شخصیت های عراقی خطاب به سفیر انگلیس: به یادگیری آشپزی عراقی ادامه بده

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، واکنش مداخله جویانه سفیر انگلیس در بغداد به اظهارات ظریف در سفر اخیرش به عراق، نقدها شخصیت های عراقی را به دنبال داشت.

شخصیت های عراقی خطاب به سفیر انگلیس: به یادگیری آشپزی عراقی ادامه بده

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی به نقل از بغداد الیوم، استفان هیکی، سفیر انگلیس در بغداد در واکنش به اظهارات محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در سفرش به بغداد در صفحه توییتر خود نوشت: از اظهارات امروز ظریف که خواستار عراقی قوی و باثبات است، استقبال می کنم. همچنین حملات موشکی وحشتناک امروز به سفارت آمریکا و دیپلمات های آن را یادآور می شوم و می گویم که گام اصلی برای ایجاد عراقی قوی، انتها دادن به حمایت های خارجی از گروه های مسلح خارج از کنترل دولت و اجرای حاکمیت قانون در عراق است.

نعیم العبودی عضو فراکسیون صادقون در مجلس عراق در واکنش به توییت سفیر انگلیس در بغداد در صفحه توییتر خود نوشت: به نظر می رسد مدتی که در عراق بودی به تو جرات داده است که از مرزهای دیپلماسی عبور کنی، عراق قوی و باثبات براساس دیدگاههای فرزندان این کشور ساخته می گردد نه براساس رویاهای تو.پیشنهاد می کنم که به سرگرمی خود در یادگرفتن پخت غذاهای عراقی بازگردی که اگر زندگی روی بد خود را به تو نشان دهد، ممکن است به آن احتیاج پیدا کنی.

براساس این گزارش، سفیر انگلیس در بغداد به انتشار پست های آشپزی معروف است.

هیکی در پاسخ به العبودی نوشت: دکتر نعیم به نظر می رسد که ما درباره مرزهای دیپلماسی اختلاف نظر داریم. اما از تشویق شما برای پخت بیشتر غذاهای عراقی تشکر می کنم. این مساله فوق العاده است،آیا توصیه ای درباره این موضوع داری؟

العبودی در پاسخ نوشت: آشپزی بلد نیستم ،بنابراین نمی توانیم توصیه ای کنم. اما درباره مساله سیاست توصیه من به شما این است که به حاکمیت کشورم احترام بگذاری و به کار دیپلماتیک خود بپردازی و از دخالت در امور داخلی که ممکن است خشم عراقی ها را به دنبال داشته باشد، دوری کنی.

از سوی دیگر، نصر الشمری، معاون دبیرکل جنبش نجبا نیز به اظهارات مداخله جویانه سفیر انگلیس در کشورش واکنش نشان داد، وی خطاب به سفیر انگلیس در بغداد در صفحه توییتر خود نوشت : آقای استفان هیکی، آیا عراق حق دارد که20 پایگاه نظامی و سفارتخانه ای با هزاران سرباز عراقی و 15 هزار کارمند نظامی و غیرنظامی در کشورت داشته باشد و در مرکز لندن اقدام به تمرین های نظامی نمایند. دست از فریب و دروغ بردار و نماینده دیپلماتیک کشور پیرت باش و در اموری که فراتر و عظیم تر از حد و اندازه خود و کسی که تو را فرستاده است، دخالت نکن.

سفیر انگیس در پاسخ به الشمری نیز نوشت: در پاسخ به سوال شما می گویم که این مسأله به دولت بریتانیا بستگی دارد که تصمیم بگیرد نیروهای خارجی در آن باقی بمانند. نیروهای ائتلاف به دعوت دولت عراق برای مبارزه با داعش در این کشور حضور دارند. راضی هستیم که نیروهای ائتلاف با همکاری نزدیک با نیروهای امنیتی عراق به پیشرفت های خوبی رسیده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1185

به "شخصیت های عراقی خطاب به سفیر انگلیس: به یادگیری آشپزی عراقی ادامه بده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شخصیت های عراقی خطاب به سفیر انگلیس: به یادگیری آشپزی عراقی ادامه بده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید