شهریاری: چرا روحانی از پرواز های ترکیه و انگلیس اسم نبرد؟! ، گزارش تخلفات ستاد کرونا بزودی آماده می شود خبرنگاران

به گزارش مجله خبری تیرول، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با انتقاد از سخنان امروز حسن روحانی درخصوص علل موج چهارم کرونا گفت: چرا امروز آقای روحانی فقط از عراق نام برد و هیچ اشاره ای به پرواز های ترکیه و انگلیس و مخالفت خودش با لغو پرواز های ترکیه نکرد؟!

شهریاری: چرا روحانی از پرواز های ترکیه و انگلیس اسم نبرد؟! ، گزارش تخلفات ستاد کرونا بزودی آماده می شود خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، حسینعلی شهریاری در واکنش به سخنان صبح امروز حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص علل وقوع موج چهارم بیماری کرونا گفت: جای تعجب بسیار است که آقای روحانی به همه عوامل واقعی و غیرواقعی در بروز این موج بیماری کرونا اشاره کرد، جز سوءمدیریت ستاد ملی کرونا.

وی اضافه کرد: آقای روحانی نخستین عامل بروز موج چهارم کرونا را ورود کرونای انگلیسی از کشور عراق و استان خوزستان دانسته، در حالی که بار ها به ایشان توصیه شد وقتی روزی 30 پرواز از خوزستان به نقاط مختلف کشور انجام می شود، این پرواز ها را لغو کنند، اما کاری نکردند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: علاوه بر این، چرا آقای روحانی فقط از کشور عراق نام برد؟! چرا از پرواز های ترکیه و کشور های اروپایی مانند انگلیس اسم نبرد؟! چرا هیچ اشاره ای به نامه اخیر وزیر بهداشت برای لغو پرواز های ترکیه و مخالفت خودش با این درخواست نکرد؟! 2.5 ماه قبل به ایشان نامه نوشتم و هشدار دادم که تمام پرواز های کشور های اروپایی را که کرونای انگلیسی در آن ها شایع است، لغو کنید؛ کدامیک را لغو کردند؟!

شهریاری همچنین با اشاره به سخنان روحانی در خصوص تأثیر دید و بازدید ها و سفر های نوروزی و نیز تجمع های قبل از عید در بروز موج چهارم بیماری کرونا شرح داد: باید از آقای روحانی پرسید چه کسی مسئول نظارت بر اجرای پروتکل هاست؟ استانداری ها و نیرو های انتظامی زیرمجموعه وزارت کشور هستند که باید بر سفر ها نظارت می کردند و در رابطه با سفر ها هم، بار ها و بار ها وزیر بهداشت و بقیه گفتند که سفر ها کنسل شود، اما آقای روحانی در روز هفتم فروردین ماه گفت که پیک کرونا تمام شده است! پس حر ف های امروز ایشان دیگر برای چیست؟!

وی در پایان با اشاره به ارسال نامه اخیر این کمیسیون به رئیس قوه قضاییه برای برخورد قضایی با قصور و تقصیر رئیس جمهور به عنوان رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونا، اضافه کرد: رونوشتی از این نامه به کمیسیون اصل 90 مجلس نیز ارائه شده تا این کمیسیون نیز در چارچوب وظایف قانونی اش موضوع را پیگیری کند؛ علاوه بر این، به زودی گزارش مفصلی از سوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس براساس تبصره یک ماده 45 آیین نامه داخلی مجلس تهیه می کنیم و تحویل هیأت رئیسه می دهیم تا برای اعمال ماده 234 و ارسال گزارش تخلف رئیس جمهور به قوه قضاییه، اقدام شود و قطعاً این موضوع را با جدیت پیگیری خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1635

به "شهریاری: چرا روحانی از پرواز های ترکیه و انگلیس اسم نبرد؟! ، گزارش تخلفات ستاد کرونا بزودی آماده می شود خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهریاری: چرا روحانی از پرواز های ترکیه و انگلیس اسم نبرد؟! ، گزارش تخلفات ستاد کرونا بزودی آماده می شود خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید