روابط ایران و چین نویدبخش افقی روشن است

وزیر امور خارجه ایران همزمان با هفتادمین سالگرد روز ملی چین، رایزنی مستمر بین ایران و چین را نویدبخش افقی روشن از روابط تاریخی دو تمدن کهن آسیایی برشمرد.

روابط ایران و چین نویدبخش افقی روشن است

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه توئیترش به زبان چینی هفتادمین سالگرد روز ملی چین را تبریک گفت و نوشت: امروز هفتادمین سالگرد جمهوری خلق چین است. چین مدرن به نماد توسعه مسالمت آمیز و بهروزی شهروندان تبدیل شده است. چین با حمایت از چندجانبه گرایی، نقشی برجسته در صلح و امنیت بین المللی دارد.

وی در این توئیت با بیان اینکه رایزنی مستمر دو کشور نویدبخش افقی روشن از روابط تاریخی دو تمدن کهن آسیایی است، خاطرنشان نموده است: هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین را به ملت، دولت و رهبری حزب کمونیست چین تبریک می گویم.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز امروز در صفحه توئیترش با تبریک روز ملی چین نوشت: اول اکتبر روز ملی چین را تبریک گفته و برای دولت و ملت بزرگ چین آرزوی سربلندی و بهروزی دارم. امیدوارم روابط استراتژیک و جامع ایران و چین بیش از پیش توسعه و تعمیق یابد.

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران نیز در پیامی به شی جین پینگ همتای چینی خود فرا رسیدن هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین را به دولت و مردم این کشور تبریک گفت و روابط تهران ـ. پکن را تاریخی و راهبردی توصیف کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: بروزرسانی: 13 مهر 1398 شناسه مطلب: 399

به "روابط ایران و چین نویدبخش افقی روشن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روابط ایران و چین نویدبخش افقی روشن است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید