روابط ایران و چین نویدبخش افقی روشن است

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، وزیر امور خارجه ایران همزمان با هفتادمین سالگرد روز ملی چین، رایزنی مستمر بین ایران و چین را نویدبخش افقی روشن از روابط تاریخی دو تمدن کهن آسیایی برشمرد.

روابط ایران و چین نویدبخش افقی روشن است

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه سیاسی مجله سرگرمی و تفریحی، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه توئیترش به زبان چینی هفتادمین سالگرد روز ملی چین را تبریک گفت و نوشت: امروز هفتادمین سالگرد جمهوری خلق چین است. چین مدرن به نماد توسعه مسالمت آمیز و بهروزی شهروندان تبدیل شده است. چین با حمایت از چندجانبه گرایی، نقشی برجسته در صلح و امنیت بین المللی دارد.

وی در این توئیت با بیان اینکه رایزنی مستمر دو کشور نویدبخش افقی روشن از روابط تاریخی دو تمدن کهن آسیایی است، خاطرنشان نموده است: هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین را به ملت، دولت و رهبری حزب کمونیست چین تبریک می گویم.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز امروز در صفحه توئیترش با تبریک روز ملی چین نوشت: اول اکتبر روز ملی چین را تبریک گفته و برای دولت و ملت بزرگ چین آرزوی سربلندی و بهروزی دارم. امیدوارم روابط استراتژیک و جامع ایران و چین بیش از پیش توسعه و تعمیق یابد.

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران نیز در پیامی به شی جین پینگ همتای چینی خود فرا رسیدن هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین را به دولت و مردم این کشور تبریک گفت و روابط تهران ـ. پکن را تاریخی و راهبردی توصیف کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 399

به "روابط ایران و چین نویدبخش افقی روشن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روابط ایران و چین نویدبخش افقی روشن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید