خبرنگاران روسیه قرارداد آمریکا و کردهای سوری برای استخراج نفت سوریه را بی اعتبار خواند

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، مسکو - خبرنگاران - وزارت امور خارجه روسیه امضای قرارداد بین آمریکا و کردهای سوری برای فراوری نفت در سوریه را اقدام غیرقانونی و خودسرانه خواند.

خبرنگاران روسیه قرارداد آمریکا و کردهای سوری برای استخراج نفت سوریه را بی اعتبار خواند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش روز شنبه مجله سرگرمی و تفریحی، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام نمود: با نگرانی شدید و تاسف از این اقدام غیرقانونی و خودسرانه و نیز عدم وجود هرگونه واکنش لازم از سوی جامعه جهانی مطلع شدیم.

سناتور لیندسی گراهام، به تازگی در جریان تحقیق کمیته روابط خارجی سنای آمریکا اعلام نمود که مظلوم عبدی فرمانده کل گروه نمودهای موسوم به نیروهای دمکراتیک سوریه، به او خبر داده است که با یک شرکت آمریکایی جهت مدرن سازی استخراج نفت در شمال شرقی سوریه قراردادی امضا شده است.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه گفته شده است: موضوع نقض سیستماتیک و مکرر معیارها و قوانین بین المللی و نیز تعهدات به عنوان قدرت اشغالگر مطرح است.

علاوه بر آن دولت آمریکا بار دیگر آشکارا نقض آشکار منشور ملل متحد و تصمیمات شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل برای احترام به حق حاکمیت، استقلال، یکپارچگی و تمامیت ارضی سوریه به عنوان یک عضو سازمان ملل را نشان داد.

وزارت خارجه روسیه می گوید: آمریکا نه فقط قلمرو سوریه در شمال شرقی و جنوب این کشور را اشغال نموده است بلکه در سرقت و تاراج منابع طبیعی این کشور حاضر می شود که متعلق به همه مردم سوریه است و این اقدامات همزمان با تشدید تحریم های یکجانبه علیه سوریه صورت می گیرد که بدون تایید شورای امنیت وضع شده است.

در بیانیه آمده است: درآمد حاصل از فروش قاچاق فراورده های نفتی سوریه در منطقه را ساکنان نواحی این کشور دریافت نمی نمایند.

لازم به ذکر است دولت سوریه به تازگی اعلام نموده است که یک شرکت آمریکایی برای فرآوری و برداشت نفت از مناطقی در سوریه با نیروهای دمکراتیک سوریه قرارداد امضا نموده است. سوریه این اقدام را محکوم نموده و هدف آن را غارت منابع ملی مردم سوریه دانسته است.

وزارت خارجه سوریه روز یکشنبه این توافق را سرقت نفت سوریه خواند و تاکید نمود که این توافق باطل و غیرقانونی است.

شبکه آمریکایی الحره پیشتر گزارش داد که مظلوم عبدی فرمانده شبه نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه با یک شرکت نفتی آمریکایی، قرارداد بسته است.

نیروهای دموکراتیک سوریه، عمدتا نمودهایی هستند که با حمایت آمریکا مناطقی در شمال شرقی سوریه را تحت کنترل خود دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1212

به "خبرنگاران روسیه قرارداد آمریکا و کردهای سوری برای استخراج نفت سوریه را بی اعتبار خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران روسیه قرارداد آمریکا و کردهای سوری برای استخراج نفت سوریه را بی اعتبار خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید