راه غلبه بر تحریم ها و عبور از مسائل مالی، گردشگری است

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، یک نماینده مجلس گفت: گردشگری راه غلبه بر تحریم ها و عبور از مسائل مالی است و در این برهه می تواند به ما بسیار یاری کند.

راه غلبه بر تحریم ها و عبور از مسائل مالی، گردشگری است

لذت بخشترین تجربه سفر را با دور زمین تجربه کنید.

زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی عصر دیروز دوشنبه 5 شهریور 97 در حاشیه بازدید از نمایشگاه شهر گردشگر در گفت و گو با خبرنگار مجله سرگرمی و تفریحی با اشاره به تاثیرات بسیار مثبت گردشگری در حوزه مالی گفت: در حالی که امروز، با تحریم ها روبه رو هستیم و فشارهای مالی بر کشور ما تحمیل شده است، تنها راه غلبه بر این تحریم ها توجه به گردشگری و توسعه این صنعت است.

او اضافه کرد: خوشبختانه ایجاد نمایشگاه شهر گردشگر فرصتی را فراهم آورده است تا قابلیت ها و فرصت های گردشگری به شکل هرچه بهتر از سوی استان های مختلف به سرمایه گذاران معرفی گردد.

او اضافه کرد: اماکن فرهنگی تاریخی و جاذبه های بی نظیری در ایران داریم که ناشناخته هستند و احتیاج به معرفی و تبلیغات بیشتری دارند و اگر این جاذبه ها به خوبی معرفی گردد علاوه بر این که مردم برای بازدید از آن ها تشویق می شوند، سرمایه گذاران نیز برای سرمایه گذاری ترغیب خواهند شد.

این نماینده مجلس اضافه کرد: دولت و مجلس در کنار یکدیگر هستند و باید با یاری هم بتوانیم به رونق این صنعت بیش از پیش یاری کنیم و در این خصوص درخواست و انتظار ما از دولت این است که به بخش خصوصی بیش از پیش بها دهد و در برنامه ریزی ها و سیاست گذاری ها نقش بخش خصوصی پررنگ تر دیده گردد.

سعیدی به بوم گردی به عنوان یک ظرفیت جدید در کشور اشاره نمود و اضافه کرد: توجه به این ظرفیت می تواند موجب اشتغال و درآمدزایی حتی در مناطق محروم و روستایی گردد و خوشختانه سازمان میراث فرهنگی به این موضوع ورود خوبی داشته است.

او در انتها صحبت های خود خاطر نشان کرد: مشکل اشتغال یک ابرمشکل به حساب می آید که توجه به صنعت گردشگری می تواند باعث گردد تا بر این ابرمشکل پیروز شویم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 319

به "راه غلبه بر تحریم ها و عبور از مسائل مالی، گردشگری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه غلبه بر تحریم ها و عبور از مسائل مالی، گردشگری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید