صنعاء: عربستان هر روز یمن را بمباران سپس دعوت به گفت وگو می نماید

به گزارش مجله خبری تیرول، نخست وزیر دولت نجات ملی یمن تاکید نمود که دعوت عربستان سعودی به گفت وگو در حالی که هر روز صنعاء را بمباران می نماید، برای فریب افکار عمومی است.

صنعاء: عربستان هر روز یمن را بمباران سپس دعوت به گفت وگو می نماید

به گزارش سرویس بین الملل خبرنگاران، عبدالعزیز بن حبتور نخست وزیر دولت نجات ملی نخستین گام برای هر گفت وگویی در مورد حل بحران یمن را توقف تجاوز ائتلاف سعودی به خاک یمن خواند.

او در گفت وگو با شبکه المیادین گفت: کشورهای متجاوز در حالی دعوت به گفت وگو در صنعاء می نمایند که این شهر را آماج بمباران های روزانه خود قرار داده اند.

بن حبتور گفت: برطرف محاصره و بازگشایی بنادر و فرودگاه ها از جمله شروط هر گونه گفت وگو با کشورهای متجاوز است.

نخست وزیر دولت نجات ملی یمن درخواست ها و ابتکارهای عربستان سعودی برای حل بحران یمن را کوشش ها برای فریب افکار عمومی خواند و گفت: هر گونه گفت وگویی باید در جغرافیایی بی طرف نسبت به صنعاء و ریاض انجام گردد.

او اضافه نمود: میانجی حل بحران میان همه طرف های گفت وگو باید قابل اعتماد و متعادل باشد، در حالی که عربستان سعودی خود یک طرف بحران و نه میانجی است.

بعضی مقامات در شورای همکاری خلیج فارس سه شنبه پیش خبر دادند که این شورا تصمیم دارد از طرف های درگیر در یمن برای برگزاری نشستی در عربستان سعودی دعوت به عمل آورد. خبرگزاری رویترز به نقل از این مقامات و بدون افشای نام آن ها نوشته بود که دعوتنامه های رسمی برای رایزنی درباره یمن طی چند روز آینده ارسال خواهد شد و جنبش انصارالله یمن نیز در میان طرف هایی واقع شده است که شورای همکاری در حال آنالیز دعوت از آن ها برای این نشست است.

شب گذشته نیز خبرگزاری رسمی یمن سبأ به نقل از یک مقام وزارت امور خارجه یمن نوشت که یمن از هرگونه گفت و گو با کشورهای عضو ائتلاف در هر کشور بی طرف و غیردخیل در تجاوز علیه یمن چه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس یا دیگر کشورها استقبال می نماید.

وی که خواست نامش فاش نگردد در ادامه تأکید کرد که اولویت در این گفت و گوی احتمالی بایست با پرونده انسانی و برداشتن محدودیت های ظالمانه علیه بندر الحدیده و فرودگاه بین المللی صنعاء باشد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 خرداد 1401 بروزرسانی: 14 خرداد 1401 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 2114

به "صنعاء: عربستان هر روز یمن را بمباران سپس دعوت به گفت وگو می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعاء: عربستان هر روز یمن را بمباران سپس دعوت به گفت وگو می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید