رئیس جمهور چین خواهان شد: افزایش نمایندگان زن در ساز و کار سازمان ملل

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، شی جین پینگ رییس جمهور چین در نخستین روز از ماه اکتبر در نشست بلندپایه مجمع عمومی سازمان ملل متحد به مناسبت بزرگداشت بیست و پنجمین سالگرد کنفرانس جهانی زنان در پکن سخنرانی ویدیویی مهم ایراد کرد.

رئیس جمهور چین خواهان شد: افزایش نمایندگان زن در ساز و کار سازمان ملل

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از رادیو بین المللی چین، رئیس جمهور چین گفت: ما با همه گیری کرونا مقابله می کنیم. پزشکان و پرستاران زن، پرسنل کنترل بیماری، پرسنل علمی و فنی، کارمندان نواحی مسکونی و داوطلبان زن بدون ترس از خطر، شبانه روز برای مقابله با بیماری کوشش کردند. آن ها در خط مقدم پیشگیری و مهار کرونا کوشیدند و با پرکاری و ذکاوت خود از جسم و جان مردم دفاع کردند. همه ما باید آن ها را مورد ستایش قرار دهیم.

وی در این راستا چهار پیشنهاد عنوان نمود، از جمله؛ یاری به رهایی زنان از تاثیر منفی همه گیری کرونا، اجرای واقعی برابری جنسیتی، پیشبرد حضور زنان در خط مقدم حال حاضر و تقویت همکاری سراسر دنیا در امور زنان.

شی جین پینگ گفت: باید به بهداشت جسمی و روانی، نیازهای اجتماعی و محیط کار زنان پزشک که در خط مقدم کوشش می نمایند، توجه گردد. حفاظت از حقوق و منافع زنان و دختران باید در موقعیت مهم بهداشت عمومی و از سرگیری برنامه های کار و فراوری قرار گیرد، به ویژه برای گسترش کانال های اشتغال زنان و مبارزه با نقض حقوق و منافع آن ها این کار باید صورت گیرد. تقویت خدمات اجتماعی، اولویت به اطمینان از شرایط گروه های خاص مانند زنان باردار و بچه ها و توجه ویژه به گروه های محروم مانند زنان فقیر، زنان مسن و زنان معلول و اشتغال آن ها، انجام کارهای مناسب و عملی و حل مسائل برای آن ها، لازم است.

رییس جمهور چین اضافه کرد که کشورش از سازمان ملل در اولویت دادن به امور زنان، افزایش سرمایه گذاری برای از بین بردن خشونت، تبعیض، فقر و سایر مسایل قدیمی و ایجاد تغییر در برطرف چالش های جدید مانند شکاف ارقامی جنسیتی حمایت می نماید.

وی اضافه کرد که پکن همچنین از افزایش نمایندگان زن در سازوکار سازمان ملل پشتیبانی می نماید.

شی جین پینگ در سخنرانی خود تاکید نمود، برابری مرد و زن سیاست اساسی چین است. وی اضافه کرد: چین به منظور تضمین همه جانبه حقوق زنان یک سیستم قضایی متشکل از بیش از 100 قانون و مقررات ایجاد نموده و به عنوان یکی از ده کشور با کارآیی فوق العاده در حفاظت از سلامت زنان و بچه ها از سوی سازمان بهداشت دنیای انتخاب شده است. چین اساسا فاصله جنسیتی در آموزش اجباری را از بین برده و زنان بیش از 40 درصد افراد شاغل سراسر جامعه را تشکیل می دهند و بیش از نیمی از کارآفرینان اینترنتی زن هستند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1292

به "رئیس جمهور چین خواهان شد: افزایش نمایندگان زن در ساز و کار سازمان ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور چین خواهان شد: افزایش نمایندگان زن در ساز و کار سازمان ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید