رزمایش گسترده ارتش اوکراین در نزدیکی مرزهای روسیه

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، ارتش اوکراین نیروهای نظامی خود را به مرز با روسیه اعزام کرده و در مناطق مرزی مستقر کرده است.

رزمایش گسترده ارتش اوکراین در نزدیکی مرزهای روسیه

بنا بر گزارش سایت وزارت دفاع اوکراین، در شرایطی که تنش ها میان مسکو و کی یف به شدت افزایش یافته و نگرانی هایی در خصوص احتمال وقوع درگیری میان دو کشور وجود دارد، ارتش اوکراین یک بار دیگر مانوری را در مناطق شرقی این کشور برگزار کرده است.

این مانور نظامی با حضور پترو پروشنکو رئیس جمهور اوکراین در منطقه چرنیهیو در نزدیکی مرز اوکراین با روسیه برگزار شده است.

علاوه بر رئیس جمهور و فرمانده کل قوای اوکراین، کریستوفر کاوولی فرمانده نیروهای ارتش آمریکا در اروپا و ژان مارک لنتیر فرمانده نیروهای کانادا نیز در این رزمایش شرکت کردند.

پروشنکو پس از برگزاری این رزمایش از نیروهای ارتش این کشور به دلیل اهتمام در اجرای موفقیت آمیز وظایف خود قدردانی کرد و گفت: این ارزیابی صرفا متعلق به وزارت دفاع و ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین نیست بلکه شرکای کی یف از آمریکا، کانادا و کشورهای عضو ناتو نیز چنین عقیده ای دارند.

فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین همچنین خطاب به نیروهای نظامی این کشور تأکید کرد: در این شرایط سخت و سخت، شما نشان دادید که در دفاع از حاکمیت و تمامیت ارضی کشورتان ثابت قدم ایستاده اید.

وی ادامه داد: این آن چیزی است که ما در چهار سال و نیم گذشته بدست آورده ایم و ثابت کردیم که آمادگی کامل برای مقابله با دشمنان کشورمان را داریم.

فرمانده نیروهای کانادا نیز در ادامه گفت: کانادا در کنار اوکراین ایستاده است. نیروهای مسلح ما مفتخرند که این فرصت در اختیارشان قرار گرفته تا با شما همکاری داشته باشند، تا از شما بیاموزند و تجربیاتشان را در اختیار شما قرار دهند.

فرمانده نیروهای آمریکا در اروپا نیز ضمن تأکید بر این موضوع که آمریکا در جریان تنش با روسیه از اوکراین حمایت می کند، گفت که از مشاهده این سطح از پیشرفت ارتش اوکراین شاد است.

تنش ها میان اوکراین و روسیه پس از آن آغاز شد که سه کشتی نیروی دریایی اوکراین روز یکشنبه 25 نوامبر (4 آذرماه) با عبور از مرز دریایی روسیه وارد آبهای منطقه ای روسیه شدند و بدون توجه به هشدارهای نیروهای امنیتی روسیه به راستا خود ادامه دادند که در ادامه نیروهای روس مجبور به استفاده از سلاح برای متوقف کردن این کشتی ها شدند که در تبادل آتش صورت گرفته سه نفر از نیروهای اوکراین اندکی زخمی می شوند.

نیروهای امنیتی روسیه در ادامه این سه کشتی را تا بندر کرچ کریمه هدایت کرده و آنها را توقیف می کنند و این سه نظامی اوکراینی نیز تحت مراقبت های پزشکی قرار می گیرند. دادگاهی در کریمه برای خدمه این کشتی ها حکم حبس صادر کرده است. در حال حاضر پرونده ای جنایی با اتهامات نقض حریم مرزی روسیه به جریان افتاده است.

مسکو این اقدام نیروی دریایی اوکراین را از پیش طراحی شده و اقدامی تحریک آمیز توصیف کرده است. این در شرایطی است که کی یف گفته کشتی های اوکراین هیچ اقدام اشتباهی صورت نداده اند و روسیه را به تهاجم نظامی متهم کرده است.

رئیس جمهور اوکراین اندکی پس از این اتفاق، فرمان اجرای حکومت نظامی در بخش هایی از این کشور را به امضا رساند و مجلس نیز آن را تأیید کرد. ارتش اوکراین دو روز پس از این جریان ها در آبهای دریای آزُف که دریای مشترک میان دو کشور است مانور نظامی برگزار کرده بود.

کشورهای اروپایی و غربی به دنبال وقوع این ماجراها در دریای آزُف، در خصوص افزایش تنش ها میان اوکراین و روسیه ابراز نگرانی کردند. هایکو ماس وزیر خارجه آلمان حتی پیشنهاد داده که برلین به عنوان میانجی میان مسکو و کی یف وارد عمل شود تا این نزاع جدید خاتمه یابد اما مسکو تأکید کرده که حل این مسئله نیازمند تغییر رفتار کی یف است و به میانجی نیازی ندارد.

با این وجود، روز گذشته وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که وزیر خارجه این کشور به زودی در نظر دارد با همتایان روس و اوکراینی خود دیدار و در رابطه با تنش های بوجود آمده بر سر تنگه کرچ در دریای آزُف گفت وگو کند.

منبع: انتخاب
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 635

به "رزمایش گسترده ارتش اوکراین در نزدیکی مرزهای روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش گسترده ارتش اوکراین در نزدیکی مرزهای روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید