جهانگیری: شرق استان هرمزگان در آستانه تحول بزرگ توسعه ای قرار گرفته است

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، تهران (پانا) - معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه شرق استان هرمزگان در آستانه یک تحول بزرگ توسعه ای واقع شده است، گفت یکی از برنامه های وزارت نفت انتقال بخشی از صادرات نفت خام به منطقه جاسک است که می تواند شرق هرمزگان را به کانون توسعه تبدیل کند.

جهانگیری: شرق استان هرمزگان در آستانه تحول بزرگ توسعه ای قرار گرفته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، اسحاق جهانگیری روز چهارشنبه در دیدار اعضای مجمع نمایندگان استان هرمزگان با اشاره به وجود واحدهای صنعتی و زیربنایی بزرگ در بندرعباس گفت: خوشبختانه واحدهای صنعتی خوبی در بندر عباس ایجاد شده و این استان را به یکی از نقاط مهم توسعه کشور تبدیل کرده است. البته باید دغدغه های زیست محیطی را در ایجاد واحدهای صنعتی از ابتدا مدنظر قرار دهیم تا مردم از مزایای توسعه بهره مند شده و صنعتی شدن استان با آثار مخرب همراه نباشد.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به ظرفیت های گسترده استان هرمزگان نظیر وجود دریا و بنادر گفت: اقتصاد دریامحور و فعال شدن رشته های مختلف مرتبط با دریا نظیر شیلات، صیادی، ساخت و تعمیرات کشتی و فعالیت های بندری می تواند زندگی و معیشت مردم استان را متحول کند که لازم است مسئولین استان اقتصاد دریا محور را به عنوان برنامه ای جدی در دستور کار خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه شرق استان هرمزگان در آستانه یک تحول بزرگ توسعه ای واقع شده است، گفت: یکی از برنامه های وزارت نفت انتقال بخشی از صادرات نفت خام به منطقه جاسک است که می تواند شرق هرمزگان را به کانون توسعه تبدیل کند. البته باید از اراضی محدوده این طرح ها مراقبت شود تا افراد سودجو نتوانند این اراضی را تصرف کرده و در تملک خود قرار دهند.

جهانگیری گفت: متأسفانه با وجود ظرفیت ها و مزیت های گسترده و وجود واحدهای صنعتی بزرگ و زیربنایی در هرمزگان، بخش هایی از استان همواره به عنوان مناطق محروم کشور نام برده می شود و منطقه بشاگرد در این استان نیز از اوایل انقلاب اسلامی به عنوان منطقه ای محروم مطرح بوده است.

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: البته کارنامه جمهوری اسلامی ایران در ایجاد زیرساخت ها و توسعه خدمات زیربنایی کشور بخصوص در روستاها کارنامه ای بی نظیر است و خدمات زیربنایی نظیر برق و گاز به اقصی نقاط کشور رسیده است.

وی با اشاره به درخواست ها و مطالبات نمایندگان مردم استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی مبنی بر توسعه خدمات بهداشت و درمان و احداث بیمارستان و مراکز درمانی در این استان گفت: دولت در حد توان خود به توسعه خدمات درمانی و تکمیل و احداث بیمارستان در این استان کمک خواهد کرد تا امکانات بهداشتی و درمانی برای مردم در این استان ارتقاء پیدا کند.

جهانگیری همچنین از معاون توسعه روستایی و مناطق محروم خواست بخشی از اعتبارات روستایی و تسهیلات اشتغالزایی را به روستاهای استان هرمزگان اختصاص دهد تا شاهد بهبود شرایط اشتغال و افزایش درآمد مردم در روستاهای این استان باشیم.

هرمزگان تا پایان دولت به یکی از استان های برخوردار تبدیل می شود

در این جلسه استاندار هرمزگان نیز گزارشی از شرایط استان در بخش های مختلف ارائه کرد و گفت: خدمات این دولت در استان هرمزگان قابل مقایسه با دوره های گذشته نیست و بر اساس سرمایه گذاری ها و برنامه ریزی های اجرا شده، استان هرمزگان تا پایان دولت تدبیر و امید از نظر شاخص های توسعه به یکی از استان های برخوردار تبدیل خواهد شد.

در این نشست که معاون رییس جمهوری در امور مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت، اعضای مجمع نمایندگان استان هرمزگان در سخنانی به بیان دغدغه ها و نیازهای اصلی استان پرداختند و خواستار توجه هر چه بیشتر دولت به استان هرمزگان برای رفع محرومیت ها و مسایل استان شدند.

پرداخت حق آلایندگی ناشی از صنایع بزرگ استان، تکمیل بیمارستان 531 تختخوابی، حل مسائل روستاها و مناطق محروم استان بخصوص بهسازی راه ها و دیگر مسائل و مسائل استان از جمله درخواست ها و مطالبات نمایندگان مردم استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1341

به "جهانگیری: شرق استان هرمزگان در آستانه تحول بزرگ توسعه ای قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: شرق استان هرمزگان در آستانه تحول بزرگ توسعه ای قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید