأثیر مستقیم دارد بهتر است این بخش در گفتگوها، اجلاس ها و مذاکرات مرتبط با این گونه تصمیم سازی ها مشارکت فعال داشته باشد.

کرباسی در انتها اضافه کرد: دستور کار اکو باید آنالیز چگونگی اجرایی شدن موافقت نامه های درون منطقه ای با بهره گیری از ظرفیت همکاری های دوجانبه فی مابین کشورهای عضو باشد تا راه برای توسعه تجارت و سرمایه گذاری درون منطقه ای هموار گردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1224

به "ضرورت مشارکت بخش خصوصی در تصمیم گیری های کلان اکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت مشارکت بخش خصوصی در تصمیم گیری های کلان اکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید